reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla maluszkow:):)

Dla osob, ktore nie chca aby ich dziecko nosilo takie samo imie jak wiekszosc dzieci na podworku znalazlam cos takiego:

Najpopularniejsze w ostatnich latach imiona żeńskie:

Aleksandra, Natalia, Karolina, Patrycja, Kinga, Klaudia, Magdalena, Julia, Gabriela, Dominika, Justyna, Paulina, Weronika, Angelika, Sylwia, Anita, Zuzanna, Alicja, Kamila, Oliwia.


Najczęściej nadawane imiona męskie:

Kamil, Jakub, Patryk, Adrian, Michał, Dawid, Kacper, Mateusz, Karol, Krzysztof, Sebastian, Jan, Marcin, Daniel, Szymon, Bartłomiej, Filip, Krystian, Paweł, Adam, Arkadiusz, Konrad, Łukasz, Dariusz, Dominik, Oskar, Andrzej, Damian, Przemysław, Radosław, Rafał
 
reklama
A u nas po wczorajszym USG chyba będzie Karolinka :-) statystycznie niby popularne imię ale przynam szczerze, że ja od bardzo dawna nie słyszałam żeby ktoś z rodziny lub znajomych dał tak córce na imię (pomijam tu oczywiście dorosłe już Karoliny), służbowo też mam dużo do czynienia z noworodkami (stale mam ich pod "opieką" ok 80) i nie pamiętam żeby w ciągu ostatniego roku pojawiła się jakaś Karolinka. Więc tak to jest z tą statystyką ;-)
 
Dzieci o rzadziej spotykanych imionach z którymi ostatnio mam do czynienia to:

dziewczynki - Milena (nawet mam takie 2), Lena (chociaż to chyba staje się coraz bardziej popularne), Iga, Nadia, Pola, Natasza, Michalina, Elena (moje ulubione ale swojej córce chyba bym tak nie dała)

chłopcy - Borys, Tymon, Kajetan, Miłosz

Mnie podoba się jeszcze Nina, Sonia, z imionami dla chłopców zawsze miałam problem, ale np. moja koleżanka dała synkowi na imię Bruno.

Może to którąś z Was zainspiruje ;-)
 
Iga to mój typ jak narazie w poprzedniej ciąży podobała mi się imię Nina ale mężowi nie ale mamy Kacpra :-D.
Mój syn jak się pytam jak bezie miała ma imię siostrzyczka mówi że Karolinka ale mi się jakoś nie podoba, a jak dla chłopca to mówi że kacper hehe :-D
 
Sporo tych popularnych imion. Jeżeli będę miała synka to chciałabym go nazwać Flip. Wiem, że jest dość popularne, ale bardzo mi się podoba od lat.
Natomiast córka ma chyba mało popularne imię, bo rzadko teraz spotyka się małe Ulki.

Kasiabzymek moja córka ma w przedszkolu Jaśminkę. Podobało mi się to imię dopóki nie usłyszałam jak rodzice wołają na nią Jasia:baffled:.
 
Ostatnia edycja:
Sam faktycznie małej Ulci dawno nie spotkałam ale znam jedną dużą i jest fantastyczną przyjaciółką, mam dużą sympatię do tego imienia :-)
 
Anika imię Ula wybrał mój mąż, ale mnie też się spodobało. Znałam wcześniej dwie Ule i obie były bardzo sympatyczne.
 
Ja jak byłam w podstawówce to nie miałam żadnej koleżanki Sylwii i nawet nie macie pojęcia jak strasznie chciałam byc Kaśką czy Aśką:tak:
Moje mało popularne imię było dla mnie jak kara:sorry::tak::wściekła/y:

Moje oba typy są bardzo poularne ostatnio, ale ja naprawdę się tym nie przejmuję. Wybieram imię takie żeby mi się podobało a nie żeby wyróżniac się z tłumu:-)
 
reklama
hhehe tak sie zastanawiam,czy ktoras z Was po ostatnim USG bedzie miala chlopca?A moze to bedzie wysyp dziewczynek,a moze po prostu za wczesnie by okreslic plec.
Ja mysle,ze juz 2 lutego dowiem sie prawdy.
Spodobalo mi sie Nadia,
Ja na razie zostaje przy Adriannie,
Moj nadal :CARLOTTA i BARTOLOMEO:rofl2:
 
Do góry