reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak śpią czterolatki?

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
Ciekawa jestem, jak jest u Was ze snem Waszych dzieciaczków. Bo u nas różnie, a chodzi mi dokładnie o nocne pobudki. Mój synuś od urodzenia budził się często w nocy - najpierw na cyca, potem na przytulanie - trzeba go było brać na kolana i choć trochę posiedzieć, bo inaczej wył jak syrena. Z czasem udało się go od tego odzwyczaić, ale i teraz ze spaniem jest różnie. Czasem śpi dobrze i budzi się tylko raz na picie, ale przeważnie jest tak, że po północy włącza mu się alarm i woła któreś z nas do siebie, żeby przy nim posiedzieć. Kiedy wydaje się, że zasnął i wracamy do swojego łóżka, po pięciu minutach woła znowu. Potrafi to trwać godzinę lub dwie z mniejszymi lub dłuższymi przerwami. Tak czy inaczej jest bardzo męczące, tym bardziej, że mały rano budzi się bardzo wcześnie. Kiedy się to skończy? Ostatnio już myślałam, że poprawiło mu się ze spaniem, bo dłuższy czas był spokój, ale to było tylko chwilowe. Czy Wasze dzieci też tak mają? Niedługo idę do pracy i będę musiała wstawać o piątej rano. Nie wyobrażam sobie jak będę mogła normalnie funkcjonować, kiedy synek zafunduje mi swoje zwykłe pobudki nad ranem, chyba wogole nie będzie mi się opłacało iść spać:-(.
Może macie na to jakieś swoje sposoby i coś mi doradzicie?

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Witam Nikitę z Filipkiem moja mała atk miała przerwy na zabawy nad ranem. Wszystko się zmieniło jak poszła do przedszkola pada i śpi całą noc.
 
To mnie pocieszyłaś;-), mam nadzieję, że i u nas tak będzie. W takim razie aby do września:-D.

pozdrawiam
nikita
 
Hej martaglo mamy synków praktycznie z tego samego okresu, Kacper urodził się 08.04.2003r. :)
Mój śpi dobrze całą noc, no chyba, że coś mu się śni i sen go wybudzi to woła dziadków, bo z nimi śpi w pokoju, ale zazwyczaj noc jest spokojna. Odkąd poszedł do przedszkola przestał spać w dzień i obecnie wstaje o 6.20 rano, a kładzie się spać pomiędzy 18-20.
 
Moja Zuzia zaczela przesypiac cale nocki jak ja odstawilam od piersi.Od tego czasu nie budzi sie,chyba,ze sie jej cos przysni strasznego,np.zaba zjadajaca spodnie:eek::confused::baffled:.
Za to tak sie kreci,ze spanie z nia to najwieksza kara.Teraz obkladam jej lozko poduszkami,zeby z niego nie spadala.Inaczej znajduja ja gdzies na srodku pokoju.

Pozdrawia Katka:ninja:
 
Do góry