reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki krem/serum do biustu?

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Zacznę od tego, że jestem w piątym miesiącu ciąży, naczytałam się bzdur(a moze nie..) że po ciąży i karmieniu biust flaczeje. Moje piersi przed ciążą nosiły rozmiar małego C, teraz biust jest naprawdę spory, a co bedzie kiedy urodze i rozpocznie sie laktacja ? Nie mam rozstępów(póki co, odpukać..) i zastanawiam się czy rozpocząć jakąś pielęgnację biustu ? Czy któraś mama ma jakieś sprawdzone kosmetyki? Metody?
Szczerze mówiąc aż boję się karmić. Wiem, że zdrowie maluszka jest na pierwszym miejscu, ale nasze zadowolenie z siebie jest równie ważne, gdyż szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.
 
reklama
Rozwiązanie
To już lepiej wziąć jakieś kosmetyki o dobrym składzie, nawilżać i ujędrniać i do tego dołożyć sobie ćwiczenia - np. pompki. Wtedy biust się uniesie do góry i będzie wyglądał ładniej.
Na szczęście każdy sobie może używać tego co mu najbardziej leży i na własną odpowiedzialność. Ja akurat też wolę kosmetyki niż jakieś suplementy, bo w ogóle unikam tabletek jak mogę więc nie widzę sensu robić wyjątków tu. Ostatnio frashe mi dobrze służy, więc póki co jestem zadowolona.
reklama
Ja i biust i brzuch smarowałam zawsze tym samym. Używałam zwykłej oliwki plus kremu tołpa dla ciężarnych lub mustela. Starałam się dwa razy dziennie o tum pamiętać. Oba kremy kosztują 100-150 zł ale warto. Z moimi piersiami nie stało się nic złego a po porodzie nie miałam żadnych rozstępów
 
Mi się udało zredukować rozstępy w dużym stopniu za sprawą naturalnego kremu frasche :)wyczytałam o nim gdzieś w necie i postanowiłam poprosić na prezent na urodzinki :)))) używam do już 1,5 miesiąca. Plusy są takie, że rozstępy znikaja a piersi wygladaja o niebo lepiej. Jedyne co mi sie nie podoba to etykieta ;/ jest malo zachęcajaca. Ale ogólnie nie mam zastrzeżeń..
 
Jeżeli w rodzinie nie było rozstępów, to smaruj się oliwką, by skóra była elastyczna. Jeśli rozstępy w rodzinie są to oliwka na niewiele się zda.
Co do biustu w trakcie karmienia... To zależy ile masz lat. Mniej niż 30, to powinno być bez tragedii. Jeśli więcej, to może się przydać zabieg laserem, dla uelastycznienia i zageszczenia skóry. Żadne kremy na takie klapciochowate cycki 30+ nie pomogą.
 
To prawda, zwykłe kremy czy oleje mogą pomóc w pielęgnacji skóry, lecz nie zawierają substancji, które mogłyby ujędrnić piersi i optycznie je powiększyć. Zaleca się wykonywanie masaży, które poprawią krążenie krwi. Można stosować delikatne peelingi albo prysznice (naprzemiennie chłodną i ciepłą wodą). Jeśli chodzi o serum i kremy, warto zaopatrzyć się w specyfiki o naturalnym składzie, takim jak Frashe. Sztuczne substancje mogą podrażnić wrażliwą skórę oraz brodawki, co może mieć przykre konsekwencje. Regularne stosowanie masaży i preparatów do pielęgnacji biustu da na pewno zadowalające rezultaty.
 
reklama
Bardzo lubię krem Perfect bust. Uzywam codziennie z rana przy pielęgnacji i jak na razie jest to najlepszy krem na ujędrnienie biustu jaki używałam do tej pory :)
 
Do góry