reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jezdzenie winda w ciazy

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Witam

Mam takie pytanie.
Musialam dzis wjechac winda na osme pietro, poczulam podczas jazdy cisnienie w brzuchu. Niestety nie bylo tam schodow, dlatego winda byla jedyna opcja. Jechalam do lekarza.
Lekarka powiedziala ze nic sie nie stalo ale poradzila bym wracajac wysiadala na kazdym pietrze. Ale z szostego winda pojechala znow na osme. Potem juz udalo sie dotrzec na dol.
Boli mnie teraz troche brzuch. Czy moglo sie cos stac czy winda nie moze zagrozic? Obecnie jestem w 22 tygodniu. Z gory dziekuje za odpowiedzi
 
reklama
Rozwiązanie
W zeszlym roku bylam w ciazy biochemicznej ale nie sadze by miala zwiazek z endometrioza. Tak strasza a ta choroba wcale nie zabiera nam szans na dzieci ,cale szczescie. Zamiast sie ciagle martwic postaram sie cieszyc choc te pogody teraz sa okropne jak jest sie w ciazy. I ciage mam uczucie ze mi niedobrze, nawet od wody, moze to od zgagi.
Wszyscy pisza ze mozna wiec na pewno nie ma przeciwwskazan. To tylko bylo moje subiektywne odczucie ze ja sie zle czulam w windzie bo poczulam brzuch i cisnienie, taki dyskomfort. Co nie oznacza ze winda szkodzi, tylko tak spytalam. W blokach sa i tak lzejsze windy ale zadna na pewno w niczym nie szkodzi.
 
reklama
To dobrze, chyba wiem co masz na myśli.. W tych nowszych windach czujesz jak ona jedzie w górę i w dół (chyba mają większą moc czy coś) może dla tego tak się poczułas.
 
Dobrze nie lamentujmy już czy coś od windy może się stać czy nie. Ja autorkę rozumiem bo sama nie znoszę jeździć windą. Tak samo jak ktoś ma chorobę lokonocyjną i bardzo źle znosi się podróże. Zagrożeniem życia to nie jest ale samopoczucie też jest ważne więc najlepiej unikać windy w takim przypadku :)
 
Mieszkalam będąc w ciąży na 6 piętrze i codziennie jeździłam winda kilka razy dziennie, chyba gorzej byłoby gdybym wchodziła piechotą po schodach. Nawet nie pomyslalabym że może się coś stać od jazdy winda. Z całym szacunkiem ale trochę rozsądku...
Witam

Mam takie pytanie.
Musialam dzis wjechac winda na osme pietro, poczulam podczas jazdy cisnienie w brzuchu. Niestety nie bylo tam schodow, dlatego winda byla jedyna opcja. Jechalam do lekarza.
Lekarka powiedziala ze nic sie nie stalo ale poradzila bym wracajac wysiadala na kazdym pietrze. Ale z szostego winda pojechala znow na osme. Potem juz udalo sie dotrzec na dol.
Boli mnie teraz troche brzuch. Czy moglo sie cos stac czy winda nie moze zagrozic? Obecnie jestem w 22 tygodniu. Z gory dziekuje za odpowiedzi
 
Windy w bloku sa chyba inne, zawsze sie gorzej czulam w takich hotelowych nawet nie bedacv w ciazy. Dlatego zadalam to pytanie, moze faktycznie bardzo glupie ale tak jak pisze mamaelaela samopoczucie tez jest wazne. Jedni w ciazy maja pelno obaw czesto bezsensownych a inni znosza ja bezstresowo. Jedni lataja np samolotem a inni beda sie tym denerwowac itp. Nie kazdy po prostu bedzie sie czuc dobrze psychicznie w samolocie czy w podrozy bedac w ciazy, to kwestia indywidulana.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem nie miałam nic złego na myśli po prostu czasami trzeba sobie tak na taki przysłowiowy głupi rozum tłumaczyć bo inaczej ciąża zamieni się w okres samych zmartwień, po co sobie jeszcze dokładać. Sama tak miałam i żeby nie zwariować to tak sobie po prostu wszystko tłumaczyłam. Taka duża winda też jeździłam- w pracy w ciąży i też było ok. Większość ludzi w windzie ma takie dziwne odczucie.
Windy w bloku sa chyba inne, zawsze sie gorzej czulam w takich hotelowych nawet nie bedacv w ciazy. Dlatego zadalam to pytanie, moze faktycznie bardzo glupie ale tak jak pisze mamaelaela samopoczucie tez jest wazne. Jedni w ciazy maja pelno obaw czesto bezsensownych a inni znosza ja bezstresowo. Jedni lataja np samolotem a inni beda sie tym denerwowac itp. Nie kazdy po prostu bedzie sie czuc dobrze psychicznie w samolocie czy w podrozy bedac w ciazy, to kwestia indywidulana.
 
Ciaza jest dla mnie trudnym okresem i czesto sie martwie .A to ze zle spie,ze za slabo jem, ze na drodze byly wertepy, ze za ciepla woda sie umylam itp. Zamiast sie cieszyc i byc spokojna to jest mi ciezko i nie moge doczekac sie terminu porodu.
 
Ciaza jest dla mnie trudnym okresem i czesto sie martwie .A to ze zle spie,ze za slabo jem, ze na drodze byly wertepy, ze za ciepla woda sie umylam itp. Zamiast sie cieszyc i byc spokojna to jest mi ciezko i nie moge doczekac sie terminu porodu.

Zmartwienia tak naprawdę zaczynaja się po porodzie ;) dlatego warto wyluzować, póki jeszcze można :)
 
reklama
Przy pierwszej ciąży też bardzo się stresowalam doprowadziłam się do nerwicy potem ten strach przeszedł na dziecko i to wtedy dopiero zaczęło mi odwalac tylko dziecko po lekarzach targałam A rodzina się ze mnie śmiała do tego Syn rzeczywiście przez moja nadopiekunczosc więcej chorowal w końcu zaczęłam z tym walczyć i jakoś się udało wiadomo że martwię się o dzieci ale staram się zachować umiar i spokój bo tylko spokój nas uratuje. Tak jak @RoseGold wspomniała, stres jest po porodzie A jeśli ciąża się zdrowo rozwija, wszystko jest w porządku to przyjmij ten czas jako okres luzu i wyspania. Druga ciąża z kolei była trudniejsza, mimo to chciałam ten okres miło wspominać i naprawdę dużo lzej i milej ją przeszlam wręcz się nią delektowalam przez co tak szybko minęła że pozostał tylko sentyment, foteczki i filmiki [emoji4] będzie dobrze! Zawsze jest zmartwienie jak pojawi się dzidzi pod sercem ale nie wolno dać się temu obezwładniac.
Ciaza jest dla mnie trudnym okresem i czesto sie martwie .A to ze zle spie,ze za slabo jem, ze na drodze byly wertepy, ze za ciepla woda sie umylam itp. Zamiast sie cieszyc i byc spokojna to jest mi ciezko i nie moge doczekac sie terminu porodu.
 
Do góry