reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Sol to zdecydowanie bardzo miło jest odpoczywać od pampersów:-) A jakie oszczędności... Moja córcia już na dobre siusia na nocniczek, czasem nawet na sedes, kupke też pięknie sama woła i chociaż czasami nie zdąży przybiec do nocniczka to jednak wie, że trzeba zawołać i wtedy pędem leci do łazienki. No i od dwóch tygodni śpi w nocy bez pieluszki i jeszcze ani razu (odpukać) prześcieradło nie było mokre:-) Bardzo mnie to cieszy, ją zresztą też:-) Pozdrawiam.
 
reklama
Macius odpieluchowany w wieku 18miesięcy - trwało to tydzien -ale trening był wczesniej tzn oswajanie sie z nocnikiem od 12miesiąca . Poprostu nocnik sobie stał w pokoju i co jakis czas dziecko do niego podchodziło, zakładało na głowe lub sadzało zabawki na niego. Aż w koncu dojrzał
 
Witam kochane ;-) Moj synek jest jeszcze za maly na odstawianie z pieluch ale chodzi o moja siostrzenice. Juz z siostra nie mamy pojecia co z nia zrobic. Mala ma 2,5 roku, od skonczenia 2lat nie siusia w pampersy PRZEZ DZIEN. Potrafi sama isc do ubikacji i usiasc na sedes, zrobic siusiu (kupke tez) i po sprawie. A w nocy... w nocy siura ile wlezie. Niejednokrotnie siostra starala sie ja przebudzac i zaprowadzac do ubikacji zeby mala nabrala nawyku ze jak jej sie chce siusiu to musi sie obudzic i wstac zalatwic potrzebe- bezskutecznie. Zuzia nie budzi sie tylko siusia i spi dalej. Jak mozna dziecko nauczyc nocnego nie zalatwiania sie w pampersa? Dodam tez ze siostra przeszla tez z nia etap nie zakladania pampersow ale zakladania folii na materac w lozku. miala nadzieje ze mala poczuje dyskomfort i sie nauczy ale nie...
 
a więc moje drogie,pytanie jak w temacie...juz od 7mies moje kochane siadają na nocnik,popołudniowe drzemki tez sa bez pampersa...ale po nocy zawsze pampers jest niestety pełny...i nie wiem jak sie zabrac do odstwienia go w nocy:no:wiadomo ile mam-tyle pomysłow,wiec moje drogie panie prosze o porade:-):tak::tak::tak:
 
faktycznie juz pora Przede wszystkim ogranicz picie wieczorem ... a po drugie jak sie zmocza kilka razy to sie zorientuja ze trzeba wołac albo nie sikac... Kiedys w yusku mozna było kupic takie podgumowane przescieradła zeby materaca nie zmoczyc ale niestety kołdra i poduszka przezyja swoje bo dzieciaki spia w kazda strone :) Mojej córce nawet do 3,5 roku sie trafiało... sporadycznie ale jednak...
 
u mnie poszlo calkiem niezle ze spaniem bez pampersa. w ciagu dnia caly czas byla bez pampersa i w sumie odkad spi to zmoczyla sie w nocy tylko 2 razy. warto tez jezszcze przed spaniem posadzic dzieci na nocnik wiadomo, ze na poczatku moze beda sie moczyc w nocy ale moze w koncu sie naucza.
 
Witam!
Moja Marysia dostała nocnik przed 1 urodzinami;początkowo zachwycona,ale później sie "zablokowała" i nie chciała na niego siadać przez 2 tygodnie! W wieku roku i 4 miesięcy już była bez pampersa także na noc;sama wołała.W nocy z początku ją wysadzałam,ale później już przesypiała cała noc bez sikania.Parę razy zdarzyła jej się wpadka i to wszystko. Nie ma co zmuszać.Koleżanka zmuszała synka do siadania na nocnik i w efekcie-choć w październiku skończy 3 lata-nie sika gdzie indziej jak tylko w pieluszkę!
Powodzenia i cierpliwości:))
 
Witam -a u mnie to było tak - ze przed spaniem siusiu szliśmy,budziłam się koło 2 i szliśmy siusiu i rano od razu po przebudzeniu.materac oczywiście zabezpieczylam przed przesikaniem .czasem się zdażyło coś....po jakimś czasie już nie wstawałam w nocy bo syn wytrzymywał do rana,wystarczyło go wsikać przed spaniem i rano.
 
Ja tak pochwaliłam swoja core, a tu szok, mała z dnia na dzień cofnęła sie o 180 stopni, nie ma mowy o sikaniu czy robieniu kupki do nocnika, a jak probuję ja posadzić to pisk i wrzask jakby ja parzyło, i nie wiem co z tym dalej robić, żadne tłumaczenia, dawanie cukierka po zrobionym siku nic nie daje, macie jakieś złote rady???
 
reklama
Jak nauczyć dziecko żeby robiło kupe do kibelka albo na nocnik ?
Mój synek ładnie robi siku ale kupa to porażka .
Szuka sobie kata żeby zrobić a jak się go pytam czemu tak robi to udaje że mnie nie słyszy . jak chodzi w majtach to kupa w gacie
 
Do góry