reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro - Czechy

Jakie koszty całkowite? Czy można liczyć na zwolnienie? (Mam kłopoty z urlopem przez większą część roku i tylko zwolnienie mnie wtedy ratuje :( ). Jestem poor responder. Nie wiem czy sobie tam z tym poradzą..
Ze zwolnieniem będzie chyba ciężko, najlepiej chyba jak zadzwonisz tam i o wszystko dopytasz. Nie wiem jak jest w tej klinice w Ostrawie, u nas w Pradze była pierwsza wizyta online za darmo. Mają dziewczynę mówiącą po polsku, która odpowie na wszystkie twoje pytania.
 
reklama
Witaj. Polecam Ci klinikę Eurofertil w Ostrawie, a dokładniej lekarza Richard Lachcina-mowi po polsku. Wystarczy że na ich stronie napiszesz do nich że chcesz się umówić na wizytę a na drugi dzień pani do mnie oddzwonila. (Mówi po polsku). Bardzo polecam. Po podejściu w Polsce nie zapladnialy się komórki. A w Czechach mieliśmy 3 zarodki klasy A. Pierwsza wizytę mieliśmy 31 sierpnia. A dziś rozpoczyna się 5 miesiąc ciąży upragnionej. Leki dostaje się w klinice, nie trzeba nigdzie jeździć i szukać. I nie trzeba jeździć co 2 dni jsk było to w Polsce tylko w Czechach byliśmy ok 5 Razy. Opieka jest przemila. W Polsce po zabiegu pobrania komórek nie mogłam wstać przez tydzień z łóżka a po punkcji w Czechach byłam na drugi dzień na weselu. Po punkcji leży się w ciepłym łóżku przez godzinę, opiekunki sprawdzają czy się dobrze czujesz, później pani proponuje napić się wody. Kilka razy tłumacza jsk brać leki. Po transferze również podstawiaja łóżeczko żeby poleżeć sobie na wygodnym łóżku. Zawsze można zadzwonić i pytać. Po punkcji sami się odzywają i piszą jak wygląda zapłodnienie komórek. Po transferze lekarz dał kontakt fo siebie aby wcrazie pytać pisać do niego. Po całej procedurze kiedy już byłam w o twierdzi nej ciąży miałam krwiaka i pisałam do dr lachciny aby się poradzić zawsze odpisuje, później też pisaliśmy raz z porada i również odpisał.
Czy może Pani napisać jakie badania są potrzebne telefonicznie powiedzieli mi że poza wirusologia wszystkie badania mogę zrobić w Polsce, to nasze pierwsze podejście do tematu im vitro, wszystkie pozostałe metody do tej pory zawiodly
 
Witaj. Polecam Ci klinikę Eurofertil w Ostrawie, a dokładniej lekarza Richard Lachcina-mowi po polsku. Wystarczy że na ich stronie napiszesz do nich że chcesz się umówić na wizytę a na drugi dzień pani do mnie oddzwonila. (Mówi po polsku). Bardzo polecam. Po podejściu w Polsce nie zapladnialy się komórki. A w Czechach mieliśmy 3 zarodki klasy A. Pierwsza wizytę mieliśmy 31 sierpnia. A dziś rozpoczyna się 5 miesiąc ciąży upragnionej. Leki dostaje się w klinice, nie trzeba nigdzie jeździć i szukać. I nie trzeba jeździć co 2 dni jsk było to w Polsce tylko w Czechach byliśmy ok 5 Razy. Opieka jest przemila. W Polsce po zabiegu pobrania komórek nie mogłam wstać przez tydzień z łóżka a po punkcji w Czechach byłam na drugi dzień na weselu. Po punkcji leży się w ciepłym łóżku przez godzinę, opiekunki sprawdzają czy się dobrze czujesz, później pani proponuje napić się wody. Kilka razy tłumacza jsk brać leki. Po transferze również podstawiaja łóżeczko żeby poleżeć sobie na wygodnym łóżku. Zawsze można zadzwonić i pytać. Po punkcji sami się odzywają i piszą jak wygląda zapłodnienie komórek. Po transferze lekarz dał kontakt fo siebie aby wcrazie pytać pisać do niego. Po całej procedurze kiedy już byłam w o twierdzi nej ciąży miałam krwiaka i pisałam do dr lachciny aby się poradzić zawsze odpisuje, później też pisaliśmy raz z porada i również odpisał.
Czy może Pani napisać jakie badania są potrzebne telefonicznie powiedzieli mi że poza wirusologia wszystkie badania mogę zrobić w Polsce, to nasze pierwsze podejście do tematu im vitro, wszystkie pozostałe metody do tej pory zawiodly
 
Witam. Czy wie Pani może na jakie koszty trzeba się przygotować poddając się metodzie in-vitro w Czechach w klinice gdzie przyjmuje doktor Lachciny?
Zależy jakie protokół lekarz zastosuje. Jaki jest u Was problem. Ja jak byłam w grudniu na konsultacji i mi proponował agresywna stymulacja powiedział ok 14000
 
Ja robilam in vitro w Czechach w Eurofertil, transfer zarodka mialam 23.11, ze stymulacją nie pomoge bo korzystalismy z AK, ale na jakies inne pytania chętnie odpowiem😁
 
reklama
Czesc. Ja wlasnie jestem w trakcie in vitro w Pradze (tu mieszkam, nie mam zadnej refundacji z racji wieku, ponad 40 lat i braku wskazan do in vitro poza wlasnie wiekiem). Poki co nie wiem, czy klinike moge polecic. Przeszlam stymulacje i odbior kom.jajowych. Obecnie dwa zarodki zamrozone i probki poslane do badan genetycznych. Transfer planowany na styczen. Za leki do stymulacji - 15 000czk, za sama procedure odbior jajeczek i zaplodnienie 36000czk. Przy transferze dojda wydatki na mrozenie zarodkow, inne stosowane badania itp. Lekarz twierdzi, ze calkowity koszt zamknie sie w 90000czk. Poki co zaplacilam 51000czk. Pielegniarki mile, lekarze no coz -jeden lepszy, drugi gorszy,zalezy na kogo trafisz (np. gdy bedzie odbior kom. jajowych decyduje lekarz i punkcje bedzie robil lekarz, ktory akurat tego dnia jest do tego wyznaczony).
Klinika nowoczesna. Choc troche zrazilo mnie, ze mimo ze doktor obeznany w swej pracy, diagnostyki przedinplantacyjnej mi sam nie zaproponowal. Gdy sama sie o nia zapyatalam, wyjasnil mi sprawe wyczerpujaco.W razie pytan, pisz smialo. Powodzenia!
 
Do góry