reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Infekcja intymna w I trymestrze

Ca.lina094

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
93
Dziewczyny chyba coś mi się przyplątało... Swędzi i lekko piecze, nic nie śmierdzi. Podmywalam się lactacydem, dzis zmieniłam na illadian.
ginekologa mam dopiero w poniedziałek, boje sie ze moze to źle wpłynąć na maleństwo... Czy każda infekcja jest groźna?
 
reklama
Dziewczyny chyba coś mi się przyplątało... Swędzi i lekko piecze, nic nie śmierdzi. Podmywalam się lactacydem, dzis zmieniłam na illadian.
ginekologa mam dopiero w poniedziałek, boje sie ze moze to źle wpłynąć na maleństwo... Czy każda infekcja jest groźna?
Ja miałam taki sam problem po antybiotykoterapii, jakby jakaś infekcja się zaczynała. Kupiłam żel na infekcje provag, kapsułki probiotyczne tej samej formy i żel do mycia i pomogło. Lekarz powiedział, że można w ciąży stosować clotrimazolum. Do poniedziałku nic sie złego nie stanie, spokojnie 🙂
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Każda MOŻE być groźna, większość nie jest. Oczywiście każda infekcja wymaga konsultacji i leczenia, niestety w ciąży łatwiej o infekcje niż normalnie. Warto wprowadzić probiotyki, nawet te naturalne spożywcze. Może lekarz doradzi jakieś farmaceutyki profilaktycznie.
 
Dziewczyny chyba coś mi się przyplątało... Swędzi i lekko piecze, nic nie śmierdzi. Podmywalam się lactacydem, dzis zmieniłam na illadian.
ginekologa mam dopiero w poniedziałek, boje sie ze moze to źle wpłynąć na maleństwo... Czy każda infekcja jest groźna?
Spokojnie, ja przechodziłam w obecnej ciąży dwukrotnie przez infekcje intymne. Mój lekarz twierdzi, że jeżeli to infekcja grzybicza to nie ma to wpływu na długość szyjki macicy i na bezpieczeństwo ciąży, natomiast groźniejsze w ciąży są infekcje bakteryjne. Dwa razy przyjmowałam Nystatyne i pomogło :) szyjka długa a dzidzia ma się dobrze :)
 
Do góry