reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

Jaki niekapek dla początkującego?

Agnieszka H.

Listopadowa mamusia '07
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
Myślę, że najlepszy byłby taki z miękkim ustnikiem. Do wyboru są więc takie:
Tommee Tippee 3M+:

Tommee Tippee 6M+:

Nuby 6M+:

Canpol 6M+:

Canpol Lovi 6M+:

Canpol kubek treningowy 6M+:

Avent 6M+:

Avent butelka treningowa 3M+:

To chyba wszystko...
Który byłby najlepszy na początek - żeby nie kapało podczas pierwszych prób i jednocześnie poleciało gdy uda się ustnik do buzi włożyć - żeby było zachęcająco?

reklama
Rozwiązania
0
Zdecydowanie NUBY - jest ich kilka wersji , ale ta ze zdjecia jest na poczatek najlepsza .Bez problemu dokupisz ustniki wymienne i co najwazniejsze - naprawde nie kapia czego nie mozna powiedziec o kubkach firmy Avent .Jedyny mankament to cena , ktora chyba przewyzsza inne ( cos kolo 30 zl),ale moim zdaniem warto .

zebrra

Potrójna mama :)
Miasto
Warszawa/Sulejówek
Rozwiązania
0
Ja polecę kubeczek treningowy canpol 6M+, zwłaszcza jeśli karmisz piersią (kształt jest najbardziej zbliżony i dziecko ssie tak jak pierś), plus jest taki, że z niego samo leci, a z tego co wiem, nie kazdy bobas od razu wie, jak pociągnąć z niekapka... poza tym ustnik jest miękki, dzięki czemu maluch może sobie pomasować dziąsełka, no i kolejna rzecz, bez problemu mozna potem zamienić ustnik na niekapek :)

Mamy też Tommee Tippee 6M+, ale nie sprawdził się na razie...

kinga80

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
U nas nie-kapek Lovi całkowicie sie nie sprawdził.
Po pierwsze bardzo trudni z niego sie napić - ja ledwo dałam radę i nie pomaga tu rzekoma regulacja siły ssania.
Po drugie ustnik jest tylko w połowie długości miękki bo od podstawy do połowy długości jest z plastiki a tylko po wierzchu obciągnięty gumą.
A po trzecie chyba jest z jakiegoś słabego tworzywa ta guma ustnika bo mój synek wiadomo gryzł go i po chwili guma sie odbarwiła.

Irlandia

Mama Kwietniowa 2006
Miasto
Aleksandrów Łódzki
Rozwiązania
0
U nas nuby na początek był najlepszy, ale jak ustnik się rozwalił to Olo następnego nie chciał. Zamieniliśmy na Canlop Balonik i wtedy już seledynowy ustnik.
Według mnie kazdy kubek jest dobry pod kilkoma warunkami:
1. Musi mieć membranę żeby dziecko z niego ciągnęło a nie samo żeby leciało, w ten sposób wykształcają się mięśnie jamy ustnej i aparat mowy.
2. Musi być łatwy w myciu, kazda jego część, bo akurat używamy Canpola Balonika i tam jest taka membrana, że łatwo zachodzi od herbatek i soczków. Nie da się tego zwyczajnie domyć, ale za to cena ustników jest w miarę normalna to regularnie i często wymieniam.
Co do niszczenia ustników, to uważam, ze materiał i tak się podda w końcu, zresztą ustnik żaden nie jest wieczny i i tak trzeba go w końcu wymienić.
A po roku polecam kubeczki z rurką są super a ćwiczą jeszcze inne mięśnie aparatu mowy. Olkowi jest wszystko jedno z czego pije - teraz jest na etapie kieliszka - to nawyk ze szpitala - tam tak dostawal leki i teraz wszystko chce tak pić. :szok::-D Ale w sumie to dobrze bo od tego już tylko krok do normalnego pica ze zwykłego kubka.

sylwia i wojtuś

Mama czerwcowa'06
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Wojtek juz od dawna pije ze zwyklego kubeczka albo szklanki lubi tez przez slomke (nauczyl się przez nią pic jak mial 10 miesięcy) aj myje wszystko w zmywarce wiec nie zachodzi mi niczym wszystko wyglada jak nowe - ale i tak co jakis czas trzeba wymieniac:-)

Irlandia

Mama Kwietniowa 2006
Miasto
Aleksandrów Łódzki
Rozwiązania
0
A widziałaś te ustniki z balonika? Gwarantuje, ze nawet zmywarka nie pomaga.
A co do picia z normalnego kubka, to to jest bardzo indywidualne. Tak jak wszystko u dzieci. Może to moja wygoda, może Olka lenistwo, w każdym razie dla mnie to powód do dumy, że akurat w tym wieku a nie wcześniej. To nie wyścig.

hajduga87

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja osobiści odradzam firme Nube . Kupiłam juz sporo butelek z tej firmy ale w anglii i tak są faktycznie dobre ale to co jest dostarczane do Polski to zwykły szajs . Zakupiłam u nas 3 niekapki z tej firmy po 50 złoty i kazdy było fatalny . Jesli chodzi o Tomme Tippe od 3 miesiaca to te ustniki są zdecydowanie za twarde i dziecko niemoże się z nich napić nawet jak jest sporo starszae . Firma Avent jest dobra ale ten niekapek jest fatalny mój synek niepotrafi z niego pic poniewaz ustnik jest za cieńki i za długi . Ja osobiście polecam niekapek z firmy Nuk kosztuje około 15 złoty i jest rewelacyjny !!!!

reklama

agaa321

Mamy lipcowe '07
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
U nas dobrze sprawdził sie Aventa 6M+:tak: Moja Amelunia nie miala zadnych problemow....od samego poczatku załapala:tak:a pije juz z niego od 6 miesaca,a niedawno zmienilismy na 12M+ rozni sie tym ze ma twardszy ustnik.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry