reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karrmienie piersią dzidziusia adoptowanego help, pleaseeee

Dołączył(a)
4 Maj 2005
Postów
3
Witam serdecznie :)
, jestem tu po raz pierwszy i mam pytanie, moze któras z mam ma doswiadczenie dotyczące rozpoczęcia laktacji, tak , zeby mozna było karmivc dzidzie adoptowaną. Wiem ze jest to mozliwe, a nawet wskazane, tylko nie mam zbyt wielu informacji jak sie do tego zabrac. Wiem , ze nalezy odciągac pokarm, na sucho na kilka tygodni pzed przyjsciem maluszka do domu,, i zastanawiam sie czy lakatator byłby tu pomocny ?  Jesli cos wiecie na ten temat pomózcie plissssssssss :)..będę bardzo wdzięczna

Pozdrawiam serdecznie
vipera
 
reklama
Ja co prawda nie mam takich doświadczeń, ale też słyszałam, że jest to jak najbardziej możliwe, ważne jest nawet samo nastawienie psychiczne - jeśli bardzo chcesz karmić i myślisz o tym, to organizmowi jakoś to pomaga... no i laktator napewno będzie pomocny w rozbudzeniu produkcji mleka. Ręczne pobudzanie czy odciąganie może być bardzo męczące, więc radzę Ci zaopatrzyć się w taki sprzęt, który przyda Ci się też z pewnością, kiedy już będziesz karmić. Tak czy inaczej - warto kupić. A co do samej sprawy rozbudzenia laktacji - warto byłoby się skonsultowac z jakąś poradnią laktacyjną. Najlepiej zapytaj w szpitalu, w którym jest oddział położniczy i noworodkowy - powinna być też taka poradnia, a w każdym razie tam skierują Cię do kogo trzeba.
Życzę powodzenia, no i daj znać, jak Ci idzie.

pozdrawiam
Nikita
 
Gratuluję wiary w siebie. Nie mam doświadczenia w tym przypadku ale teraz sama karmie ( małe ma 6 tyg) i było cięzko nawet bardzo. Był etap że karmiłam i wyłam z bólu. Troszeczkę naczytała się na ten temat. Są tzw laktatorki które chodzą po domach. Sama z tego korzystałam Więc zawsze pomoga. Ale najpierw trzeba zacząc. Laktację pobudza sie najlepiej laktatorem elektrycznym co godzine-takie są wskazanie+picie ziółek lub branie pobudzających laktację tabletek.Pomaga podobno przy odciąganiu patrzenie się na fotografię dziecka i porzadny odpoczynek.Musi Ci pomoc przy tym rodzina wspierając Cię. Podobno udaję się w 80%. Uda Ci się! :)
 
0jej :) :) Nikita i Gośka !
Bardzo dziękuję, za tak szybka i zywą odpowiedź. Serdeczne dzięki. Ja wiem co to jest karmienie piersią, mam swoje biologiczne dziecko wykarmione cycuchem oj bolało, lały sie łzy i krew nawet ...ale nie załuję..było to juz jakis czas temu...
Wracając do tematu , mgłabym prosic o podrzucenie nazwy jak najlepszego laktatora Waszym zdaniem , który mógłby w tym pomóc ?? Jak karmiłam swoje , to laktataor nie byl mi w ogóle potzrebny tak jakos sie zgralam ze swoim maluchem i ilscią pokarmu 8)

i dzieki za wiarę we we mnie ze sie uda :)... pochwale się lub pożale w zaleznosci od efektów .

Jeszcze raz dzięki gorące
 
Vipera gratuluje dzieciaczka, i chęci wykarmienia go własną piersią :)
polecam laktator aventu. jest naprawdę dobry!!!
powodzenia i czekam na relacje!!!
 
Faktycznie aventu jest dobry ale do stymulacji potrzebny jest elektryczny takie wypozyczaja w szkołach rodzenia, szpitalach.Zgłoś sie do podadni laktacyjnej oni Ci najlepiej i najszybciej pomoga.
 
Jeszcze raz serdeczne dzięki za wszystkie cenne rady i wskazówki. Jesteście niezxastąpione

pozdrawiam Was i Wasze maleństwa gorąco  :) 
 
Ja Ci mogę polecić laktator Medeli, zestaw do odciągania ręcznego w sklepie kosztuje ok.70 pln, a w większości szpitali lub poradni laktacyjnych można wypożyczyć do niego specjalną przystawkę, dzięki której możesz odciągać elektrzycznie. Ja korzystałam z wersji ręcznej i byłam zadowolona.
pozdrawiam
nikita
 
Vipera dopiero teraz dotarłam do tego watka, ale jestem pod wrazeniem zamiarow, ciekawa ejstem bardzo, jak efekty staran, moze znajdziesz chwilke zeby sie podzielic doswiadczeniem
pozdrawiam
mari
 
reklama
No właśnie, też chętnie poczytam, jak sobie radzisz, mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze. Dasz znać?

pozdrawiam
nikita
 
Do góry