reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

A przypomniał mi się z mojej podstawówki kolega, Oktawiusz. Jak się przedstawiał to powiedział "Otkawiusz". Imię niespotykane, więc tak zostało:-) Czasem rodzice nie patrzą, że nawet dziecko może mieć problem z powiedzeniem lub napisaniem...

Hehe, mojemu mężowi wpadło w ucho imię SZCZEPAN, ale mu powiedziałam, że młody może mieć przez takie imię problemy z przedstawieniem się w przedszkolu ;-)Najpewniej będzie mówił Ciepan, a nie chcemy, żeby ze Szczepana został ochrzczony Ciapkiem ;-)
 
reklama
Hehe, mojemu mężowi wpadło w ucho imię SZCZEPAN, ale mu powiedziałam, że młody może mieć przez takie imię problemy z przedstawieniem się w przedszkolu ;-)Najpewniej będzie mówił Ciepan, a nie chcemy, żeby ze Szczepana został ochrzczony Ciapkiem ;-)

No tak Ciepan by był jak nic;-), przynajmniej dopóki by nie nauczył się wymawiac sz i cz, a to sa dosyc pózne literki...
 
Ważne jest też to aby samemu zwracać się do dziecka w taki sposób , jaki nam się podoba . Wtedy "otoczenie" też tak się zwraca .
Ja też nie trawię zdrobnień i ich nie używam. a jak ktoś wymyśla jakieś idiotyzmy to poprostu zwracam uwagę .
Moja koleżanka ma Juliannę , tak się do niej zwracają w domu , szkole . Ale ona tak zawsze o niej mówi i tak się do niej zwraca.
 
My mamy Tosię i ani razu nie żałowaliśmy tego wyboru, a zdrabniamy baaardzooo różnie, czasami wymyślnie :) (Tosia, Antosia, Tola, Antolka, Tośka, Tolunia, Tosiunia, Tosieńka, Tolusia, i oczywiście "Antonino P przywołuję Cię do porządku") :p a imię Helenka też mi się strasznie podoba. Sama lubię proste imiona, dlatego będzie Karol. A zdaniem innych się nie przejmujemy :)
I przytoczę po raz kolejny anegdotkę :p Babcia Luki jak powiedzieliśmy że będzie Antosia Amelia, powiedziała :" nie dajcie jej Emalia !! znałam jedną taką Emalię to była bardzo zła kobieta " :)
 
hehe emalia :-D to moja siostra chodziła do klasy z Patrycją, jak Patrycja miała się urodzić to jej babcia do mojej "a wiesz, że Stasia da swojej córce na imię Papryka!"
 
Dziewczyny pomóżcie. U nas jest dylemat Julka czy Tosia? Co sądzicie o tych typach?


http://www.**********/JustynaS,suwaczek.png
 
reklama
Strasznie lubię Julia ale jest mega popularne.
Tosia też na TOPie ale jednak mniej i też strasznie ładne.

Ja bym Dała.....hm...40% Julia, 60% Tosia a próbowałabym też dopasować do nazwiska
 
Do góry