reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

jak to jest z miłoscią do drugiego dziecka?

Snikersikowa

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
pierwszemu dziecku zawsze wydaje się że jest mniej kochane bo to drugie potrzebuje więcej uwagi przynajmniej w tych pierwszych miesiącach życia

reklama

Fifka

♥ Chłopcowa Mama ♥
Miasto
Na Podlasiu :)
Rozwiązania
0
Według mnie każde dziecko kocha sie tak samo mocno ale jest to inna miłość. Starszego pokochalam niemal od II kreseczek na tescie a młodszego musialam nauczyć się kochac mimo ze oboje byli tak samo mocno wyczekani (o obu długo sie starałam).

Teraz nie czuje roznicy w milosci jaka odbarzam chłopców ale kocham ich za inne cechy i to za te które ich od siebie różnią!

Obaw o miłość nie mialam za bardzo... juz w ciąży z pierwszym myslalam o 2 dziecku :)

Kluliczek

Babka z laską
Miasto
Na rozlewisku pod dębami
Rozwiązania
0
Kiedy byłam w ciąży z młodszym synem bałam się, że nie będę go kochać tak mocno jak starszego. Ale jest inaczej, kocham ich obu tą samą mocą miłości. Ale każdy z nich ma swoją własną miłość, Chaosa kocham miłością Chaosową, Masakra miłością Masakrową. Kiedyś tłumaczyłam im to na podstawie cukiereczków czekoladowych, które mają różnokolorowe polewy ale tak samo smakują. Jeden miał 4 cukierki pomarańczowe, drugi 4 niebieskie, różniły się kolorami, ale smak i ilość była taka sama. I tak jest z tą miłością, każdego kocham tak samo mocno, ale każdego inaczej, wyjątkowo, bo oni są wyjątkowi.

Rozwiązania
0
Miłość do dzieci jest bezwarunkowa. Każde dziecko kocha się tak samo mocno. Inaczej może to odbierać tylko pierwsze dziecko, ponieważ może się czuć mniej kochane ze względu na mniej poświęcanej uwagi.

Rozwiązania
0
Już myślałam że ze mną jest coś nie tak, skoro przeszła mi przez myśl taka obawa czy będę kochać drugie dziecko tak jak pierwsze. Wraz z wzrostem brzuszka,utwierdzam się jendka w przekonaniu że na pewno :)

alo23

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
ja nie mialam obaw czy pokocham, kochalam juz jak zaczelismy sie starac o drugiego brzdaca,ale kazdy z nich jest inny, i kazdego kocha sie inaczej ale rownie mocno :)

Arkuda

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
ja nie mialam obaw czy pokocham, kochalam juz jak zaczelismy sie starac o drugiego brzdaca,ale kazdy z nich jest inny, i kazdego kocha sie inaczej ale rownie mocno :)
Dokładnie tak samo miałam. ja mam trojeczkę i każde kocham taką samą miłoscią - czuję to i wiem

babykali

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
zastanawiam się nad tym jak zaszłam po raz drugi w ciążę, ale teraz wiem, że to nic nie zmienia, biorąc pod uwagę, że moje dziewczynki są zupełnie inne, ale kocham je tak samo

Rozwiązania
0
Drugie dziecko zawsze jest bardziej kochane, jest na to wiele badań psychologicznych...

