reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem przeciwniczką prywatnych przedszkoli

A ja akurat nie mam nic przeciwko prywatnym przedszkolom,uważam że właśnie tam nasze dziecko jest lepiej traktowane,panie przykładają i zwracają większą uwagę na dzieci niż w publicznych.
 
reklama
niestety pewnie tak było:( ja jestem bardzo zadowolona z przedszkola Promyk w Szczecinie do którego chodzi moja córka. Ma tam bardzo dobrą opiekę.
 
Ja polecam Motylove przedszkole w Warszawie. Córcia tam chodzi, jest bardzo zadowolona. Mówi, że ma sporo koleżanek a ciocie (tak nazywa opiekunki) są bardzo miłe. Prowadzą tam kreatywne zajęcia a placówka jest otwarta od 7 aż do 18 (z możliwością odebrania dziecka później). To jest przewaga przedszkoli prywatnych nad publicznymi.
 
Jestem z Warszawy i swoje pociechy posyłam także do prywatnej placówki. Przyznam się, że byłam szalenie przewrażliwiona ponieważ to moje pierwsze szkraby i wybór przedszkola był dla mnie równie stresujący co matura. Posłałam ich do Watercolor marina i szczerze mówiąc jestem zachwycona. Bardzo oryginalny i przytulny ośrodek. Mają super dodatkowe zajęcia, na prawdę jest ich tyle do wyboru, że trudno się zdecydować czym tu nie zamęczyć pociechy. Dzieciaki są zawsze zadowolone kiedy tam są, a co do personelu to Panie są aniołami :))
 
Według mnie nie ma co generalizować. Są różne przedszkola i zarówno w prywatnych jak i państwowym może być fajnie lub nie. Znam dziewczynę, która 2 razy przenosiła dziecko, raz z państwowego i raz z prywatnego aby koniec końców wylądować w państwowym i być z niego zadowolona. My na szczęście od razu trafiliśmy dobrze, synek chodzi do prywatnego przedszkola w Kobyłce, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni -http://www.teczowakraina.com.pl/ i nie zgadzam się z krytyką założycielki tematu. Moje przedszkole pełne jest fajnych dzieciaków, wiadomo zawsze znajdą się jakieś z mniejszymi lub większymi problemami, ale to norma, nie patologia, tak wygląda życie w społeczeństwie.
 
Zdecydowanie wolę wysłać dziecko do prywatnego przedszkola niż do publicznego. Mam już trójkę dzieci i miałam wiele przygód z przedszkolami, nie w każdym było dobrze i nie z każdego jestem zadowolona. Moja najmłodsza córka jest teraz w prywatnym przedszkolu w Krakowie i mam wrażenie że to jest mój najlepszy dotychczasowy wybór Link do: Niepubliczne prywatne przedszkole katolickie na Ruczaju w Krakowie - .
 
Też myślę, że prywatne przedszkole będzie lepsze :) W prywatnych jest mniej dzieci, zdrowsze jedzenie i więcej zajęć dodatkowych. Ja mogę polecić akademię rozwoju malucha na gocławiu, moje córki tam chodzą i zawsze jak wracają są szczęśliwe :)
 
Wszystko zależy od przedszkola, dokładnie - prywatne potrafi byc kiepskie i państwowe fajne, ale jednak z mojej obserwacji wnika ze prywatne są lepsze. My zdecydowaliśmy się na mokotowskie prywatne przedszkole Link do: Przedszkole niepubliczne Raz Dwa Trzy - My w Warszawie na Łowickiej. Co mi się najbardziej podoba to to, że w tym przedszkolu stawia się na samodzielność i wszechstronny rozwój dziecka, tak samo ważne są zajęcia typowo edukacyjne jak ruchowe i artystyczne. No i od początku koryguje się także ewentualne braki, stąd zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Fajne przedszkole, ogromnie się ciesze że dziecko je polubiło bo z żalem bym zmieniała.
 
reklama
Do góry