reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK DŁUGO? wszystko do buzi?

bbb223

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Maj 2005
Postów
388
Miasto
Warszawa
witam.
pytanko jak w temacie.
jak długo dzieciaki biora wszystko do buzi?
czy to tez indywidualne, czy przychodzi taki czas, ze w koncu przestaja?
mam nadzieję, ze to juz niedługo.
pozdrawiam
 
reklama
Mój Filip ma teraz dwadzieścia miesięcy i też pcha wszystko do buzi, szczególnie, ze wychodzą mu zęby (na szczęście to już ostatnie, cztery piątki. Całe szczęście idą po dwa na raz, więc wszystko krócej potrwa). Wszystko, co wpadnie w łapki jest dobre do gryzienia ;D. Przedtem, zanim się te piątki ruszyły i była chwila przerwy w ząbkowaniu, to już prawie przestał próbować wszystko buzią. WYdaje mi się, że jak już zęby wyjdą, to dziecko raczej sporadycznie będzie brać do buzi różne rzeczy - dwulatek ma już tak rozwinięte zmysły i trochę doświadczenia życiowego, że nie musi już wszystkiego poznawać ustami. Więc chyba już niedługo... oczywiście dzieci się różnią, pewnie są dzieciaczki, które dłużej to mają. Ale wydaje mi się, że w większości przypadków ponaddwuletnie dzieci już rzadko sięgają zabawkami do buzi. Moja koleżanka ma prawie trzyletnią córeczkę. Jedyne, co mała wkłada do buzi, to paluszek w momencie stresu, ale to przecież inna historia.
pozdrawiam
nikita
 
hihi na wesoło a jak dorosnie to bedzie brać co innego do buzi ----MAM NA MYŚLI długopisy ołówki ----a wy oczym myślałyście ?
 
Hey!Mój maluszek też wsyztskiego musi spróbowac i faktycznie przy ząbkowaniu nawet potrafi mnie w ramię ugryźć i zbadać czy to pomoze na ból:).Gdzieś przeczytała, ze to jest sposób badania przez dziecko świata, tzn. ono biorąc przedmiot do buzi ustala sobie przestrzeń w jakiej on (ten przedmiot) się znajduje , ale nie pamietam już do kiedy dzieci tak robią, ale myslę, ze tak do ok 2 roku życia. Pozdrawiam
 
kuba ma dwa latka, i nie bierze nic do buzi
to indywidualna sprawa:)
ja z jakubem nie mialam problemow nigdy. jak zabkowal i widzialam ze pakuje cos do buzi szybko dawalam mu gryzaka i pozniej sam zalapal ze gryzaki sie gryzie.
teraz jak znajdzie jakies paproszki albo smieci na ziemi to zbiera i mi oddaje:)
 
Do góry