reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Julcia zaczęła sie budzić do mleka w nocy jaka przyczyna??

Moze Ci sie to wydac dziwne ale nam to polecila polozna.
Jesli mala budzi Ci sie codziennie o 3 to sprobuj tego:
- O 2.45 podejdz do niej i wymawiajac tylko jej imie, delikatnie ja wybudz ( nie rozbudzaj! )
nastepnego dnia, powtorz to .... 3 nocy jesli Ci sie nie obudzii o 3 to ja sama wybudz delikatnie .... , czas ten przesuwaj o 15 min ...
to podobno pomaga ok 70% dzieciom.

jesli nie pomoze to u nas na blogusiu dnia 31 sierpnia 2006 opisujemy inny sposob oduczania od nocnego wybudzania , tez polecaony przez nasza polozna.
http://www.zuzannakorcz.smyki.pl

POZDRAWIAM ANNA KORCZ
 
reklama
A ja proponuję to wieczorne mleczko zagęścić kleikiem lub kaszką, wtedy będzie bardziej syte i może Julcia nie będzie się budzić w nocy na jedzenie. Warto spróbować.
 
a ja bym chciala zeby moj synek [obecnie ma 8,5 m-ca] budzil sie raz w nocy ::) niestety u niego norma to 3! wiec ciesz sie Jusia z tego co masz ;) :laugh: :laugh: :laugh: bo zawsze moze byc gorzej :p

no ale ja go karmie piersia wiec mleczka sobie nie zageszcze :D :D :D
 
Gabi u nas jest dokladnie to samo. Filip budzi sie co 3 godziny w nocy. moze to faktyczniejest jakis kolejny etpa rozwojowy?? ::)
 
Dziewczyny! Jak ja wam zazdroszcze! Moja Ola ma 14 mies a jeszcze NIGDY nie przespała całej nocy :-[ Teraz budzi sie 2-3 razy. I nie usnie bez mleka tylko płacz w niebogłosy!
 
ja to myślę czasami że wyśpie sie jak Majka skończy 18lat, choć wtedy pewnie będzie imprezować, więc chyba zaczne składać na jej mieszkanie i jak się wyprowadzi to ja będę SPAć
 
Dziewczyny też mam ten problem!!! Kubuś ma 13 miesięcy i wciąż budzi się między 2 a 3 "na  żer" Wypija wówczas 180 ml mleka Wodą ani piersią nie da się go oszukać. Domaga się butli i płacze tak długo aż ją dostanie. W ciągu dnia je sporo (nosi rzeczy na 2-3 latka:))):
między 8 a 9 - 150 ml kaszki
11 - 12 owoce z serkiem lub jogurtem (potrafi zjeść całego banana i pół jogurtu)
14 - 15 250 ml gęstego obiadku
17 - 18 kisiel, budyń lub ciacho + owoce
20 pół bułki lub rogalika z jakimś obkładem (szyneczka, serek, jajko)
ok. 21, 21.30 dostaje mleko na noc ok. 180 ml+pierś.
W ciągu dnia "przytula się" na krótko do piersi (1-2 razy dziennie).
Staram się żeby nie podjadał między posiłkami i wytrzymywał ok. 3 godzin bez jedzonka. Wyjątek stanowi kolacja i mleczko przed snem.
Zagęszczanie mleka kaszką nic nie zmieniło.
I tak jest postęp, bo był taki czas, że budził się często w nocy. Ale wtedy oprócz deserków i obiadków dostawał mleczko z piersi. Ciężko mi było po 4 czy 5 pobudkach normalnie funkcjonować w pracy.
Wielu znajomych pociesza mnie, że jak Kubuś zacznie chodzić (co nastąpi już niebawem:))) to będzie tak zmęczony, że zapomni o nocnym mleczku. Zobaczymy...
Pozdrawiam   :D
Ania
 
