reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy piersia :)

co ile karmicie swoje pociechy ?
ja na początku co 2 godz pózniej co 2,5 ale teraz znów karmie co 2 godz! prawdę mówiąc mam już tego dość, a w nocy o 8 , o północy o 3 i o 6 !! coraz czesciej mysle o przejsciu na butelkę zeby się w końcu wyspać !
 
reklama
kochanie ja karmie tylko cycem, may zasypia o 19 potem o 23 je, i spi do 5 rano, zje i idzie dalej spac. ale on na raz zjada z dwóch cycków..... może twoje dzieciątko za malo je..... albo zasypia podczas karmienia?
 
Moja je tak samo jezeli chodzi o wieczor i noc. Ale ona je tylko ok 10min i tylko z jednego cyca. Ja mysle, ze to jest do wytrzymynia - dla mnie. Mojej kol. synek (ok 2 tyg) wola jesc co godzine....
 
Twój pokarm zalezy od tego co jesz. Regularne i zdrowe odzywianie jest bardzo wazne.
Trzeba jesc klika posiłków i pic duzo wody wtedy bedzie obfity i kaloryczny pokarm.
W ciagu dnia Misia je co 3,5-4 godziny na dworze spokojnie 5. Na noc karmie ja o 20 i wstaje około 5 na jedzenie póżniej około 8 i przestawia sie na tryb dzienny.
W nocy koło 11 ściagam pokarm, za wzgledu na to ze jak jade do pracy to osoba która zostaje z Misia karmi ja moim mleczkiem ;)
Zapas w zamrazarce mam ;)
Jak sie nazbiera wiecej niz 500 ml to oddaje do pogotowia laktacyjnego.
Tam sie bardzo ciesza jak mamy chca sie dzielic pokarmem z innymi.
 
moja wieczorem je kolo 8.30-9.00 pozniej spi 4-5h i papu,a dalej to juz nie wiem bo nie patrze na zegarek, ale tak z 2 razy do 8:30 ja karmie. nie dluzej niz 10 min. a przez dzien to jak chce to je, z reguly to dluzszych niz 3 godzinnych przerw nie ma. w nocy to z jednego cycka je a przez dzien roznie czasem z 2. w nocy dosc szybko sie budze praktycznie jak zaczyna sie wiercic w lozeczku i delikatnie stekac, jak ja przystawie to nawet oczek nie otwiera, zje i dalej spac. wiec odpukac;-) narazie sie wysypiam..
 
Ostatnia edycja:
u nas róznie raz co 2 raz co 3 godziny. a jak na spacerku to i nawet 4 h moze nie jeść :)
 
Moja Hania w nocy śpi około 7-8 h potem zjada i jeszcze śpi tak 4h. Więc noce są super. W dzien co 3h. Jak ciepło to daję pić częściej bo niczym innym nie dopajam.
 
hej laski ja ma do was pytanie (prosbe) poradzcie mi plis.Otóż mojemu małemu wychodza 2 ząbki na dole co za tym idzie zaczął mie on gryźć po sutkach przy karmieniu co bardzo boli.. do tego mam jedna piers o duzo wieksza jakims cudem maly z mniejszej od poczatku nie chcial za bardzo piic a teraz juz prawie wogole i tak nie pije 1 dziennie + w nocy 2-3 razy... i dlatego chce odstawic go od cyca.. kurcze wkurza mnie jeden wiekszy cyc i te gryzienie najbardziej... i moje pytanie brzmi co zrobic zeby miec mało pokarmu albo żeby sie całkiem stracił...?
 
jak najmniej przystawiać do piersi i są tabletki na zatrzymanie laktacji (np antilactin) jak chcesz to podaj adres na pw to Ci wyślę, bo mi dała koleżanka (jej wystarczyło parę tabletek), bo mi na razie niepotrzebne, a jak będą to sobie kupię albo zapytam czy Ci zostały :D
 
reklama
Do góry