reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyniku cmv igm cytomegalia

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
11
Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Wizyte mam za 3 dni ale trochę się niepokoje wynikami.
Wyniki z maja 2019:
Cmv igm 0.75 niejednoznaczy
Cmv igg >500 iu/ml
Wyniki 2mce później lipiec 2019
Cmv igm 1.01 reaktywny
Co to oznacza? Czy może byc to wynik na granicy błędu?
 
reklama
Wynik niejednoznaczy jest od 0.7 do 1.0. Ja mam 1.01 dziś moja endokrynolog stwierdziła że jest to Na granicy błędu. Tylko ze jednak wynik przez 2 mce wzrósł z 0.75 do 1.01.
 
reklama
Witam. Ponawiam temat.
Awidnosc w trakcie ciąży tak jak wyzej wyszła ok. Lekarz ginekolog potwierdziła że wszystko jest dobrze.
W listopadzie urodziłam syna, ma obecnie 3 miesiące. Wykonałam u niego badania na cmv oraz toxoplazmoze. Poniżej załączam zdjęcie wyniku. Czy to oznacza ze dziecko ma cytomegalie wrodzona czy nabyta czy może posiada przeciwciała ode mnie i jest wszystko ok?
IMG_20200227_135139.jpg
(słyszałam że przeciwprzeciwciała od matki utrzymują się u dziecka do 8mca życia). Czy ktoś potrafi zinterpretować te wyniki?
 
Witam. Ponawiam temat.
Awidnosc w trakcie ciąży tak jak wyzej wyszła ok. Lekarz ginekolog potwierdziła że wszystko jest dobrze.
W listopadzie urodziłam syna, ma obecnie 3 miesiące. Wykonałam u niego badania na cmv oraz toxoplazmoze. Poniżej załączam zdjęcie wyniku. Czy to oznacza ze dziecko ma cytomegalie wrodzona czy nabyta czy może posiada przeciwciała ode mnie i jest wszystko ok? Zobacz załącznik 1085535(słyszałam że przeciwprzeciwciała od matki utrzymują się u dziecka do 8mca życia). Czy ktoś potrafi zinterpretować te wyniki?

Kochana z cytomegalią trzeba bardzo uważać, niestety wiem co mówię bo mój synek zmarł jeszcze w brzuszku w 37 tygodniu ciąży, właśnie przez cmv którą się zaraziłam na początku ciąży. Nie chcę Cię straszyć bo u Ciebie awidność w ciąży była wysoka i bardzo możliwe że przechorowałaś cmv przed ciążą,a więc mogło być tylko zakażenie wtórne, u mnie była inna sytuacja bo pierwotne niestety :( .

Powiedz mi kiedy były wykonanie badania u synka?? Ogólnie przy potwierdzonym zakażeniu cmv w ciązy (igm świadczyło o aktywnym zakażeniu) badania u dziecka wykonuje się od razu po porodzie, w przeciwnym razie później nie ma możliwości stwierdzenia czy to infekcja wrodzona czy nabyta. Powinien mieć również dokładne badanie wzroku, słuchu i rezonans główki ( w głowce często potrafią być torbielki po cmv). Polecam Ci stronę na facebooku, mamy dzieci z cmv. One dokładnie powiedzą jakie badanie by trzeba zrobić synkowi, żeby mieć 100% pewności czy wszystko ok :)
 
Bardzo mi przykro z powodu Twojego synka..
Moja awidnosc była wysoka więc prawdopodobnie chorowałam przed ciąża ale to też nie jest pewne.
W szpitalu było robione USG głowy po porodzie. Wyszły torbielki w placie czołowym. Powtórzone USG po 2 miesiącach wykazało że torbielki się wchlonely.
Gdy syn miał 2 m-ce byłam również u okulisty na badaniu dna oka. Wyszły liczne "plamki" Ale bez nowych ognisk zapalnych. Okulista stwierdził że powinny się one wchłonąć w ciągu miesiąca. Więc ogólnie wszystko ok.
Dodam że po porodzie syn miał podniesione crp do 40 gdzie norma jest do 5 oraz zoltaczke. Dostał od razu po porodzie antybiotyk i naswietlania. Zoltaczka zeszła już pierwszego dnia po naswietlaniach.
Chociaż mówiłam że miałam wynik cytomegalii niepokojący ale awidnosc wyszła dobra nie wykonano synkowi badań na cmv. Szpital konsultował tylko z centrum zdrowia dziecka czy torbielki w głowie mogą być powiązane z moim wynikiem cmv i stwierdzono że nie.
 
Badania które zamieściłam były robione tydzień temu więc gdy syn miał niecałe 3 mce.
W szpitalu po porodzie cały czas twierdzono że za wysoki poziom crp u dziecka odpowiada zakazenie jakaś bakteria podczas porodu. Po prostu dziecko przechodząc przez drogi różne zarazilo się "czymś" Ode mnie.
Natomiast lekarz rodzinny oraz neurolog twierdzili że dziecko miało wylew krwi do mózgu podczas porodu i stąd te torbielki.
Niemniej jednak neurolog zleciła badania krwi na cytomegalie i próby watrobowe oraz okuliste.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Badania które zamieściłam były robione tydzień temu więc gdy syn miał niecałe 3 mce.
W szpitalu po porodzie cały czas twierdzono że za wysoki poziom crp u dziecka odpowiada zakazenie jakaś bakteria podczas porodu. Po prostu dziecko przechodząc przez drogi różne zarazilo się "czymś" Ode mnie.
Natomiast lekarz rodzinny oraz neurolog twierdzili że dziecko miało wylew krwi do mózgu podczas porodu i stąd te torbielki.
Niemniej jednak neurolog zleciła badania krwi na cytomegalie i próby watrobowe oraz okuliste.

Szkoda że faktycznie nie zrobili tych badań po porodzie, byłoby wiadomo ile kopii wirusa ma w krwi, przy podejrzeniu cmv powinni zrobić badania dla pewności 😒 Ogólnie torbielki w głowie, wylew krwi do mózgu i blizny w oku mogą mieć związek z cmv, ale ważne że wszystko jest ok i się wchłonęło. Bardzo dużo dzieci pomimo cmv ma wersję bezobjawową i rozwijają się prawidłowo :). Napisz może na tym forum co Ci polecałam tak dla pewności i świętego spokoju, dziewczyny mają większa wiedzę niż ja, a wiem że nawet jak jest wszystko ok to przy cmv zalecają kontrolować dziecko do 6 lat. Powinno być dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry