reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

reklama
acha a my mamy tak teraz:

7-8 150 ml mleka z 1 miarka kleiku (czasem opuszcza ten posilek i je wiecej o 10)

10-11 - 150-180 ml mleka z 1 miarka kleiku

drzemka 1 godzinka - czasem 2

13 - 200 ml zupki z oliwa i kasza jaglana +kleik ryzowy (wcina az mu sie uszy trzesa)

spacer

16 - 180 ml mleka z 1 miarka kleiku

drzemka 1 godzina - czasem 2

19.30- 220 mleka z 4 miarkami kleiku ryzowego

24 - 220 mleka z 4 miarkami kleiku ryzowego

generalnie odkad mu wyszly górne jedynki je ladnie ale widze ze by sobie dziabnął cos innego, daje mu jeszcze czasem chrupki kukurydziane....
 
Witam.

Wpadłyście na nasz watek, narobiłyście hałasu, zrobiła się nieprzyjemna atmosfera i po co?? Zrobiłyście z nas wyrodne matki, a z naszych dzieci króliki doswiadczalne.

Od lat są różne szkoły karmienia dziecka. Nie tylko dziś wszyscy spierają sie w temacie: co dobre jest dla noworodka.

Chciałabym żebyscie się zapoznały z ksiażką "Pierwszy rok życia dziecka" A. Eisenberg, H.E. Murkoff. Autorzy stwierdzją, że nie można jednoznacznie określić kiedy można wprowadzić nową diete u maluszków. Podają szereg sygnałów jakie może wysyłać dziecko, które mogą swiadczyć o tym czy maluch potrzebuje czegoś więcej niż mleka.

Kazda z nas ma instynkt macierzyński. Czuje co moze być dobre dla dziecka. Watpicie czy konsultujemy sie z naszymi lekarzami, piszecie że jestesmy za Murzynami...to tylko o Was nie za dobrze świadczy.

Powiedziałyście co miałyście do powiedzenia i na tym się niech zakończą wizyty na naszym watku.

Pozdrawiam Was i życzę Wam i Waszym pociechom dużo zdrówka;-)

Normalnie mam stresa, ze mnie objedziece za ortografię - no cóż, nie każdy jest dobry w każdej dziedzinie...
 
Ostatnia edycja:
I ja sie witam, kochane suuuuuper mamusie, skoro nie podoba wam sie to co robimy to po co wchodzicie na nie swoje watki???Naprawde chyba za malo sie u was dzieje. No skoro my jestesmy stolat za murzynami, to wy jestesce dwiescie lat za murzynami. A haselko i ta pisownia....hmmm jak sie nie ma czego czepiac to czepa sie wszystkiego drogie polonistki.
Moze i ja wam dam mala rade, moze jak juz tak dobrze zdrowo odzywiacie wasze pociechy, to zamknijcie je w takiej specjalnej kopule, zeby nie oddychaly spalinami, no i w zadnym wypadku nigdy nie codzcie na plac zabaw, o piasku poprostu zapomnijcie wiecie ile tam jest zarazkow i bakterii?????w koncu grunt to zdrowy rozsadek.
pozdrawiam:tak:
 
Witam!! Jestem mama trojki dzieci i wiem co dla nich najlepsze !!! jak dotad nic im nie jest, rozwijaja sie prawidlowo i nigdy nie wyladowaly w szpitalu z mojego powodu!! wiec prosze takie komentarze zachowac dla siebie!! Jestem ciekawa jakie wy macie doswiadczenie skoro nas tu pouczacie wiekszosc z was to mlode matki ktore sie dopiero co ucza byc nimi a sie sracie tu jakbyscie niewiem ile dzieci wychowaly!!!TAKA PRAWDA pogadamy za kilka lat jak urodzicie drugie i kolejne dziecko!!!!
Zajmijcie sie swoim watkiem i wlasnymi sprawami!!! bo widac wam sie nudzi skoro wkladacie nos w nie swoje sprawy!!! moze byscie sie w tym czasie dziecmi zajely a nie na innych watkach syf robily!!! ŻEGNAM i nie zycze sobie was wiecej u nas na naszym pazdzierniku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!IDEALNE MAMUSKI HEHEHE
 
Ja bardzo proszę o nie obrażanie mam czerwcowych. Zrobiłam rekonesans wątków i nie widzę żadnego posta, który by obrażał Was. Wpisy jedynie dotyczyły żywienia...i szkodliwości wczesnego podawania nowych pokarmów niemowlętom. Nikt nie użył wobec Was słów, uważanych powszechnie za obraźliwe. Nikt nie nazwał żadnej z Was złą matka...wiec nie oceniajcie nas bo zacytowany przeze mnie post jest bardzo obraźliwy, ironiczny, sarkastyczny.
Moderatorka.

Ten post poniżej to naprawdę ani trochę nie jest obraźliwy...
Czasem kubeł zimnej wody dobrze robi :tak: nie przejmuj sie nimi :tak: skoro uważają, że ich babcie, ciocie klocie są lepszymi doradcami niż rozsądek to ich sprawa - tutaj przyda sie powiedzonko, że same są jeszcze daleko za murzynami :tak: a argument moderatorki jest poniżej pasa (jeszcze ta ortografia:baffled:) dobrze, że pytają lekarza choć w to szczerze wątpię, że on doradził dokarmianie 3 m-cznego dziecka marchwią, soczkami itp.:eek:
ponadto mój pediatra powiedział, że dietę dziecka karmionego piersią można rozszerzać po 4 m-cu i to tylko po 2 łyżeczki dziennie :tak: marchew i jabłko. Cóż chyba nie było to po ich myśli i dlatego tak naskoczyły :tak:
 
Nie zamierzam komentować waszych postów "drogie czerwcówki", ale proszę się zająć swoim wątkiem czerwcowym, a opinie na temat żywienia NASZYCH dzieciaczków zostawić NAM.My się wam nie wcinamy, to i wy zajmujcie się tym, co do was należy.
PS dobrych rad można udzielać tym, którzy o to proszą, w innym razie są naprawde NIEMILE WIDZIANE.
 
Ja bardzo proszę o nie obrażanie mam czerwcowych. Zrobiłam rekonesans wątków i nie widzę żadnego posta, który by obrażał Was. Wpisy jedynie dotyczyły żywienia...i szkodliwości wczesnego podawania nowych pokarmów niemowlętom. Nikt nie użył wobec Was słów, uważanych powszechnie za obraźliwe. Nikt nie nazwał żadnej z Was złą matka...wiec nie oceniajcie nas bo zacytowany przeze mnie post jest bardzo obraźliwy, ironiczny, sarkastyczny.
Moderatorka.

Ja się z tym nie zgodzę ponieważ sposób wypowiedzi pisanej nadaje jej odpowiedni ton a nie muszą być to słowa wulgarne bądź potoczne nazwy ułomności rozumu by kogoś obrażały lub poniżały.
Mam nadzieję, że tej dyskusji już koniec. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia dla dzieci.
 
reklama
Do góry