reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

    Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

Imiona

Lenka666666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Styczeń 2017
Postów
4 143
W tym wątku jak na razie możemy wpisywać imiona jakie nam się podobają a za parę miesięcy te nad którymi się zastanawiamy aż w końcu te które zostały wybrane.
Czym się będziecie kierować przy wyborze? Tradycja? Moda? Czy może znaczeniem imienia?
W moim przypadku mam niestety więcej imion które mi się nie podobają lub takie których wręcz nienawidze jak wszystkie stare które przeżywają teraz druga młodość jak Jasie pierdziasie Stasie dupasie. Nie no w moim przypadku wybór imienia to będzie droga przez mękę
 
reklama

Elianna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2016
Postów
5 146
U mnie nie będzie lepiej bo na chwilę obecną podoba mi się wiele imion, ale żadne nie pasuje na imię mojego dziecka. Ostatnio miałam ten sam problem... Teraz czuję, że będzie chłopczyk, a ja mam w głowie pustkę :)

Na pewno nie podążę za modą i chcę aby imię naszego dziecka było pierwsze w bliskiej rodzinie :)
 

Jurys

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
1 069
Miasto
Paryż
No u nas będzie musiało zagrać i po polsku i po francusku. A do tego ja lubię hardkorowe imiona w kierunku takich mocno historycznych. Np. Wit, które mi się bardzo podoba, po francusku kojarzy się z męskim narządem płciowym i tak dalej. Jakiś koszmar ;)
 

Jurys

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
1 069
Miasto
Paryż
Dobra, właśnie dostałam od chłopa opeer, że mam się nie nakręcać na imiona, bo jeszcze za wcześnie i potem będę płakać.
 

JEAHL

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2017
Postów
2 425
Miasto
Małopolska
My akurat lubimy imiona, które już są z dawien dawna w Polsce używane. Dobrze by było gdyby nie było bardzo często wybierane, ale jak jakie nam się spodoba bardzo, to i tą popularność jakoś przełkniemy. Poza tym w naszym odczuciu maja być "ciepłe".
Żyjąc za granicą pewnie inaczej bym na wybór imion patrzyła, ale nie wybieramy się za granicę.
Czyli w naszym guście bardziej są "jasie, pierdziasie" niż Jessiki, Justine, czy Giuseppe, Rafaelle (przykładowe imiona moich uczniów ze szkoły)
 

JEAHL

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2017
Postów
2 425
Miasto
Małopolska
Ja mam córy Anielę i Hanię, teraz spośród eliminacji imion dla dziewczynek mamy wybrane dwa: Michalina, Jagoda, a dla chłopaka od pierwszej ciąży Leon.

ZOOska jak dla mnie Jaś jest bardzo ok :) Ale tu będzie tyle ile opinii, ile nas jest. Jakby tak nie było, to byśmy wszyscy tak samo na imię mieli :p I nie ma co się tym przejmować :)
 
reklama
Do góry