reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jowejek

maks_olo hehe, pamieeetam..Ja jako dziecko mialam kij wlozony w bagaznik zeby sie nauczyc. I ktos za mna biegal, straszne rzeczy :D Corka znajomej ma 3 lata i ma dwukolowke z malymi kolkami po bokach - niemniej kolka sa troche krzywo i czasem probuje lapac rownowage..Moze to jest jakis sposob. A moze rzeczywiscie sie skusimy na biegowy??
Mój chrześniak ma zaraz 7 lat i nadal jezdzi z bocznymi kolkami... zawsze mial je troche krzywo, a nadal nie umie na dwoch. Fakt, ze jest bardzo bojazliwy, ale nie chce, aby chlopaki tak dlugo jezdzili na czterech. No i po co biegac za dzieckiem albo trzymac kij, jak mozna wszystko zostawic dziecku? poza tym nie wyobrazam sobie biegac z dwoma kijami :-D
 
reklama
Dzisiaj w DDTvn było o rowerkach :) Wypowiadał się Paweł Zawitkowski. Najlepszy jest ten biegowy :D Najlepiej kupować go na 2 urodziny, a w ogóle uczyć dziecko jeździć jak ma 2-3,5 roku, bo później już zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, boi się i w ogóle zatraca naturalną ciekawość. I żeby zamiast kupować fotelika na duży rower, to jeździć na małe wycieczki z dzieckiem na swoim rowerku. I że jako fizjoterapeuta jest przeciwny czterem kółkom, gdzie boczne są nierówne, wyrabia to nieprawidłową postawę. Ufff to chyba wszystko ;)

My kupujemy na razie trójkołowy z kijkiem a na przyszłe wakacje biegowy :) postanowione :D
 
Hmm być może też zmienię zdanie co do biegowego, wydawało mi się wcześniej że co za różnica czy najpierw się uczy równowagi na biegowym i potem pedałować czy najpierw pedałować na trójkołowcu i łapać równowagę na dwóch kółkach? Tak to sobie jakoś wymyśliłam, możliwie, że błędnie:-D
My kupujemy teraz smart trike, trójkołowy z zabezpieczeniem i "kijkiem" do prowadzenia - bardziej jako zastępstwo wózka na spacery niż typowy rowerek do jeżdżenia ;-)

Dokładnie w takim samym celu kupiliśmy naszego smart trike:-), ale pedałować mała już się uczy
 
super zasuwa :))
a to który lepszy - drewniany czy plastikowy?
my właśnie kupiliśmy smarta, biegowy poczeka na przyszłe wakacje :)
 
nie wiem które lepsze, ale plastki lżejsze. Marysia jest duża i szybko ogarnęła się z tym drewnianym nim skończyła dwa lata, ale tak naprawde załapała na plastikowym w jakimś dużym sklepie, bo ten nasz był dla niej początkowo za ciężki. Po za tym początkowo miała za krótkie nóżki więc zrobiliśmy lekki tunning siodełka, poprostu wyjęliśmy śruby od podnoszenia siodełka i początkowo jeździła na taki tuningu, ale teraz już ma dwa oczka wyżej. Więc to też trzeba brac pod uwagę przy zakupie:) Zależy ile dziecko ma wzrostu:) Oczywiście jest mega wybór rowerków przede wszystkim cenowy wybór. Ale polecam podjechać z dzieciem do decatlonu i przymieżyć do tam sprzedawanych biegowych:)
 
wczoraj ruszyłyśmy na spacer na dwa rowery:) Młoda na swoim ja na swoim i szczerze "powiem" jestem pod wrażeniem. Zasuwała, ścigała się i podjeżdżała/podchodziła pod górkę z której na trzy cztery start zjeżdżałyśmy z nogami do góry. Super zabawa była. Polecam:)
 
reklama
Hej mi też się marzy taka zabawa z Małą na rowerku, ale póki co nie umie pedałować, w zeszłym roku nie sięgała do pedałów, a w tym się jeszcze nie zdążyła uczyć...
 
Do góry