reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z przyjęciem do szpitala do porodu

Anka211

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
42
Mam do was pytanie to moja 1 ciaza nie mam mamy ani nikogo kto mógłby mi podpowiedzieć i pomoc ;( tak naprawdę to zostałam sama plus to co mam w brzuszku
1. Jak to jest gdy zaczynam rodzic. Mam dzwonić do szpitala najbliższego i mówić że rodze i jade?
2.jakie rzeczy muszę wziąć dla siebie i dla dziecka i jakie dokumenty?
3. Jeśli wszytsko z ciaza (dzieckiem)ok to ile zostaje się w szpitalu?
4.ile trwały wasze porody?
5.czy znieczulenie jest obowiązkowe i płatne
6. Jakie są sposoby na poród słyszałam coś o wodzie
7. Co to jest ten Plan porodu czy trzeba wgl to robic





.
 
reklama
1. Nie musisz dzwonić, wystarczy pojechać i się stawić na izbie przyjęć ;)
2. Najlepiej sprawdź na stronie szpitala w którym chcesz rodzić, bo każdy szpital ma swoją listę co należy mieć ze soba (dla siebie i dziecka). Dokumenty to obowiązkowo karta ciąży + wyniki badań (morfologia, mocz - to na pewno musi być z ostatnich max. 6 tygodni + grupa krwi, wymaz na paciorkowce i kilka innych, powinni to mieć rozpisane również)
3. Zależy od szpitala. Tam gdzie ja rodziłam - po naturalnym 2 doby, po cesarce 3 ;)
4. U mnie pierwsza faza 2h35m, druga faza - 20 minut. Ale ja miałam błyskawiczny poród. 😄
5. Przy porodzie naturalnym oczywiście nie jest obowiązkowe. Czasem nawet jest trudno dostępne, bo to zależy od dostępności anestezjologa na oddziale. I jest bezpłatne. ;) Przy cesarce jest rzecz jasna obowiązkowe.
6. Najlepiej dowiedzieć się w szpitalu, przypuszczalnie nie każdy udostępnia wspomniany poród w wodzie. Tam, gdzie ja rodziłam tylko jedna sala była do tego przystosowana, w dodatku położna musi wiedzieć jak taki poród odebrać. Możesz też zapytać na szkole rodzenia o takie rzeczy ;) Generalnie są różne pozycje do porodu i to jest bardziej kluczowe, zwłaszcza w 1 fazie
7. Plan porodu to spisanie Twoich oczekiwań co tego jak ma poród przebiegać - czy chcesz znieczulenie, czy ktoś ma Ci towarzyszyć, czy chcesz mieć swoją muzykę, kto ma przeciąć pępowinę itd. Ja miałam wzór planu na stronie szpitala i po prostu go uzupełniłam, są również dostępne plany na internecie. U mnie w szpitalu był obowiązkowy, trzeba się zorientować jak jest tam gdzie chcesz rodzić.
 
Ja tylko uzupełniając powyższą odpowiedź dodam, ze poród w wodzie super, ale w szpitalu, w którym rodziłam położna powiedziała mi, że konieczny do tego jest komplet wszystkich badań (musza być ok) + trzeba mieć "przygotowane krocze". Chodzi o to, żeby nie było ryzyka nacinania krocza w wodzie. Ale na czym dokładnie polega to przygotowanie to nie wiem. W sensie czu masaże krocza trzeba sobie jakoś załatwić wcześniej....? Najlepiej zapytaj w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Raczej nie ma tak, że jedziesz na porodówkę i spontanicznie decydujesz się na poród w wannie/wodzie.

Moja rada: jak przyjedziesz na porodówkę pierwsze z czym sie spotkasz to masa formalności. Papierki do wypełnienia. Czesto pielęgniarki robią to za Ciebie, ale ciągle wypytują. O caly przebieg ciąży, o wszelkie infekcje, czasem o datę pierwszej miesiączki. Na skurczach ciężko sie skupić, dlatego warto wcześniej przygotować sobie wszystko. I tutaj znowu: telefon do szpitala i co im tam trzeba (najlepiej oczywiście szkoła rodzenia, tam jest czas na podpytanie co i jak)

Znieczulenia sa darmowe, ale nie raczej nikt Ci tego nie zaproponuje, jeśli sama nie będziesz naciskać.

Zorientuj się czy w szpitalu, w którym będziesz rodzić jest opcja, żeby był z Tobą ktoś bliski. Nie musi być mamą, ojciec dziecka..... może przyjaciółka. Ja nie byłam entuzjastką porodów rodzinnych, ale w praktyce to jest tak, że towarzyszaca osoba przydaje się choćby fo tego, żeby podać Ci wodę do picia, zawołać położną jak coś trzeba.....czasem to małe sprawy, ale w trakcie rodzenia mega istotne. Ja trafiłam na oblężenie porodówki. Bardzo się przydała druga osoba. Pomyśl sobie czy masz kogoś takiego 🙂
 
1. Jak wyżej
2. Na str szpitala wszystko zapewne pisze
3. U mnie było 3 doby bez wzgl czy SN czy CC
4. U mnie pierwsza faza 1h 30m, druga faza - 15 minut. 😄
5. Zależy od szpitala. U mnie przy SN jedynie gaz, ale nie korzystałam.
6. Zapytaj w szpitalu. Ja sama wybierałam dogodna pozycje do rodzenia.
7. Planu porodu nie miałam, ale w czasie wywiadu udzielałam informacji na co się godzę a na co nie.
 
Jeszcze dodam do porodu w wodzie, że nie można przy nim mieć znieczulenia. Więc albo jedno albo drugie. Masaż krocza przed porodem czy poród w wodzie czy nie polecam każdemu bardzo, można samemu, może mąż. Choć nie słyszałam, żeby był kiedykolwiek przygotowanie było obowiązkowe. Jak trzeba z jakiegoś powodu naciąć to się po prostu z wody wychodzi i tyle, położna to ogarnia

4. Pierwsze cc więc trwało tyle ile standardowo cięcie. Drugi sn od wejścia do szpitala 6h
 
Mam do was pytanie to moja 1 ciaza nie mam mamy ani nikogo kto mógłby mi podpowiedzieć i pomoc ;( tak naprawdę to zostałam sama plus to co mam w brzuszku
1. Odeszły mi wody w domu. Zjadłam i pojechałam odrazu ❤️ nie trzeba było dzwonić itp
2. Szpital na stronie ma zazwyczaj rozpiskę
3. 48 teoretycznie :) zależy o której urodzisz
4. Pierwszy poród 3h od skórczy
Drugi 2.5 od odejścia wód płodowych
5. Darmowe ale wiadomo musi anestezjolog mieć czas ( ja się prosiłam ale nie dostałam)
6. Od 37 TC bralam olejek z wiesiołka ❤️ czy mógł tego nie wiem bo jest wiele teorii
7. Ja nie brałam.





.
Powodzenia ❤️
 
Do góry