Czytając Twoją wiadomość pomyślałam sobie "Wow, ile ona zjada".Dla mojej Natalki jedzenie to mleko, wszystko inne mogłoby nie istnieć i nawet jak już zje zupkę niechętnie to się nią nie najada i bardzo szybko jest znów głodna. Przed chwilą chciałam jej dać danonka, zjadła trochę ale domagała się mleka i zasnęła..mleko to też uspokajacz...Owoce lubi, jabłka, banany, maliny, deserki, i chrupki, herbatniki-ale to nie ma wartości odżywczych, ważne jest mięsko/ żelazo ale te zupki.. marudzi przy jedzeniu...musiałabym jej wpychać na siłę a to bez sensu. Kaszkę jej daję na noc ale i tak wolałaby samo mleko. I mimo,że na noc wypiłaby samo mleko 200ml lub 240 niezagęszczone(ale dłużej śpi po zagęszczonym) to przesypia całą noc, budzi się raz o 6 raz o 8 z głodu a to zależy ile zjadła w ciągu dnia.(Zasypia późno o 21 lub 22 nawet, też powinna wcześniej ::)) W nocy rzadko bywa głodna, chyba,że mało zje w dzień( np jak były upały). Ostatnio się budzi w nocy z tego powodu,że wolałaby spać z nami i płacze. Byliśmy na wczasach i spała z nami w jednym łóżku, więc przyzwyczaiła się, do tego obniżyliśmy jej łóżeczko i chyba też przez to czuje się w nim nieswojo. Tak tak...są te różne mądre książki o zasypianiu. Będę się starać przyzwyczajać ją na nowo do łóżeczka ale na pewno jej nie zostawię samej jak będzie płakać...No i zależy mi na tym,żeby jadła te zupki, dziś znów spróbujemy :pAle ogólnie jest grzeczna, bardzo rzadko płacze, jak jej się coś nie podoba to zwykle po prostu marudzi, ładnie się rozwija i przybiera na wadze-8kg/70cm,6go września skończy 9miesięcy.Ale te zupki :psą naszą zmorą, nie dość,że je niechętnie to potem upaćkana na dodatek i te plamy wszędzie ;)
 
Jusiu22 proponuję zagęścic mleko kleikiem lub poprostu dawać mleko ryżowe. Mój Marcinek je mniej wiecej połowę tego Julcia ;) U nas młody zaczął przesypiać noce jak miał 5,5 miesiąca i nie budził się na jedzonko nocne. Odtechnęłam z ulgą bo można było się wyspać. Problemy się zaczęły jak zaczął wstawać to nie umiał usiąść i w nocy był płacz. Potem budził się bo ząbki szły. czasami się budził ot tak sobie ale zawsze dawałam wodę i udawało się. Teraz było już parę nocy super przespanych i znowu pobudki się zaczęły. Ale okazało się że ząbek kolejny zawitał w buzi. Ja stopniowo Marcinkowi zwiększałam porcję Bebika ryżowego jak budził się ot tak i obecnie wypija na noc 240 ml i potem myjemy ząbki i nie ma jedzenia. Uważam, że chociaż w nocy układ trawienny powinien odpocząć ;) ale wiem że są róznie maluszki.
A jadłospis młodego wygląda następująco:
ok7.30 180 ml mleka
ok10.30-11 kaszka z owocem, biszkoptem herbatnikiem lub innym dodatkiem lub budyń domowej roboty (ok 150-108 ml)
ok13.30-14 obiad domowy ok 250 g
17 deserek (mus owocowy domowy, serek)
19.30 240 ml Bebika Ryżowego.
W międzyczasie oczywiście chrupki, biszkopty, soczek, skórki od chleba (przysmak)
 
reklama
Hej, moja Marta za niedługo skończy 8 miesięcy, w nocy też czasem się budzi ale wystarczy jej wsadzić smoczek od razu się obraca na boczek i spowrotem zasypia, budzi się o 5 w chwili gdy mąż wstaje do pracy, wtedy dostaje 240ml mleka, potem trochę się pobawi i idzie spać około 7 i śpi do około 9, czasme nawet do 9 30, trochę się znów pobawimy i o 10 daję jej kaszkę lub piure.

Około 12 je jakiś owoc
14-15 je obiadek ze słoiczka
O 17 je zupke domowej roboty
O 18 ją kąpie i po kąpieli daję jej 210ml mleka, czasem nie wypija wszystkiego i 100ml zostawi no i przed 19 godz dziecko grzecznie juz śpi.

Potrafi spać do rana do 7-8 gdy mąż ma wolne od pracy i nie dzwoni budzik i jest cicho w pokoju, ale wystarczy nad ranem wyjście do ubikacji Marta już czuwa i się budzi za czyna gadać do nas, ale w środku nocy to nawet bajbardziej przerażający horor w tv ją nieobudzi.


 
Do góry