reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JEDZONKO !!!

reklama
cappuccino będę robić w poniedziałek (wyjeżdżamy na weekend).
Ciekawe, czy mi się dobrze wymiesza?

a sałatka - dla mnie super, chociaż mąż z babcią chyba mnie zabiją, bo ostatnio same takie słodko-słone robię i już nie mogą na to patrzeć ;p

ale zrobię, co mi tam, najwyżej sama zjem :)
 
SAŁATKA Z BANANóW
-2 banany pokrojone w kostkę
-0,5 szklanki orzeszków solnych (polecam Feliksa)
-mała pierś kurczaka,obsypana obficie curry i upieczona,pokrojona w kostkę
-odrobinka majonezu

SAŁATKA CZOSNKOWA
puszka ananasa
20 dkg sera żółtego
10 dkg rodzynek
4 jabłka (najlepiej winne)
5 dużych ząbków czosnku
ok. 1 szklanki majonezu;
Ananasa odsączyć z zalewy, pokroić w kostkę, jabłka pokroić w kostkę, rodzynki namoczyć i odsączyć, ser żółty zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Czosnek przecisnąć przez praskę i wymieszać z majonezem. Wszystko wrzucić do miski, dobrze wymieszać i odstawić na 30 min. do lodówki.
 
Dziewczyny, z nieba mi spadacie z tym wątkiem:tak::tak::tak:, bo w niedzielę czeka mnie impreza - 5 lat mojej Karolinki i urodziny męża. Jeszcze za bardzo nie wiem, co zrobię do jedzenia, ale mam nadzieję, że znajdę tu jakiś ciekawe przepisiki;-):-). Jak macie jeszcze jakieś, szczególnie na sałatki, to dawajcie:-).
 
zuzia1 jeśli czytałaś ten przepis mój na sałatke z ryżu i kurczaka to zamiast dodać kurczaka można dodać tuńczyka z puszki w sosie własnym i dodać można kukurydze z puszki i te same przyprawy
 
No to ja podam pierwsza taka zwykla salatke na kolacje lub na sniadanko a druga moze byc na jakas impreze
PIerwsza:
pora, jajka kukurydza zolty ser mozna dodac tez groszku, majonez i przyprawy
Pore kroimy w plasterki cienkie zasypujemy sola zeby zmiekla, jaj gotujemy kroimy w kosteczki dodajemy kukurydze z puszki do tego ser zolty starty i wszystko mieszamy z pora i dodajemy majonezu i przypraw.
ja ją bardzo lubie.
A druga
pomidory czosnek i smietana
Pomidorki kroimy w cwiartki, czosnek albo kroimy albo wyciskamy ale tego czosnku musi byc bardzo duzo! czosnek mieszamy ze smietana i robi sie taki sosik.
W miseczce ukladamy pomidory i nakladamy sos i pozniej znow pomidory i znow sos, wszystko do lodowki i z godzinke trzymac zeby ten sos przeszedl. Mowie wam pycha jesli ktos lubi takie smaki :))))

Mialam kiedys super przepis na rybe slodko kwasna z ogorkami konserwowymi i papryka wszystko sie przekladalo warstwami ale nie moge znalezc przepisu na sos :no: :no: :no:

Mam jeszcze przepis na smaczne ciacho krolewiec z budyniem jakby ktos chcial ;-)
 
reklama
Sałatka z kurczakiem i ananasem

1 duży filet z kurczaka
1 puszka ananasa (najlepiej pokrojonego w plastry)
1 puszka kukurydzy
10 dkg rodzynek
majonez
sól i pieprz
2 łyżki oleju

Filet z kurczaka umyć i pokroić na bardzo drobne kawałki. Oprószyć solą i pieprzem i upiec na rozgrzanym oleju tak, żeby był ładnego, złotego koloru. Po upieczeniu przestudzić. Rodzynki sparzyć wrzącą wodą, żeby nabrały miękkości. W dużej misce wymieszać kukurydzę, kurczaka, rodzynki i drobno pokrojonego ananasa (do krojenia w drobne kawałki lepiej się nadaje ananas w plastrach, ponieważ ten "w kawałkach" jest zbyt duży do sałatki, a niewygodny do krojenia). Następnie dodać majonez, sól i pieprz do smaku. Przed podaniem schłodzić przez min. godzinę w lodówce. Doskonale smakuje bez żadnych dodatków albo ze świeżym chlebem, najlepiej ciemnym.
 
Do góry