reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majowych dzieciaczków:)

pinky sky

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2011
Postów
14 298
Wiem, że to jeszcze bardzo wcześnie i może jeszcze nie chcecie wymyślać ale może któraś ma już takie upatrzone imię od wieków chętnie poczytam bo ja w ogóle nie mam pomysłu:)
Za to moja córka Dominika podpytana palnęła wprost:

- Mamo no jak to jakie DOMINIKA 2.0 :D:D:D:D:D
 
reklama
U nas jeszcze też nic na 100%, mój mąż Łukasz upiera się, że jak będzie syn to musi być Łukasz ;) Ja np bardzo bym chciała Franka albo Piotrusia (ale Piotruś nie podoba się mężowi), jemu jeszcze Artur, ale dla mnie takie szorstkie. A jak dziewczynka to Hanka, Zosia i ostatnio spodobało mi się Łucja.
Moje dziewczyny nic nie wiedzą o ciąży, jak się dowiedzą będziemy wybierać. Np imię dla Martynki wybrała Patrycja, która uwielbiała książki "Martynka". Kiedyś rozmawiałam z Martyną jak by nazwała siostrę jakby kiedyś się pojawiła to powiedziała, że Nela, bo lubi książki o Neli małej reporterce. Więc jak widać u nas może być trudny orzech do zgryzienia hahah. Zrobimy losowanie ;)
 
U nas jak dziewczynka to Maja a chłopczyk hmm..podoba nam się Oliwier ale mamy już Corcie Oliwie więc jeszcze będziemy myśleć. Może tu znajdziemy jakis pomysł :-)
 
Dla córki podoba mi się Helenka, Hania, Amelka- mojemu mężowi nie :(, Milla, Tosia, Sara, Pola :). Dla chłopca.... brak, obstawiam dziewczynkę. Dwóch chłopców już mam, wystarczy ;):wink:
 
Moja Dominika kiedyś w przedszkolu chciała Amelkę i Antosia poszła do szkoły dorosła zaczęła interesować się serialami dla starszych dzieci i chce oprócz Dominiki 2.0 to Violette i Leona :D
 
Kiedyś podobało nam się więcej imion zarówno dla chłopaków jak i dziewczynek. U nas plus jest taki, że zgadzamy się w kwestii rodzaju imienia. Oboje nie lubimy imion starych, czyli takich, które miały przeważnie nasze ciocie wujkowie, babcie i dziadkowie jak my byliśmy mali, czyli wszelkie Zośki, Wojtki, Franki, Baśki, Helcie, Staśki itd. Co prawda teraz dużo dzieci z takimi imionami na placu zabaw i w przedszkolu, ja z tymi imionami się oswoiłam, ale nie na tyle by dać mojemu dziecku tak na imie . Na szczęście mąż myśli podobnie. Gorzej jakbyśmy myśleli odwrotnie . Nie podobają nam się imiona udziwnione, typu Lea , Brajan, Vanessa. No i teraz trudny orzech do zgryzienia mamy. Kiedyś podobała nam się Oliwia i Amelia ale teraz dużo dzieci o tych imionach. Dla chłopaka myśleliśmy o Adrian, Artur, Robert. Mamy taką zasadę by imię dziewczęce było w miarę mało "ostre" a dla chłopaka wręcz odwrotnie by było właśnie takie twarde. Ale myślę , że zaczniemy się zastanawiać pod koniec ciąży może w okolicy Bożego Narodzenia .
 
Wiem, że to jeszcze bardzo wcześnie i może jeszcze nie chcecie wymyślać ale może któraś ma już takie upatrzone imię od wieków chętnie poczytam bo ja w ogóle nie mam pomysłu:)
Za to moja córka Dominika podpytana palnęła wprost:

- Mamo no jak to jakie DOMINIKA 2.0 :D:D:D:D:D
Piekne imie ♡ Dominika

 
Moja Dominika kiedyś w przedszkolu chciała Amelkę i Antosia poszła do szkoły dorosła zaczęła interesować się serialami dla starszych dzieci i chce oprócz Dominiki 2.0 to Violette i Leona :D

Violetta i Leon to moja Pati też by chciała heheh

Kiedyś podobało nam się więcej imion zarówno dla chłopaków jak i dziewczynek. U nas plus jest taki, że zgadzamy się w kwestii rodzaju imienia. Oboje nie lubimy imion starych, czyli takich, które miały przeważnie nasze ciocie wujkowie, babcie i dziadkowie jak my byliśmy mali, czyli wszelkie Zośki, Wojtki, Franki, Baśki, Helcie, Staśki itd. Co prawda teraz dużo dzieci z takimi imionami na placu zabaw i w przedszkolu, ja z tymi imionami się oswoiłam, ale nie na tyle by dać mojemu dziecku tak na imie . Na szczęście mąż myśli podobnie. Gorzej jakbyśmy myśleli odwrotnie . Nie podobają nam się imiona udziwnione, typu Lea , Brajan, Vanessa. No i teraz trudny orzech do zgryzienia mamy. Kiedyś podobała nam się Oliwia i Amelia ale teraz dużo dzieci o tych imionach. Dla chłopaka myśleliśmy o Adrian, Artur, Robert. Mamy taką zasadę by imię dziewczęce było w miarę mało "ostre" a dla chłopaka wręcz odwrotnie by było właśnie takie twarde. Ale myślę , że zaczniemy się zastanawiać pod koniec ciąży może w okolicy Bożego Narodzenia .
Oliwia i Amelka nie są już tak modne jak pare lat temu, mam rozeznanie, pracuje w przedszkolu. Dużo jest Baś, Helenek, Marianek, Jasiów, Antosiów, Ksawery też się zrobił modny, Jeremi. Za dziwnymi imionami ja i mój mąż też nie przepadami, takimi jak Jessica, nie daj boże Angelika, Jacob, Mia. Lubie "zwykłe" imiona ale też nie takie jakieś mega popularne. Chociaż wiem, że Zosia i Hania są popularne, ale jakoś bardzo mi się podobają. Artur, Łukasz by tak chciał....no zobaczymy ;)
 
reklama
Violetta i Leon to moja Pati też by chciała heheh

Chyba by się dogadały w kwestii idoli hahaha

Też lubię właśnie takie zwykłe ale co dużo nie ma i właśnie padło na DOMINIKĘ chociaż o dziwo w przedszklu miała i jednym i drugim imienniczkę w grupie.
 
Do góry