reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Instytut Matki i Dziecka rozczep podniebienia

Dołączył(a)
18 Styczeń 2019
Postów
1
Córeczka ma rozczep podniebienia twardego. W szpitalu po urodzeniu lekarz dał mi skierowanie do lekarza który bada takie rozczepy jak i również przeprowadza operacje. Natomiast ten lekarz poleca Warszawę i tu jest pytanie.
Babeczka przez telefon prosiła o skierowanie ale moje dziecko jako skierowania nie ma wystawionego żebym miała je w ręku. Pan doktor który zajmuje się córka mówił, że dostanie takie skierowanie. Tylko wizyta u niego jest na lutego a ja do Warszawy mam jechać z córką za tydzień jako do obejrzenia przez lekarza który przeprowadzał by już w Warszawie zabieg.
W takiej sytuacji udać się do lekarza który zajmuje się córka żeby do ręki mi dał skierowanie.
I co wziąć jeszcze z sobą na taką wizytę co będzie potrzebne :
-książeczka zdrowia
-skierowanie
-
-
 
reklama
Rozwiązanie
Idź do pediatry bez kolejki. Poproś o skierowanie.
W Instytucie jest poradnia chirurgii twarzowo-szczękowej. Na skierowaniu zwykle jest coś takiego jak rozpoznanie i tam powinno być, że rozszczep i jego kod.
Na pierwszą wizytę tylko skierowanie i książeczka zdrowia. Może być potrzebny wypis ze szpitala (ale niekoniecznie) W rejestracji przyda się dowod, pesel dziecka. Jest trochę pisania w papierach.
Warto wziąc coś do jedzenia. Ja czekałam na pierwszą konsultację ok. 4h. Lekarz miał operację tego dnia.
Sugeruję zabrać wózek. Miejsca nie jest tam dużo, ale bardzo żałowałam, że nie wzięłam.
Zwykle kończy się na pierwszej wizycie. Następna to operacja. Wszystko załatwisz w jednym budynku na parterze. Jak potrzebujesz więcej...
Lekarz prowadzący powiem wystawić skierowanie do odpowiedniej poradni.
Sadze że będzie to skierowanie do poradni /na oddział chirurgii twarzowo szczękowej, bo ile się nie myle to właśnie ci lekarze zajmują się rozszczepami.
Oprócz skierowania należy wziąć kopię dokumentacji medycznej, książeczkę zdrowia, dowód osobisty.
 
Idź do pediatry bez kolejki. Poproś o skierowanie.
W Instytucie jest poradnia chirurgii twarzowo-szczękowej. Na skierowaniu zwykle jest coś takiego jak rozpoznanie i tam powinno być, że rozszczep i jego kod.
Na pierwszą wizytę tylko skierowanie i książeczka zdrowia. Może być potrzebny wypis ze szpitala (ale niekoniecznie) W rejestracji przyda się dowod, pesel dziecka. Jest trochę pisania w papierach.
Warto wziąc coś do jedzenia. Ja czekałam na pierwszą konsultację ok. 4h. Lekarz miał operację tego dnia.
Sugeruję zabrać wózek. Miejsca nie jest tam dużo, ale bardzo żałowałam, że nie wzięłam.
Zwykle kończy się na pierwszej wizycie. Następna to operacja. Wszystko załatwisz w jednym budynku na parterze. Jak potrzebujesz więcej informacji to pytaj.
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry