reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie wybrać mleko modyfikowane dla noworodka?

Weronika2in1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2019
Postów
23
Chciałam zaczerpnąć informacji i porad na temat wyboru mleka modyfikowanego dla noworodka od pierwszych dni życia. Ogólnie planuje karmić piersią, ale różnie może być po porodzie, mogę nie mieć pokarmu albo mieć go bardzo mało. Dlatego za wczasu chciałabym zaopatrzyć się w jedno opakowanie na wszelki wypadek żeby nie latać na ostatnią chwilę. Problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać, na rynku tyle firm prześciga się kto ma lepszy skład blabla. Ktoś coś poleci?
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli chodzi o bebilon to w aptekach DOZ go mają w dobrej cenie, kiedyś to głównie zamawiałam online a teraz kupuję stacjonarnie bo mają zawsze i to duzo rodzajów
A ja ze swojej strony napiszę że nie ma co kupować mleka wcześniej. Moim zdaniem w takiej sytuacji szybciej zdecydujesz się to mleko podać nawet jeśli nie koniecznie będzie potrzebne. Jak naprawdę będzie potrzebne to co za problem kupić w danym momencie ? Chyba że kup sobie takie małe próbki ze 3 zamiast całej puszki :) cała puszka to bez sensu. Ja kupiłam jak już mały się urodził bo musiałam go na trochę zostawić i...wypił ją mój mąż [emoji23]
 
Też miałam kupić mleko wczesniej przy drugim dziecku bo przy pierwszym miałam problem z laktacja i finalnie o tym zapomniałam jeśli zdecydujesz się na kupno mleka modyfikowanego to ja polecam HIPP Bio Combiotic. Miałam je przy pierwszym dziecku, z drugim od poczatku dokarmialam Bebiko ale tego mleka nie polecam. Z drugim dzieckiem wyladawalam tez na mm ale to dluga historia. Koleżanka chwalila tez NAN, inna Bebilon. Ja ich nie podawalam, wiec nie wiem.
 
A ja uważam że warto mieć coś w zanadrzu, z karmieniem różnie wychodzi to raz a dwa że jak nagle przytrafi się jakiś stan zapalny piersi albo sutki będą krwawic lub zdarzy się cokolwiek innego, lepiej mieć w domu. Polecam hipp bio combiotik. Nie polecam nan
 
Żadne z powyższych nie jest powodem do podania mm,ew ropa ale nie pojawia się nagle. No chyba ze mama nagle do szpitala trafi ;) lub mieszka na odludziu to fakt warto miec. Dlatego przemysl jaka jest wasza sytuacja. Choć ja bym poczekala do wyjścia ze szpitala chociażby. Na wypadek gdyby okazało się potrzebne bardziej specjalistyczne.
 
Ja przy 3 dzieciach kupowalam saszetki/male buteleczki na wszelki wypadek i... za kazdym razem je wyrzucalam po terminie waznosci. Przy pierwszym dziecku mialam bardzo duzo zapasów swojego mleka, pozostale karmilam piersią na bieżąco. Te 2 porcje MM były na wszelki wypadek, dla komfortu męża. Gdyby moja nieobecnosc sie przedluzala, to bez problemu kupilby mleko kolo domu, nawet w aptece calodobowej. Wiekszosc MM trzeba zuzyc szybko po otwarciu, dlatego nie oplaca kupowac sie calej paczki na jednorazowe wyjście bez dziecka.
 
reklama
Mleko modyfikowane po otwarciu jest przydatne do spozycia przez 4 tygodnie. Na wiekszosci opakowan można przeczytac taka informacje. Wiadomo, ze dla dziecka najlepsze jest mleko mamy ale prosze was nie kazdy ma dostep do calodobywych aptek czy sklepów gdzie znajdziesz dobre mm a w razie czego dobrze miec, chociazby te jednorazowe porcje w buteleczkach "na raz". Ja przy drugim dziecku od poczatku sobie powtarzalam bede karmic tylko piersia, jak mantre a w szpitalu po porodzie kazali dokarmiac i w drodze do domu kupilam w pierwszym lepszym skepie bebiko, ktore Malemu szkodzilo. Hipp bio combiotic w mojej okolicy dostepny jest niestety w dwoch supermarketach auchan i kaufland 20 km ode mnie lub w rosmanie, gdzie dostepna jest jedna puszka na caly sklep.
 
reklama
Do góry