reklama

Jaki niekapek dla początkującego?

Temat na forum 'Polecam - Odradzam' rozpoczęty przez Agnieszka H., 10 Luty 2008.

1. Agnieszka H.

Agnieszka H. Listopadowa mamusia '07

Myślę, że najlepszy byłby taki z miękkim ustnikiem. Do wyboru są więc takie:
    Tommee Tippee 3M+:
    Tommee Tippee 6M+:
    Nuby 6M+:
    Canpol 6M+:
    Canpol Lovi 6M+:
    Canpol kubek treningowy 6M+:
    Avent 6M+:
    Avent butelka treningowa 3M+:

To chyba wszystko...
    Który byłby najlepszy na początek - żeby nie kapało podczas pierwszych prób i jednocześnie poleciało gdy uda się ustnik do buzi włożyć - żeby było zachęcająco?

2. Regina

Regina Początkująca w BB

Zdecydowanie NUBY - jest ich kilka wersji , ale ta ze zdjecia jest na poczatek najlepsza .Bez problemu dokupisz ustniki wymienne i co najwazniejsze - naprawde nie kapia czego nie mozna powiedziec o kubkach firmy Avent .Jedyny mankament to cena , ktora chyba przewyzsza inne ( cos kolo 30 zl),ale moim zdaniem warto .

3. reklama
  4. zebrra

zebrra Potrójna mama :)

Ja polecę kubeczek treningowy canpol 6M+, zwłaszcza jeśli karmisz piersią (kształt jest najbardziej zbliżony i dziecko ssie tak jak pierś), plus jest taki, że z niego samo leci, a z tego co wiem, nie kazdy bobas od razu wie, jak pociągnąć z niekapka... poza tym ustnik jest miękki, dzięki czemu maluch może sobie pomasować dziąsełka, no i kolejna rzecz, bez problemu mozna potem zamienić ustnik na niekapek :)

Mamy też Tommee Tippee 6M+, ale nie sprawdził się na razie...

5. kinga80

kinga80 Fanka BB :)

U nas nie-kapek Lovi całkowicie sie nie sprawdził.
    Po pierwsze bardzo trudni z niego sie napić - ja ledwo dałam radę i nie pomaga tu rzekoma regulacja siły ssania.
    Po drugie ustnik jest tylko w połowie długości miękki bo od podstawy do połowy długości jest z plastiki a tylko po wierzchu obciągnięty gumą.
    A po trzecie chyba jest z jakiegoś słabego tworzywa ta guma ustnika bo mój synek wiadomo gryzł go i po chwili guma sie odbarwiła.

6. sylwia i wojtuś

sylwia i wojtuś Mama czerwcowa'06

Tylko Nuby żadne inne sie nie sprawdziły a testowalismy doslownie wszystkie

7. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

U nas nuby na początek był najlepszy, ale jak ustnik się rozwalił to Olo następnego nie chciał. Zamieniliśmy na Canlop Balonik i wtedy już seledynowy ustnik.
    Według mnie kazdy kubek jest dobry pod kilkoma warunkami:
    1. Musi mieć membranę żeby dziecko z niego ciągnęło a nie samo żeby leciało, w ten sposób wykształcają się mięśnie jamy ustnej i aparat mowy.
    2. Musi być łatwy w myciu, kazda jego część, bo akurat używamy Canpola Balonika i tam jest taka membrana, że łatwo zachodzi od herbatek i soczków. Nie da się tego zwyczajnie domyć, ale za to cena ustników jest w miarę normalna to regularnie i często wymieniam.
    Co do niszczenia ustników, to uważam, ze materiał i tak się podda w końcu, zresztą ustnik żaden nie jest wieczny i i tak trzeba go w końcu wymienić.
    A po roku polecam kubeczki z rurką są super a ćwiczą jeszcze inne mięśnie aparatu mowy. Olkowi jest wszystko jedno z czego pije - teraz jest na etapie kieliszka - to nawyk ze szpitala - tam tak dostawal leki i teraz wszystko chce tak pić. :szok::-D Ale w sumie to dobrze bo od tego już tylko krok do normalnego pica ze zwykłego kubka.

8. sylwia i wojtuś

sylwia i wojtuś Mama czerwcowa'06

Wojtek juz od dawna pije ze zwyklego kubeczka albo szklanki lubi tez przez slomke (nauczyl się przez nią pic jak mial 10 miesięcy) aj myje wszystko w zmywarce wiec nie zachodzi mi niczym wszystko wyglada jak nowe - ale i tak co jakis czas trzeba wymieniac:-)

9. Irlandia

Irlandia Mama Kwietniowa 2006

A widziałaś te ustniki z balonika? Gwarantuje, ze nawet zmywarka nie pomaga.
    A co do picia z normalnego kubka, to to jest bardzo indywidualne. Tak jak wszystko u dzieci. Może to moja wygoda, może Olka lenistwo, w każdym razie dla mnie to powód do dumy, że akurat w tym wieku a nie wcześniej. To nie wyścig.

10. reklama
  11. hajduga87

hajduga87 Zaangażowana w BB

Ja osobiści odradzam firme Nube . Kupiłam juz sporo butelek z tej firmy ale w anglii i tak są faktycznie dobre ale to co jest dostarczane do Polski to zwykły szajs . Zakupiłam u nas 3 niekapki z tej firmy po 50 złoty i kazdy było fatalny . Jesli chodzi o Tomme Tippe od 3 miesiaca to te ustniki są zdecydowanie za twarde i dziecko niemoże się z nich napić nawet jak jest sporo starszae . Firma Avent jest dobra ale ten niekapek jest fatalny mój synek niepotrafi z niego pic poniewaz ustnik jest za cieńki i za długi . Ja osobiście polecam niekapek z firmy Nuk kosztuje około 15 złoty i jest rewelacyjny !!!!

12. agaa321

agaa321 Mamy lipcowe '07

U nas dobrze sprawdził sie Aventa 6M+:tak: Moja Amelunia nie miala zadnych problemow....od samego poczatku załapala:tak:a pije juz z niego od 6 miesaca,a niedawno zmienilismy na 12M+ rozni sie tym ze ma twardszy ustnik.

Poleć forum