reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Dziewczyny a ja nie wiem jak posadzić synka na nocniku. Problem tkwi w tym, że siada sobie na niego gdy chce ale nigdy bez pieluchu. Teraz jak zrobiło się cieplej zostawiam mu samą bluzkę \, skarpety i laczki i biega bez pieluchy. Jak robi siku to się zatrzymuje i siusia, nie zawasze przykucnie, dlatego zastanawiam się czy wie o co chodzi. jak mówie mu żeby zrobił siku to kuca i próbuje ale nie chce siadać na nocnik. Boję się, żeby nie nauczył się siusiać na podłogę. Ma 19 m-cy.
 
reklama
Ja bym się nie spieszyła. Robiłam wiele prób nocnikowania, wszystkie zakończone klapą.
Przechodziliśmy wszystkie etapy, od nocnik jest be, majtki są be, ubranko jest be.

Dopiero, kiedy był gotowy, zaakceptował każdy etap. Jesteśmy bez pieluch miesiąc.Pieluchę dostaje do spania, od poczatku nie dawałam na dwór, do auta, do sklepu, nigdzie.
Teraz się otworzył i załatwi się na normanym wc np. w sklepie.
Ma 2 lata i 7 miesięcy.

Teraz wiem, że niepotrzebnie chciałam szybko, wystarczyło poczekać i dać mu szansę stać się gotowym.
Młodszy syn ma 17msc, niebawem spróbuje mu pokazać nocnik, ma swój autorytet w domu, więc może będzie chciał.
Ale jak nie to ma jeszcze czas na to.
 
Dziewczyny a ja nie wiem jak posadzić synka na nocniku. Problem tkwi w tym, że siada sobie na niego gdy chce ale nigdy bez pieluchu. Teraz jak zrobiło się cieplej zostawiam mu samą bluzkę \, skarpety i laczki i biega bez pieluchy. Jak robi siku to się zatrzymuje i siusia, nie zawasze przykucnie, dlatego zastanawiam się czy wie o co chodzi. jak mówie mu żeby zrobił siku to kuca i próbuje ale nie chce siadać na nocnik. Boję się, żeby nie nauczył się siusiać na podłogę. Ma 19 m-cy.

a próbowałaś sadzać go bezpośrednio na toaletę (z nakładką) ? są dzieci które nie chcą na nocnik za to chętnie próbują na toalecie (tak jak mama i tata ;-)) warto wtedy pokazać smykowi jak tatuś robi siku i maluchy chcą to naśladować ;-)
 
Chłopcy nie koniecznie muszą robić siusiu na siedząco lub kucając. Ich naturalną postawą jest stanie. Ja zauważyłam, że mój 2-letni synek, najchętniej siusia stojąc (właśnie jestem na etapie odpieluszkowywania), gdyż w ten sposób może obserwować cały proces (to chyba dla małego dziecka też jest ciekawe i ważne)
 
Potwierdzam co napisała Kleopatra. Moj Mati nie sika w pieluszki juz jakiś czas, i na poczatku miał taki etap, ze tylko na stojąco chciał robić siusiu. Teraz robi i na stojąco i na siedząco, na nocnik i na sedes:))
Moze spróbuj mu podstawić nocnik jak bedzie sikał na stojąco, moze powoli zrozumie, ze trzeba robić do nocnika :)
 
a próbowałaś sadzać go bezpośrednio na toaletę (z nakładką) ? są dzieci które nie chcą na nocnik za to chętnie próbują na toalecie (tak jak mama i tata ;-)) warto wtedy pokazać smykowi jak tatuś robi siku i maluchy chcą to naśladować ;-)

U mnie tak to właśnie było z jednym dzieckiem. Z nocnikiem męczyliśmy się tygodniami, aż znajoma powiedziała nam o nakładkach. Fajne są takie z hipopotamkiem OKT kids , synek sam sobie ją wybrał
 
No właśnie nakładkę na sedes też mam i tez nie chce siedzieć;( Ale faktycznie lubi obserwować, dlatego kuca i patrzy między nuszkami i tak to się właśnie odbywa. Boje się, żeby się tak nie przyzwyczaił. A jak robią na stojąco to uczyłyście chłopców trzymania pisiolka, czy tak po prostu bez trzymania?
 
jak najbardziej możesz zacząć uczyć na stojąco siusiania np. bezpośrednio do toalety (tak jak to robi tatuś ;-)), ja swojego synka uczyłam trzymania siusiaczka bo inaczej zalana jest cała toaleta ;-) załapał bardzo szybko ;-)
 
reklama
reklama
Do góry