reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
u mnie juz wreszcie koniec edukacji nocnikowej:-).
zakonczona przed paroma dniami, kompletnie raz na zawsze..
o jakie zycie proste teraz..:-)

na spacerach jakos sobie radzimy, w dluzsze wyjazdy jeszcze nie jechalismy, a na krotkich w panice udalo sie zaparkowac i znalezc miejsce..narazie nocnych wpadek nie ma..oby tak juz pozostalo:-Dpozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:
reklama
My żeby przetrwać noc na sucho przestrzegamy 2 zasad. Może okażą się pomocne:
- ostatnie pićku jest na jakieś pół godzinki przed pójściem do łóżka, czyli do kolacji,
- dziewczynki przed samym położeniem się robią siusiu.

Na początku miałam nocnik obok łóżeczka i sadzałam tuż po obudzeniu, ale teraz nie jest już to konieczne, bo dziewczynom z rana nie jest już tak śpieszno do ubikacji jak kiedyś. Mają mocne pęcherze ;)
 
hej
moja Iza pija przed zasnieciem, ale mamy to szczescie, ze ona jak w nocy chce siusiu to wstaje i robi na nocnik, ktory ma obok lozka.. kapnelam sie dopiero wtedy, ze ona tak robi jak wstajac z nia rano zobaczylam siuski w nocniku... ona, ze tak powiem jest "szkolona"... ;-) jak zrobi siku a ja jeszcze spie to chowa nocnik do szafy, zeby mlodsza siostra w nim nie "mieszala"... wiem, ze tego nocnego "wolania" niestey nie da sie nauczyc... niestety... trzymam za wszystkich kciuki:-)
 
oswajanie to bardzo dobra sprawa. mala czasem sie buntuje usiasc bo mowi ze nie chce jej sie siusiu. ale potem jak mi sie uda ja posadzic to od razu zrobi. szczegolnie rano po calej nocy.
 
To, że dzieci nie potrafią wcześniej niż w 18 miesiącu życia kontrolować oddawania moczu, bo nie mają pewnych mięśni, to moim zdaniem wymysł koncernów produkujących pieluszki. Że niby te mięśnie nagle wzmacniają się/ pojawiają w magicznym dniu ukończenia przez maluszka 1,5 roku?
To nie chodzi o żadne mięśnie, tylko o odczuwanie chęci zrobienia siusiu /kupkę/. I to nie firmy produkujące pieluszki, tylko fizjolodzy określili taki wiek:tak:, jako średni w stosunku od odczuwania przez dzieci potrzeb fizjologicznych. Czyli u jednego dziecka będzie to 14 miesięcy, u innego 22 miesiące.;-)

Myślę, że nie jest to nic nadzwyczajnego, bo mam młodszego o 13 miesięcy brata i kiedy on się urodził, ja już chodziłam bez pieluchy. Dziewczyny wychowane w tetrach, popytajcie swoich mam jak było z Wami, bo podejrzewam, ze dzieci wtedy jakoś dziwnie miały odpowiednio wykształcone te wszystkie potrzebne mięśnie.
To zasługa tetry jak piszesz, a nie wykształconych mięśni, których sie uczepiłaś:shocked2: Dzieci wcześniej chodziły bez pieluchy, z kilku powodów. Rodzicom bardziej zależało na pozbyciu sie nadmiaru prania, niz teraz na częstszym wynoszeniu śmieci z powodu pieluch, po drugie dzieci wczesniej zaczynały edukacje nocnikową, a po trzecie, miały mokro od samego początku, wcześniej niz nasze dzieci odczuwały dyskomfort z powodu wilgoci i zimna i może wczesniej łapały, że trzeba to zmienić.
Wolę sie przemęczyc kilka miesięcy dłużej i nie prac tetry, a tym bardziej fundować córeczce mokrej pupci.


Wiki siadała na nocnik od około 12 miesięcy, od około 24 pielucha mamy tylko do spania. Żadne wyjazdy czy wyjścia nie stanowia problemu, bo informuje wcześniej, że chce siusiu. Wpadek nie ma. I cieszę się, bo sama powiedziała, ż enie chce pieluchy. Wcześniej to ja sie pytałam i jak chciała to zdejmowałysmy pieluszkę i robiła no nocnik lub ubikację.
Ciesze się z takiego obrotu sprawy i jestem z niej dumna. A czy ma 16, 24 czy 30 miesięcy nie jest dla mnie takie istotne.
 
Moje wszystkie dzieci tez chodzily szybko bez pieluch:tak::tak::tak:
Zarowno synek jak i coreczki(blizniaczki)w wieku 18 miesiecy chodzili wszedzie bez pampersow:-):tak:Pozniej jakis miesiac -dwa pieluszki na noc a pozniej to juz wogole nie uzywalismy:tak::tak::tak::tak:
 
Moja Laura ma 22 miesięcy i jesteśmy na etapie bez pampersów Mam nadzieje ze jak będzie mieć już 2 latka obejdzie się bez pieluch zostało mi jeszcze 2 miesiące na naukę.
 
a jak to jest jak juz latam bez pieluch na spacerze a jestem w miescu gdzie NIE MA trawniczków. Np rynek w Krakowie - nigdy nie widzialam mam wysadzajcych dziecko na klombiku - a dziecko nie utrzyma tyle czasu siuśków, zwłaszcza na początku!

U ans jestesmy na tym etapie - praktycznie bez pieluchy, ale co robic na dłuższych spacerach nie wiem - albo w aucie jak jedziemy 10 godzin i własnie ejstes na autostradzie gdzie NIE MA zjadów przez najblize 40 km ( doświadczenie wakacyjne)
 
reklama
a jak to jest jak juz latam bez pieluch na spacerze a jestem w miescu gdzie NIE MA trawniczków. Np rynek w Krakowie - nigdy nie widzialam mam wysadzajcych dziecko na klombiku - a dziecko nie utrzyma tyle czasu siuśków, zwłaszcza na początku!

U ans jestesmy na tym etapie - praktycznie bez pieluchy, ale co robic na dłuższych spacerach nie wiem - albo w aucie jak jedziemy 10 godzin i własnie ejstes na autostradzie gdzie NIE MA zjadów przez najblize 40 km ( doświadczenie wakacyjne)
Ja moje wysiuskiwalam praktycznie zawsze jak zawolaly i nie bylo to dla mnie problemem ze inne mamy tam nie wysadzaly swoich dzieci:-):tak:Wiadomo ze to sa dzieci i ze nie potrafia dlugo wytrzymac:-)Ale moej zawsze wytrzymywaly tyle ze zdazylam ewentualnie dojsc np z jakiegos rynku gdzie naprawde nie bylo jak Ich wysiusiac:-):tak:
A w dluga podroz po prostu biore nocniczki;-):-)
 
Do góry