reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

Patina ja przystawiam w takich sytuacjach,tylko wtedy zawsze do drugiej piersi.

U mnie tez juz "miększe" te piersi sie zrobiły a widze,ze nasze malenstwa oba tydz maja:)
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi:tak::-)tak myslalam ale chcialam sie upewnic bo juz mnie stres zlapal ze cos nie tak:-D
Patina ja mam zaledwie 2 tygodniowe doswiadczenie ale ucze sie mojego ssaka codziennie i moge powiedziec tyle: jak ma jesc to je konkretnie 5- 10 min i basta, gebuchna sie cieszy i trzyma sutek zeby potrzymac jak poleci to pociagnie na spaniu ale chyba nieswiadomie:eek:wiec ja odstawiam od razu jak przysypia, podnosze do odbicia - jak sie rozbudzi i chce to znow przystawiam:tak:ale teraz juz rzadko ssie po pol godziny czy po godzinie. Jak nie dopije swojego najwyzej obudzi sie po 2 h a nie po 3 czy 3,5:tak:Czasem ma dzien ze possie po troszku i chce co chwile wiec oszukuje czasem smoczkiem i po 20 min sie w koncu naje normalnie. Mysle ze u Ciebie ta sytuacja byla spowodowana tym ze ciagnela na spaniu i nie polykala jak potrzeba stad to ulanie:tak:Zwroc uwage ze jak zasnie i wyciagasz cyca to czasem az plynie mleko z buzi bo zbiera sie w buziaku a male nie polyka:eek:
 
no wlasnie moja czesto zasypia tak po 10- 15 minutach i tylko od czasu do czasu pociagnie na tym spaniu , a z buzi jej sie wylewa , teraz zrobie tak ze po zasnieciu do odbicia i jak sie obudzi to dalej dostanie , dzieki za rady !
 
zauwazyłam ze moja maluda zaczeła sobie wydluzac czas karmien na poczatku 10-15min wystarczylo teraz to juz pol godziny ciagnie cyca, w miedzy czasie zasypia i jak poczuje ze buzia pelna to znowu pociagnie ze dwa razy i na tym koniec, dostawiam do drugiego cyca i znowu zaczyna ciagnac, mam wrazenie ze jak ma duzo pokarmu to je a jak juz sie konczy i musi wiecej possac to sie robi leniuszek i zasypia.
Patina26 i Joasia moja Ola tez ma dzisiaj tydzien :-) ale ten czas ucieka dopiero co rodziłysmy a tu juz mamy tygodniwego brzdaca heheheh
Ja mam tygodniowego i imieninowego malucha bo dzis jest Aleksandry tak wiec obchodzi swoje pierwsze imieninki :-D
 
a jeszcze jedno podajecie smoczek juz ? wiem ze sa rozne negatywne opinie , ale pare razy jej podalam nie zawsze ale czasem wiem ze jest najedzona bo zasypia przy piersi wypuszcza ja wiec jak chce ja odlozyc to marudzi bo potrzebuje chyba ssania wiec jej podalam :eek:i od razu zasypia a po czase go wypuszcza co sadzicie podawac czy nie i przemeczac caly czas przy cycu???
 
Patina moj smoka nie chce:no:tez cycusiowy Pan mi rosnie. Ale daje w takiej sytuacji jak piszesz, odkladam a glowa chodzi na wszystkie strony, tete chce zjesc jak go nosi:eek::cool2:i wtedy alarm:musisz dac cyca:wściekła/y:nie musze bo pozniej nie dam sobie rady z dwojka dzieci:no:wiec trenujemy smoka ale rzadko sie udaje - no nic butli nigdy jeszcze nie mial w buzi wiec mysle ze smok to zadne zabojstwo w tej sytuacji:tak:
 
no wlasnie tez butli nie miala nigdy , smoczek pare razy i go ciagnie tak jak mowie do zasniecia ...
tez nie moge sobie pozwolic siedziec z cycem caly dzien bo mam drugiego straszaka ktory tez mamy chce :sorry:
 
Patina mamy dzieci w tym samym wieku wiec sie rozumiemy:-Dja powoli podaje smoka z umiarem - chce wyjsc do sklepu czy do urzedu cos zalatwic i moc go zostawic z kims a jak sie rozwyje smok moze zycie uratowac:tak::confused2:
 
Ja też już smoczka zaczęłam podawać,jak ma potrzebę ssania a wiem,że jest pojedzony to się przynajmniej wyciszy i uspokoi.
 
reklama
u mnie to samo ze smoczkiem. jak wiem ze jest najedzony a jeszcze szuka to daje smoka, pociagnie troche, przewaznie zasypia a smoka wypuszcza :)
 
Do góry