reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
A ja (naturalnie tez zazdroszcze ;-) proponuje Ci przesunac pore zasypiania z 20 na 22...po troche co dwa dni. Pomysl tez jak wygladaja drzemki w dzien? moze za wczesnie sa i wtedy dziecko jest wczesniej senne... my tak mamy i Kuba do przed wczoraj o 18 juz okropnie marudzil i ziewal...a wczoraj i dzis kapalismy o 20 a spi...od jakich 2-ch minut. Powinien do ok 7-mej pospac
pozdrawiam
ps. http://nasza-szkapa.idl.pl/czytadla/eBooks.PL-Kazde-dziecko-moze-nauczyc-sie-spac.pdf
 
reklama
Kochane;

Aż wstyd mi wypowiadać się w tym temacie, bo moje Maleństwo odkąd skończyło 2 miesiące przesypia całą noc. Kąpiel jest zawsze między 19 a 19:30, karmienie i spanie, aż do 7 rano. Z tym porannym wstawaniem też jest super, bo nawet jeśli Ola się obudzi to nie płacze, tylko śpiewa. Mogłabym swobodnie leżeć w łóżku do 8 rano i nic by się nie działo.
Nie wiem sama za co dostałam taki Skarb :)
 
a moja spi cala noc niemalze od poczatku...pamietam jak jeszcze bylysmy w szpitalu i raz cala noc przespala (nie budzilam jej choc lekarze i pielegniarki kazali budzic co 3 godz na karmienie) potem po przyjsciu do domu gdzies przez dwa miesiace jazdy ze caly czas sie budzila, ale jakos sie unormowalo. Poprzesuwalysmy godziny spania i spi cala noc do 8 a czasem nawet do 10. Klade ja o 22 i spi zwykle do 8. O 8 dostaje butelke i dalej zasypia. Dzisiaj spala do 9 dostala mleczko przed chwila zjadla cala miseczke swiezych owocow i sie bawi,o 15 bedzie obiadek potem drzemka do 17 i jak sie obudzi to mleczko. Ok 19.30 bedzie kapiel i zabawa do 22 az padnie i zasnie.
Moze sprobujcie zrobic tylko jedna drzemke w dzien i nie bedzie problemow z noca?
wiem, ze tak latwo pisac ze bedzie ok i wogole. Kazde dziecko jest inne i trzeba samemu wyczuc czego Wasz maluch potrzebuje.
 
moje dziecko w czasie dnia spi 3 razy po 30 minut, klade brzdaca spac okolo 21.30 a i tak wstaje o 5 rano :-( taki juz jest i wiem ze nic na to nie poradze... :-)
 
Aneczko u mnie jest tak jak u ciebie. czyli maly zasypia kolo 21 i budzi sie kolo 4-6 (roznie 4:30 lub 5:30) od jakis 4 dni. Wlasnie testuje opcje przesuniecia zasypiania blizej 22. Wczoraj go obudzilam kolo 22 i dopiero kapanko bylo, ale niestety obudzil sie kolo 3. Zobaczymy jak nam dzis pojdzie. jestem pelna nadzieji.
 
Dziewczyny wzięłam Antosia troszkę na przetrzymanie :-) tzn.jak sie obudzi o 4 lub 5 to Go karmię i pozniej znowu odkładam do łóżeczka,czasem troszkę marudzi,ale własciwie od 3 dni......BAWI się lub znowu ZASYPIA.....i tak sobie leży w łóżeczku prawie do 7!!! W końcu mogę sie troszkę zdrzemnąć nad ranem.......Wszystkim z cełego serca dziękuję za odzew....to forum to moja jedyna rozrywka...:-)
Pozdrawiam!!!
 
reklama
A i jeszcze jedno tak w ogóle to mój Antosiek ma juz 7miesiecy i 2tygodnie.......Troszke daje mi popalić,ale i tak jest TAAAAKI słodki:happy:
Z Nim świat jest naprawdę kolorowy i chce się żyć!!!:-)
 
Do góry