reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

03.2013 ja mam dokladnie tak samo tez sie czuje gorsza mama przez cyca. u mnie jest troche inaczej bo mleka mam bardzo duzo, ale nie umiem przystawic malego. polozna spedzila ze mna juz troche czasu zeby sie nauczyc, synek tylko raz pociagnal przez 5 min. caly czas probuje, ale maly nie umie, nie zalapuje, placze robi sie czerwony, a ja na sile nie chce go meczyc. wiec odciagam mleko laktatorem i daje z butelki. dzis albo jutro polozna przychodzi na kontrole, na pewno mysli ze juz ladnie karmie piersia, a tu porazka.
maly sie juz pewnie przyzwyczail do butelek i wiem ze to moja wina. na pewno byloby wygodniej dac piers, a nie sterylizowac wciaz butle, ale nie mam sily i serca do zmuszania go . bo tylko wtedy ja sie denerwuje i on pewnie tez.
moja tesciowa wielka zwolenniczka piersi nie moze tego przezyc. za jakis miesiac przyjedzie do nas na 2 tyg chyba zemdleje widzac, ze daje malemu butle, ale to moja sprawa i moje dziecko.
 
reklama
Noelka z moją Małą jest dokładnie tak samo jak u Ciebie, czytając Twój post zastanawiam się czy u wszystkich takie "cycusiowe" problemy są:/ Na początku bałam się, że nie będę miałą mleka, nigdy nie przypuszczałam, że jego duża ilość może tak utrudniać dziecku jedzenie. Pręży się, wyma****e rączkami, napina, czerwieni... a mi się serce kraje gdy to widzę...ona płacze i ja całą spocona ze stresów:(
Położna była, pomagała przystawić, na próżno...stwierdziła, że mała uparta i tyle. Zaproponowała abym karmiła na leżąco bo tylko wtedy względnie je. Słyszałam, że to przejściowe...na razie 17 dzień walczymy...zobaczymy co dalej...
Głowa do góry, to nie nasza wina, że tak się dzieje. Nie przejmuj się teściową, ona swój czas na wychowywanie miała, to Twoje dziecko i TY mu żadnej krzywdy nie robisz!
 
Dziewczyny,przeciez wazne jest to,ze dzieci jedza wasze mleko,a ze podane butla,to juz zupelnie nieistotne.Za 3 miesiace i tak zaczniecie podawac wode i herbatki butla albo niekapkiem.Ja tylko sciagam i podaje butla,ale to glownie ze wzgledu na brak czasu na karmienie .
 
Ostatnia edycja:
03.2013 ja mam dokladnie tak samo tez sie czuje gorsza mama przez cyca. u mnie jest troche inaczej bo mleka mam bardzo duzo, ale nie umiem przystawic malego. polozna spedzila ze mna juz troche czasu zeby sie nauczyc, synek tylko raz pociagnal przez 5 min. caly czas probuje, ale maly nie umie, nie zalapuje, placze robi sie czerwony, a ja na sile nie chce go meczyc. wiec odciagam mleko laktatorem i daje z butelki. dzis albo jutro polozna przychodzi na kontrole, na pewno mysli ze juz ladnie karmie piersia, a tu porazka.
maly sie juz pewnie przyzwyczail do butelek i wiem ze to moja wina. na pewno byloby wygodniej dac piers, a nie sterylizowac wciaz butle, ale nie mam sily i serca do zmuszania go . bo tylko wtedy ja sie denerwuje i on pewnie tez.
moja tesciowa wielka zwolenniczka piersi nie moze tego przezyc. za jakis miesiac przyjedzie do nas na 2 tyg chyba zemdleje widzac, ze daje malemu butle, ale to moja sprawa i moje dziecko.

uzyj silikonowych nakladek na sutki - łatwiej malenstwo bedzie moglo chwycic, a skoro przyzwyczajony do butelek to zwlaszcza
 
ja miałam tak samo. Mały nie umiał ciągnąc z cycusia. Ale kiedy dałam mu smoczek nauczył się ssać. Tylko że sie nie najada ;) może spróbujcie ze smoczkiem?
 
Dziewczyny pytanie do stosujacych sab simplex jakie dawki stosujecie i jak czesto? Jak dlugo czycaly czas czy jak widzicie ze nie ma problemu kolki to juz odstawiacie?
 
reklama
To nie wiem czy to kolka ale na pewno bol brzuszka bo sie wije i prezy robi czerwony i steka wtedy najczesciej robi kupe a czasem nie moze.
 
Do góry