reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią/butelką a potem inne jedzonko

A czy po porodzie zmniejsza się obwód pod biustem? Nie bardzo się orientuję :sorry2: logicznie mysląc, to niby tak, skoro główny "rozpychacz" wychodzi na zewnątrz ;-):-D Mocno się mylę :sorry2:
 
reklama
Sama nie wiem jaki biustonosz kupić do szpitala. Teraz noszę 85c ale bawełniany i troszkę te moje baloniki już się w nim rozpychają, no i pod biustem też robi się ciasno. Nie wiem jak będzie po porodzie ale położna mówi żeby kupić rozmiar większe. Na to wychodzi, że 90 D? Ale mogę jeszcze przez te 2 m-ce podrosnąć więc może poczekam z tym zakupem.
 
Martusia, jak najbardziej owód się zmniejsza. Bo teraz mamy pod biustem dużo, bo żebra sa rozepchnięte przez dzidziusia. Oczywiście, jeśli zostanie trochę tłuszczyku, to obwód nie wróci to tego z przed ciąży.
Nie pamiętam jednak jak szybko obwód się zmniejsza. Ja normalnie noszę 75B, a staniki do karmienia miałam 80C. Najpierw ciut ciasne w obwodzie, ale szybko było już w porzadku.

Prodigious, kwestię karmienia piersią rozstrząsałyśmy już na tym wątku - przejrzyj sobie.:-)
 
ja przed Marysią miałam śliczny biust. 75 C nosiłam jędrny i streczący - wszystkim ale to wsyztskim sie podobał. W ciaży miałam 80 C, po ciaży 80 D jak karmiłam piersią a potem jak przesytałam 80 c (b nawet) i tak mi zostało. niestety z pieeknych cycuchów zostały małe flaczki. Teraz są jędrniejsze ale chyba z 85D bo mnie wsyztskie staniki cisną pod biustem a nosze te marysine cyckonosze do karmienia bo w moje nie wchodze
 
Ojojoj :szok: dziewczyny nie straszcie mnie tymi rozmiarami :no: a nie chce miec juz wiekszych piersi o nie nie wszystko byleby nie to :baffled: bo ja i tak mialam spore teraz przy ciąży urosły a co mowic po porodzie omg :szok: to ja nie bede miała piersi tylko dojki jak u krowy heheh :-D ja kupilam 2 staniki ciązowe ktore sa tez do karmienia i sa ok tylko denerwuja mnie bo kiepsko sie piersi w nich układają (brak drutkow) i gorąco w nich. na szczescie mam pare duzych zwykłych stanikow ktore ostanio tez kupilam, są cienkie i dobrze trzymaja cycuchy bo maja drutki i podnosza ciężki biust:tak: wiec mam chociaz w tym ulge :-p
 
Właśnie z tymi piersiami to są problemy ja też kiedyś miałam pod biustem 75 ale B,bardzo ładne i jędrne piersi(chociaż wtedy nie przywiązywałam do tego wagi) podczas pierwszej ciąży zwiększyły się i były 80 C, kiedy nastąpił nawał pokarmu to miałam 80 D,po skończonym karmieniu 80 C były mało jędrne i zauważyłam,że brodawki były większe niż przed ciążą,minęło sporo czasu aby doprowadzić je do dobrego stanu ale wiadomo nigdy nie będą już takie jak przed ciążą.Teraz mam 80 D i 24h na dobe trzymam je w staniku,będe pamiętała o tym aby przy nawale pokarmu nosić dobry stanik,a po karmieniu zastosować kremy i ćwiczenia ale nie wiem czy to coś tym razem pomoże.
Wiecie moja mama karmiła mnie piersią tylko tydzień(miała ciężkie zapalenie piersi bo je przeziębiła) i ma ładne piersi.Moja koleżanka też tydzień ale ona wogóle nie chciała karmić żeby mieć nadal ładne piersi no i są ładne.Więc pytam Was jak to jest czy karmienie piersią wpływa na utrate ich jędrności? Czy kiedy kobieta karmi piersią to jej piersi wyglądają gorzej niż gdyby wogle nie karmiła?
 
Julia wedlug mnie karmienie bardzo wplywa na piersi na ich wyglad i ujedrnienie.patrzac na moj przyklad karmilam malego 6 miesiecy(krotko) i biust powrocil mi do stanu sprzed ciazy ale fakt wymagalo to troche pracy.
moja siostra karmila bardzo dlugo i jej piersi sa w stanie okrutnym.
nie wiem czy to tyczy sie wszystkich kobiet ja to wiem glownie na przykladzie moim i siostry i moze jeszcze paru kolezanek.ale wiadomo od kazdej reguly sa jakies wyjatki:tak:
 
A ja myślę, że jak we wszystkim ważne są predyspozycje ogranizmu. Ja Wojtka karmiłam prawie rok. Najpierw miałam flaczki, ale z czasem piersi zrobiły się w porządku - bez specjalnych zabiegów. Nie takie jak przed ciąża, ale nie jest źle. Myślę, że kolejne karmienie znów pogorszy wygląd. Ale dla mnie ważniejsze jest karmienie niż stan biustu.
 
reklama
a ja Wam muszę powiedzieć, że mi podrosły w I trymestrze a teraz są znowu takie małe i zwyczajne :-( jedyne cgba co urosło w tamtych okolicach to obwód pod biustem :-D
 
Do góry