reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zachęcić dziecko do chodzenia?

Spokojnie - nic na siłę. Zacznie chodzić kiedy przyjdzie czas. Byliście u fizjoterapeutów - jeśli mówią że wszystko jest ok, to ich słuchajcie, bo inaczej możecie więcej krzywdy dziecku zrobić niż mu pomóc.
 
reklama
Ma czas do 18 miesiaca [emoji846] spokojnie, na pewno zacznie jak będzie gotowy [emoji846]
Mój synek ma 13 miesięcy i głównie raczkuje, czasami chodzi przy meblach. Ten stan rzeczy utrzymuje się od 3 miesięcy i nie widzę postępów. U syna stwierdzono obniżone napięcie mięśniowe, jednak jego stan oceniono dość dobrze. Byliśmy u 2 fizjoterapeutów i powiedziano nam, żeby nie korzystać z żadnych pchaczy, chodzików, samochodzików do odpychania, no i nie prowadzać pod paszki ani za ręce. Dostosowaliśmy się w 100% do zaleceń, oczekując, że przełom nadejdzie, ale już troszkę zaczynam się martwić. Czy macie jakiś pomysł na zmobilizowanie maluszka do chociażby podjęcia próby chodzenia. Czy moje obawy są przesadzone? Będę wdzięczna za każdą sugestię :) Jestem mamą po raz pierwszy i ciężko mi jeszcze wyważyć co jest normą, a co znacznie o niej odbiega
 
Do góry