reklama

karotka00

Fanka BB :)
Miasto
DE
Rozwiązania
0
Bzdura. Już dawno przestałam wierzyć w te badania naukowców i ich teorie i statystyki. Przynajmniej w większość.
Mam 2 dzieci, kocham bardzo obydwoje. Córka jest starsza,ta pierwsza,moja wymarzona dziewczynka - kochałam chyba już w ciąży. A syn? No tu był problem, bo jak się dowiedziałam,że będzie chłopak,jakoś nie mogłam tego przeżyć, ryczałam jak głupia i w ogóle chodziłam wściekła. Tak czułam,nic nie mogłam na to poradzić. Jak się urodził, też nic. NIIIIC. Pierwsze 6 miesięcy robiłam przy nim wszystko mechanicznie; karmienie,przewijanie,kąpanie itp. Nie wzbudzał we mnie żadnych cieplejszych uczuć. Aż właśnie skończył te 6-7 miesięcy i któregoś dnia...BUM!!! No jak jakieś olśnienie , po prostu pokochałam bezgranicznie! Dzisiaj trochę mi wstyd za tą moją oziębłość i negatywne uczucia,ale to nie było celowe, ja tak czułam i nie wiedziałam czemu. Nic nie mogłam zrobić.
Kocham dzieci tak samo, tzn.żadne nie jest kochane bardziej lub mniej. :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A USG, czy widać różnice i jest szansa? Ciąża, poród, połóg 11
MILUTKA1993 Czy jest mozliwe tak szybkie wystapienie objawow zagniezdzenia zarodka? Potrzebuję porady 3
Aśka 94 Czy jest zagrozenie porodem przedwczesnym Potrzebuję porady 8
gajdowa 2 poronienia ...nadzieja nadal jest Ciąża po poronieniu 35
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7
P Plamienia o nieznanej przyczynie- czy jest szansa na ciąże? Ciąża po poronieniu 13
Mythopoeia Co to jest??? Potrzebuję porady 4
J Czy możliwa jest ciąża?? Potrzebuję porady 5
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 564
Majcia1007 Czy to jest wynik wiarygodny? Potrzebuję porady 27
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
B Co to jest Potrzebuję porady 3
A Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Rozmowy o seksie 6
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
I Zapis ktg czy jest prawidłowy? Ciąża, poród, połóg 15
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
aniaslu Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci? Temat tygodnia 6
S Witam czy beta hcg jest prawidłowa? Potrzebuję porady 6
Sylwia maybe baby Czy jest to wynik pozytywny? Potrzebuję porady 11
aniaslu Czy siusianie na zapas jest zdrowe, a w pozycji na Małysza? Co warto wiedzieć Temat tygodnia 1
Pati1996_2 Jeszcze nie wiem, jaka jest szansa? Potrzebuję porady 10
X Czy to jest ciaza? Potrzebuję porady 10
M Test ciążowy z krwi z Apteki - jest taki! Staramy się 43
A Badanie metodą Fish z amniopunkcji czy jest wiarygodne? Potrzebuję porady 4
G 32dc, 14dpo - test negatywny. Jest nadzieja? Staramy się 7
aniaslu Lans ponad wszystko, czy może świętowanie narodzin dziecka. Jakie jest twoje zdanie? Pytanie tygodnia 7
aniaslu Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy? Temat tygodnia 11
A Jaka jest Waszą opinia w tym temacie? Potrzebuję porady 15
aniaslu Kangurowanie. Czym jest i jak buduje więź z dzieckiem? Temat tygodnia 30
D Czy jest szansa na ciąże? Potrzebuję porady 16
Aga1402 Czy tam jest widoczna druga kreska ? Mam zalozona spirale. Staramy się 26
K Trzecia ciąża i ta jest inna czy to na chłopaka ? Ciąża, poród, połóg 42
Jastia Jak to jest z ta owulacja... Potrzebuję porady 2
A Co to jest? - zdjęcia Potrzebuję porady 16
K Czy wynik endometrium jest odpowiedni by zajść w ciążę? Staramy się 14
R Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ? Potrzebuję porady 24
Tysiek991 Jak to jest. Potrzebuję porady 9
M Czy jest ryzyko? Potrzebuję porady 5
A Okno życia nie jest anonimowe? Potrzebuję porady 10
L Czy jest jakakolwiek szansa,ze zaszlam w ciaze? Potrzebuję porady 12
Lawidaloca Czy ten test napewno jest negatywny? Co to za niemal niewidoczne kreseczki? Potrzebuję porady 9
Edym181 Porada. Czy jest szansa na ciążę Potrzebuję porady 6
Mała.czarna Jak to jest z tymi malinami ? Potrzebuję porady 24
M Czy jest szansa na ciąże? Potrzebuję porady 9
Mała.czarna Czy ten przyrost jest ok ? Potrzebuję porady 5
M Jak ubrać niemowlę, kiedy jest ciepło? Potrzebuję porady 4
M Puste jajo płodowe ? Jest jeszcze szansa ? Potrzebuję porady 19
ElaMaja Lekarka skreśliła moją ciążę a dwóch lekarzy nie jest pewnych... Potrzebuję porady 401