reklama

Jaka kaszka zbożowa z glutenem dla dziecka po 4 miesiącu?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ...Margotka9022..., 27 Grudzień 2012.

1. ...Margotka9022...

...Margotka9022... Szczęśliwa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dokładnie 4 i pół miesiąca. Byłam dziś u lekarki i powiedziała, żeby podawać małej 1-2 łyżeczki kaszki zbożowej z glutenem. Nie powiedziała mi konkretnie jaką a ja sama dokładnie nie wiem. Druga sprawa, czy to nie wcześnie na taką kaszkę? Bo przecież większość kaszek po 4 miesiącu jest bez glutenu a te które ją zawierają, są dla starszych dzieci...
    Co powinnam zatem kupić?

Dziękuję za pomoc.

2. Katasza

Katasza Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    Ostatnia edycja: 27 Grudzień 2012
  3. reklama
  4. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja podawalam mojemu dziecku Mleczną kaszę mannę Nestle- jest po 4 miesiącu. A zaczalam mu ją dawqac jak miał 5,5 mies (moje dziecko karmione jest piersią)

5. happymum20

happymum20 Szczęśliwa mama Denniska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ją polecam poprostu kaszel manna, jeśli je już obiadki możesz je nią zagescic albo zrobić ją na mleku modyfikowanym lub z piersi i dac luzeczka lub z butelki

6. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez polecam kasze manne, zalecenie jest bodajze 2-3 g w obiadku i z czasem zwiekszaj ilosc.

7. styna26

styna26 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Polecam manną ja dawałam nestle Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.kmdelikatesy.pl/files/zdjecia_produktow/13010165_0.jpg albo sama gotowałam normalną manną ewentualnie gotową za słoiczka.I nie jest to za wcześnie po 4 miesiącu oznacza że w momencie kiedy dziecko skonczy 4 miesiąc a ty mówisz że twój maluch ma 4 i pół. Ja tą kaszkę dosypywałam np. do butelki z mlekiem na noc wtedy mała lepiej spała ale to dopiero po dwóch tygodniach ekspozycji jak wiedziałam że ja nie boli brzuszek po tym.

8. asia844

asia844 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja podawałam małemu kaszki zbożowe Nestle te z serii "Zdrowy brzuszek" - one są z glutenem.

9. Kudi81

Kudi81 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a jeżeli dziecko jest karmione mlekiem matki to też należy wprowadzać gluten? a jeżeli tak to ile? dodam, że synek ma 6 m-cy ale jest uczulony na mleko.

10. reklama
  11. gryzoń

gryzoń Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, ostatnio oglądałam wywiad z dietetykiem która twierdzi że gluten wprowadzamy w 4 mc - albo dopiero w 10mc, jak kto woli ale podobno jeżeli wprowadzi sie w 4 to sa większe szanse tolerancji gluteny w późniejszych latach :)

A ja mam pytanie o kasz jaglaną. Właśnie ją zmieliłam na mączkę i zamierzam ją także dodawać w ilości 1 łyżeczki do mleka raz dziennie, to samo z ryżem. Czy któraś z Was tak robiła?
    Ale ponieważ nigdy tego nie robiłam - mam kolejne pytanie - chcę najpierw kaszkę/mączkę ugotować w wodzie do której potem dodam mleko, ale nie wiem ile czasu gotować kaszę.mączkę - 15min czy krócej?

12. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Spróbuj w sensie posmakuj :) 15 minut moim zdaniem powinno wystarczyć. Pytanie: po co? :) (i nie chodzi mi tu a kwestię gotowych kaszek) Pytam serio. Jaki to ma mieć cel?

Poleć forum