reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intuicja mi podpowiada ze nie mam dziecka

humangirl007

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2018
Postów
26
Hej, od kilku dni nachodza mnie mysli czy aby na pewno z moim dzieckiem w brzusiu wszystko okej bo intuicja mi podpowiada ze ono tam jest ale jednak nie.. nie umiem wytlumaczyc.. pierwsze co po przebudzeniu to zastanawiam sie nad tym. Jestem w 18 tygodniu a moge wciagnac normalnie brzuch, nie jest twardy.. wczesniej czulam „ciezkosc” a teraz tak lekko.. jedyne co mi nadal dolega to brak apetytu. Nie mialam zadnego plamienia, krwawienia ani nic ale kiedys przeczytalam ze jakas pani poszla do ginekologa na badanie, usg jak co miesiac w ciazy i okazalo sie ze serduszko jej dziecka przestalo bic. Czy ktoras z was tak miala i sprawdzily sie jej przeczucia lub nie? Prosze piszcie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kobieca intuicja jest niezbadana. Jeżeli możesz to przyspiesz wizytę u lekarza. No chyba, że masz ją na dniach. Zawsze warto sprawdzić, czy wszystko jest ok.
 
Zawsze w sytuacji, kiedy czujesz się niepewnie warto iść zrobić badanie, dla własnego dobrego samopoczucia. Może maleństwo inaczej się ułożyło i dlatego masz inne odczucia, chociaż jest na razie tak niewielkie, że sama nie wiem.
 
Mam tak codziennie. Przed USG bardz martwiłam się że to co we mnie jest już nie żyje. Na USG okazało się że jest książkowo. Dodatkowo tak brykało, że ciężko było zbadać. Nie wiem co ci napisać. Ja tłumaczę sobie że to tylko absurdalne lęki. Że bezsensu się nakręcam. Staraj się skupiać na czymś innym bo idzie oszaleć.
 
Dla własnego komfortu udaj się do lekarza. Jeśli wszystko jest ok, to nie ma powodu by się nakręcać. U mnie brzuszek był ledwo zauważalny, a jestem drobnej budowy, więc wydawać by się mogło, że powinno być na odwrót.
 
humangirl007 w 18tc już powinnaś raczej czuć ruchy maleństwa. Ja od końca 15tc czuję. Jestem drobnej budowy ciała i brzuszek był raczej niewielki. Bulgotanie codziennie i lekkie takie smyranie czułam. Nie martw się, tylko obserwuj reakcje podczas jedzenia i picia, czy coś tam się dzieje.

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
 
humangirl007 w 18tc już powinnaś raczej czuć ruchy maleństwa. Ja od końca 15tc czuję. Jestem drobnej budowy ciała i brzuszek był raczej niewielki. Bulgotanie codziennie i lekkie takie smyranie czułam. Nie martw się, tylko obserwuj reakcje podczas jedzenia i picia, czy coś tam się dzieje.

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom

Ja tylko jak cos cudem zjem to slysze takie dzwieki w brzuchu „auuuuauuu” nie wiem czy jest to podobne do bulgotania. Moze to tylko glupie mysli
 
Spokojnie, ja pierwsze ruchy poczułam w 21 tygodniu(pierwsze dziecko), też się martwiłam, bo nawet za bardzo nie tyłam.
W 7 miesiącu ciąży byłam na weselu w sukience, którą kupiłam przed ciążą, wtedy wszyscy pytali narzeczonego co się stało.
Maluch urodził się zdrowy i w terminie, czego Tobie tez życzę :tak:
 
Dla własnego spokoju i komfortu psychicznego udaj się do lekarza, bo każdy niepokojący Cię objaw lub jego brak w ciąży doktorek powinien wziąć pod uwagę i pod tym kątem zbadać. To że nie czujesz dzieciątka, to nic złego, jedna kobieta czuje już ok 14-16 tygodnia inna dopiero po 20-22 tygodniu. Całą reszta zależy od ułożenia dziecka, od tego jak macica jest wysoko, na której ścianie masz łożysko, Twoja budowa ciała. Sama miałam niedawno chwile zwątpienia, bo nagle przestałam czuć dzieci, a jak czułam to słabiutko i rzadko, ale po dwóch tygodniach rozbrykało się wszystko. I pamiętaj każda ciąża u każdej kobiety wygląda inaczej, nawet u mnie wszystkie trzy to każda z inną niespodzianką. Trzymam kciuki i powodzenia życzę.
 
reklama
Właśnie ja też ok. 20 tygodnia przez jakiś czas miałam taki okres (po nocy, raczej tylko poranki), że czułam się szczupło, aż dziwnie tak właśnie. Ale się tym nie martwiłam, dziecko na tym etapie jeszcze sporo miejsca ma, w zależności jak się ułoży tak będziesz odczuwała bardziej lub mniej. Myślę, że nie ma powodu do paniki ;p

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry