reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na I Komunię Św.?

Moja córka na komunię dostała pieniądze za które kupiła sobie wymarzony rower. Goście podpytywali nas co jej podarować, więc mówilismy że córka zbiera na rower. To było najlepsze rozwiązanie
 
reklama
uwazam ze prezent typu laptop tablet to przesada. wedlug mnie cos bardziej przyziemnego jak dla 9-ciolatka.polecam artess bardzo ciekawe i inne propozycje od tych w nadmiarze na runku.
 
:-)Witam serdecznie. Wiem, że dopiero w maju 2015 będzie komunia i ja wtedy z rodzinką idę. czytam o prezentach i brak mi zdania.....:baffled: strasznie drogie prezenty----laptopy, trampoliny......................ja dam łańcuszek z krzyżykiem chyba..........pozdrawiam wszystkich bardzo.......
 
:-)Witam- jeszcze kilka zdań do tego tematu. Uważam, że nie wychowawczo jest, aby kupować prezenty drogie dziecku w końcu małemu na komunię świętą. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życzę samych radości---------------spełnienia marzeń.
 
Pytanie czy dziecko ucieszyłoby się z medalika czy książki bo moim zdaniem raczej tak średnio i jeżeli chcemy zrobić mu prawdziwą niespodziankę to warto wybrać coś co naprawdę jest na topie,włączając w to gadżety elektroniczne.
 
Nie jestem za kupowaniem super drogich prezentów. Warto nauczyć dziecko, że wartość sentymentalna jest znacznie ważniejsza od tej materialnej. Ja w maju idę na komunię bliźniaków :) i zdecydowałam się na tradycyjne prezenty. Oboje dostaną zegarki. Dziewczynka zegarek timex z paskiem w kropeczki a chłopiec casio z elektronicznym wyświetlaczem. Każdy będzie miał pamiątkowy grawer. Do tego dobiorę jeszcze jakieś prezenty w postaci karnetów np na basen, żeby mogły aktywnie spędzać wolny czas.
 
Raczej postawiłabym na coś, co będzie interesować dziecko i co będzie swego rodzaju inwestycję w jego wychowanie i rozwój. Rower, rolki, opłacenie zajęć z karate, na które dziecko chciało chodzić, zapisanie na zajęcia, które je interesują, kupienie karnetu na basen, grupowe rodzinne wejście do parku wsponaczkowego, gdzie będzie można zrobić zdjęcia, gdzie będzie dużo zabawy i wspomnień, to moim zdaniem idealne prezenty.
 
Jak dla mnie to zależy jak bliskie jest dla nas dziecko :) Z rodziny to bym kupiła właśnie jakieś łańcuszki, pierścionki ze złota, albo charmsy :) Szczerze mówiąc to dla mnie ważne aby prezent był użyteczny. Nie jestem przekonana do kupowania tabletu 9 latkowi, już wolałabym kupić keyboard czy pianino elektryczne, bo to przynajmniej będzie miało przełożenie na rozwój. Dla mnie 9 latek nie powinien mieć swojego laptopa ani tableta, komórka jeszcze przejdzie, ale reszta to dla mnie już takie uwiązywanie go do komputera, a przecież w tym wieku powinno się biegać po podwórku, bawić na trzepaku czy placu zabaw ;D
 
reklama
Czy łańcuszek jest dla dziecka użyteczny? Bo moim zdaniem absolutnie nie,jeżeli już chcemy podarować prezent na komunię to taki z którego dziecko będzie zadowolone,z którego zrobi użytek,teraz modne są gadżety elektroniczne,ale tradycyjny rower również jest dobrym pomysłem.
 

Podobne tematy

Do góry