reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych groszków :)

Któraś z Was pisała o Liwii - cudnę imię :) Majek faktycznie jest mnóstwo.
U nas bedzie Rozalia. Nie wiem jak mała sobie poradzi z wypowiadaniem imienia, może da radę, bo jak R nie będzie wymawiać będzie Lozalia :D
 
reklama
Airfix - Liwia ładnie, jest strasznie dużo dla dziewczynek ładnych imion, może ją ci pomogę z propozycjami dla dziewczynki a ty mi pomóż coś dla chłopca ogarnąć [emoji23][emoji23] hahhaha, ;) . Ale.Majek faktycznie jest multum - w Polsce znam 4 z rodziny a w irl jeszcze niedawno spotkałam kilka mam z dziećmi i tam z 6 dziewczynek 3 x Maja,

Turluturlu- super imię Rozalia, Rozalka mała :), napewno sobie poradzi z wymowa itp

Rozmaryn- to się uparli na imię na "J" - może jeszcze coś znajdziesz żeby był kompromis :) ,

Jeny ja na dziewczynkę mam listę a na chlopca nic mi nie pasuje to jest straszne !

Zastanawiamy się nad Julianem - bo by był " Dzulian" w irl. Sama nie wiem , terqz moda na takie starsze Antos Franek , Jan a ja chcę nowocześniejsze działające za granicą i nic się nie podoba :/


Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miciur-ka a chcialabys polskie, irlandzkie czy uniwersalne ?:)
Przejrzalam top 100 imion w irlandii to jest kilka ktore mi sie podobaja... a z takich polsko- irlandzkich to znalazlam Alan, Edward , Alexander, Benjamin , Robert i Daniel....

Ja dla synka wybralam Alexander Jan ( bardzo lubie starsze imona jak Jan, Franek, Antos) ale kierowalam sie tez miejscem zamieszkania :)
 
My mamy szwedzkie imiona dla dzieci, tak aby do nazwiska pasowaly. Ale tez raczej tak aby latwe i proste byly. Maja tez u nas jest i tez bardzo popularne.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do rankingow to z tym roznie bywa. Imie moze byc generalnie popularne w skali kraju ale w konkretnym miescie mniej. Antek jest jedyny w przedszkolu i u zadnych blizszych i dalszych znajomych nie ma Antka (chociaz w rankingach jest top of the top) a np Tymkow mam 3, w przedszkolu 3 Mikolaji, 2 Alanow, 3 Helenki, 2 Laury, 4 Oliwki itp. A np zadnej Marysi :) moze byc tak ze pojda do podstawowki i bedzie ich po 2-3 w klasie ale co poradzimy na to ze jakies imie jest nam bliskie a inne nie :)
 
reklama
My wlasnie mielismy wybranego Antka. Jak okazalo sie, ze bedzie córcia to pojawił sie problem. Pola mi sie podoba ale zastanawiam sie czy nie lepsza Maria albo Zosia.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry