reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka kaszka pierwsza?

agatapa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2009
Postów
43
Witam,
Mój synek skończył niedawno 6 miesięcy. Jest karmiony piersią. Oprócz piersi oczywiście podaję zupki jarzynowe,przeciery owocowe,z dodatkiem pół łyżeczki kaszy manny Chciałabym do jego diety włączyć jakiś dodatkowy posiłek na mleku modyfikowanym. Jaki rodzaj kaszki powinien to być:ryżowa,kukurydziana,zbożowa,może mieszana? i czy może być np. smakowa?Czy powinna to być kaszka czy kleik? O jakiej porze dnia najlepiej podawać taki posiłek?
Dziękuję serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam:-)
 
reklama
na początek najlepsza jest ryżowa:tak:dzieciom które mocno ulewają lub sa ciągle głodne kleikiem ryżowym zagęszcza się nieraz mleko nawet szybciej:tak:

jesli dajesz owoce to spokojnie możesz dawać tez smakową:tak:
mowia ze dobrze jest dać kaszkę wieczorem, że "dłużej trzyma" u mnie jednak się to nie potwierdza i daje synowi na podwieczorek na zmianę z deserkami:tak:
sa też osoby, które daja dziecku rano, po obudzeniu. Tu ju wybór zleży od Ciebie, kiedy najbardziej Ci pasuje:tak:
ja zaczęłam od kleiku ryżowego:tak: możesz też go mieszac z owocami, zeby urozmaicić sma
Kleik kukurydziany również możesz podawać- ja np robie go na mleku modyfikowanym i dodaję do niego pól słoiczka deserku i wtedy synus sie zajada najchętniej:tak:

jeśli preprowadzasz ekspozycję glutenu nie powinnaś dawać kaszek zbożowych, ani mieszanych, które zawierają gluten.
 
Ostatnia edycja:
Najbardziej bezpieczna jest kleik kukurydziany, ryż wbrew pozorom jest częstym alergenem, więc lepiej zacząć od niej, zgodnie z nowym schematem żywienia niemowląt dzieciom karmionym piersią gluten wprowadza się w 5 miesiącu życia (niektóre zalecenia mówią od 4), po skończonym 6 m.ż. można podawać kaszki zawierające gluten.
 
Ja również rozpoczynałam od kleiku ryżowego - choć obawiam się czy będzie chciał to wcinać skoro piszesz ze ma już bogaty jadłospis ... pewnie będą smakowac kleiki owocowe...poowdzenia
 
Do góry