reklama

jak działa znieczulenie zewnątrzoponowe

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2006' rozpoczęty przez la pain, 22 Luty 2006.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. la pain

la pain Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  2. kosmi

kosmi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ano warto :)

3. reklama
  4. la pain

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    szkoda że jak byłam w ciąży to tego nie znalazłam!!
    no ale mówi się trudno

może wam ciężaróweczki się to przyda!!
    całuski!!

5. dori

dori Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja narazie planuję przeżyć poród bez znieczulenia, bo chyba bardziej boję się igły niż bólu ale jak to wyjdzie w praniu to się okaże na porodówce.

6. lidijka

lidijka kwietniowa matka polka 06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hmmmm... może i działa jak piszą.
    Ponoć nie ma jak to ciepła lewatywka, dobry masaż kręgosłupa i krzyża+gorący prysznic na te partie ciała i idzie.......:)

Pomyślcie, nic nie było napisane o stanie dzidzi po takim znieczuleniu. WIem,że po znieczuleniach różnego typu, dzidzia jest lekko "pijana".

7. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Lidijka nie po takim. Żeby dzidzia była "pijana" to znieczulenie musi być we krwi a takie jest znieczulenie ogólne. To nie ma czasu dotrzeć do krwi bo jest wstrzykiwane do rdzenia i żeby dotarło do krwi w dawce wystarczającej musi minąć bardzo dużo czasu, a w tym czasie zdążysz urodzić. Dlatego tylko w wyjątkowych wypadkach stosuje się znieczulenie ogólne przy porodzie.

8. kosmi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja od początku jak usłyszałam, że robią przy porodzie takie znieczulenie się nie bałam - moja siostra miała podobne po bardzo ciężkiej operacji po urazowej nóg, a w grudniu koleżanka rodziła właśnie z takim znieczuleniem i bardzo była zadowolona. Sama nie wiem czy się zdecyduje, dochodzi jeszcze koszt (400zł w moim szpitalu) - ale może warto ??? a może dam rade bez jak moja mama czy babcia ;)

9. la pain

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    co??????????????????????????????????????????????????
    kosmi to co to za szpital??ponoć znieczulenie jest za darmo!!!!!czytałam to gdzieś!!sprawdzę czy naprawde tak jest!podzwonie tam i owdzie i się dowiem!

dori!!ja przeżyłam ;D ciężko było!13godz.bólu!!!!!(miałam wrażenie że tyłek mi rozerwie ;D )
    ale zaraz jak zobaczyłam kubusia zapomniałam a jak poczułam że na mnie siiiii robi już wszystko stało się przeszłością ;)

10. reklama
  11. kosmi

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bezpłatnie podawane są leki dożylnie i domięśniowe, można o nie poprosić ale także odmówić skorzystania z nich, np. dolargan - działa ponoć jak narkotyk, bo to pochodny morfiny, i nie jest obojętny dla dziecka. Natomiast znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpłatne tylko w szczególnych przypadkach, jak np. cc albo jeśli lekarz uzna, że jest konieczne przy np. wadzie serca lub oczu - na życzenie kosztuje 200-500zł w zależności od szpitala - więc jak się zdecydujesz to faktycznie najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć jak to jest w "Twoim" szpitalu.
    Moja koleżanka w grudniu rodziła w Warszawie na Karowej i bardzo sobie chwaliła to znieczulenie - podaje się je jak poród nabiera już tempa, zapłaciła też 400zł i nie żałowała.

12. iza1

iza1 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też zastanawiam się nad znieczuleniem zewnątrzoponowym, z tego co tu piszecie i z tego co słyszałam o nim to dobre rozwiązanie. U mnie w szpitalu (Katowice - Raciborska) kosztuje niestety 300 zł :( ale pewnie lepiej zapłacić i nie cierpieć, a najlepsze jest to ze takie znieczulenie nie szkodzi dzidzi. Musze to jeszcze obgadać z giną.

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum