reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel astmatyczny :(((

Mam pytanie : czy podawanie takiej ilości leków zdrowemu - jak na moje oko dziecku jest zasadne? Być może Pani doktor usłyszała jakieś świsty czy szmery w oskrzelach u mojego synka o których nie uznała za stosowne mnie poinformować? Prosiłabym bardzo o opinie na ten temat bardziej doświadczonych ode mnie w tym temacie forumowiczek, z góry dziękuję!


Witam jestem mama trójki alergików w tym jednego asmatyka syn ma w tej chwili 9 lat a z astma zyjemy od momentu urodzenia przechodzilismy przez pulmicort berotec berodual sigluair serewent a w najgorszym momencie nawet hydrokortyzon w tej chwili jestesmy na flixodynie i salbumatolu zyjemy w miare normalnie syn biega i skacze bez kaszlu i atakow dusznosci :) ale nie o tym chcialam Madzia nigdy nie odstawiaj leków na wlasną reke grozi to wlasnie astma nawet jezeli dziecko tobie wydaje sie zdrowe nie oznacza ze takie jest szmery oskrzelach i plucach wszelkiego nieżyty nie jestes w stanie zdiagnozowac sama mozesz wyrzadzic wieksza krzywde synkowi niz lekarstwa ktore dostaje Byc moze w danej chwili sytuacja tego wymaga i przerasta cie sama mysl jezeli nie jestes do konca spokojna poprostu skonsultuj to z pulmonologiem -lekarz od astmy,alergolog od uczulen Bardzo czesto te dwie specjalizacje sa mylone dla mnie osobiscie przez lata tez byly niby takie same A dla dzieci ciezko przechodzacych stany asmatyczne polecam Ośrodek rehabilitacyjny w Rabce *Cegielski* nawet tydzien, kilka lat temu dawal nam gwarancje spokoju bez infekcji i szpitala nawet 3 miesiecy maja swietne lasery notabene sciagniete wlasnie na potrzeby naszego syna i w duzej mierze wlasnie tamtym lekarzom ich tlumaczeniom nasza astma stoi w miejscu i nawet swieżo skoszona trawa nie jest nam straszna :)
 
reklama
Świszczący oddech i napady kaszlu to znajome dźwięki?
Nie pozwól, aby astma znów zaatakowała – wyprzedź jej zaostrzenie spowodowane jesiennymi infekcjami oraz przerwami w leczeniu podczas wakacji. Chroń swoje dziecko i zabierz je jak najszybciej do lekarza.
O „wrześniowej epidemii astmy” dowiesz się więcej na astmaudzieci.pl.http://www.astmaudzieci.pl/
 
Witam,

witam serdecznie mamy wszystkich astmatycznych dzieci i jednoczęśnie proszę o poradę. Jestem mamą 4 letniego Mateusza, o astmie dowiedzieliśmy się w zeszłym roku ( mały baaardzo często chorował), od tej pory jesteśmy na Flixotidzie, okresowo Ventolinie, teraz pierwszy raz ruszyliśmy z serewentem, chciałam zasięgną opinii o tyym leku. Prosze o informacje od mam które by może go używają.

Pozdrawiam
Basia i Mati
 
krochmal do szl=klanki wlej wody ,wsyp lyzke maki ziemniaczanej w garnuszku zagotuj wode wlej zawartosc szklanki po uprzednim dokladnym zamieszaniu ,mieszajac doprowadz do wrzenia i gotowe do kapieli pozdrawiam
 
u mojego Wojtusia zauwazyłam ze po kasłuje co poszłam do lekaza no to w pozadku... nie ma infekcji...
poszlismy do alergologa... przepisala bebilon pepti.. bo Wojtusia meczyl kolki i mial wysypke jak pokrzywke na buzi..
ale nie dowiedzialam sie dlaczego ma kaszel...
na wykonanie badan by wykazalo czy to astma musimy poczekac... do roku czasu... teraz tylko są podejrzenia..
pediatra przepisala mu eurespal (czy cos takiego na kaszel) pomaga ale ile mozna podawac mu syrop... :eek:
zauwazylam ze kaszel jest napadowy tak jak by od kurzu.. czy roztoczy
 
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Portal www.astma-katar.pl dedykowany w całości astmie, poddaje pod ocenę rodziców dzieci chorych na astmę szczególną mapę 10 kurortów. Znajdują się na niej zarówno miejscowości nadmorskie, takie jak Kołobrzeg czy Rewal, jak i górskie – Wisła, Istebna czy Rytro. Wszystkie te miejscowości łączy jedno – oferują korzystne warunki wpływające optymalnie na zdrowie malucha chorego na astmę.

Mechanizm przyłączenia się do konkursu jest prosty. Każdy rodzic może głosować na wybraną przez siebie miejscowość, wpisując uzasadnienie wyboru na stronie www.astma-katar.pl. Spośród nadesłanych głosów konkursowe jury wybierze autorów 20 najciekawszych odpowiedzi, którzy otrzymają przewodniki „Polska z dzieckiem” – dla rodzica, i zestawy klocków Lego Duplo – dla najmłodszych.

Redakcja www.astma-katar.pl
 
Już 14 września zapraszamy rodziców do Centrum Konferencyjnego przy ul. Zielnej 37 w Warszawie na bezpłatne warsztaty edukacyjne poświęcone astmie u dzieci.

Na rodziców będą czekali eksperci – lekarze z wieloletnim doświadczeniem – prof. Rafał Pawliczak z Katedry Immunologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dr Teresa Marek-Szydłowska z Oddziału Pediatrii i Poradni Pulmunologicznej Szpitala MSWiA w Krakowie oraz dr n. med. Agnieszka Krauze z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Działdowskiej w Warszawie.


Podczas spotkania eksperci opowiedzą rodzicom o nowoczesnych metodach leczenia astmy, o tym, jak – dla dobra dziecka – należy współpracować z lekarzem i na czym polega świadomy udział rodzica w leczeniu dziecka. Rozprawią się także z najczęściej powielanymi mitami na temat astmy, które utrudniają dialog między pacjentem a lekarzem. Nie zabraknie też czasu na sesję pytań i odpowiedzi, podczas której eksperci odpowiedzą na pytania rodziców.


Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w warsztatach będą przyjmowane pod adresem: warsztaty@astma-katar.pl i numerem telefonu: (22) 546 11 00. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów, dotyczących spotkania na www.astma-katar.pl.


Zapraszamy!
 
Witam serdecznie. Moja córeczka Weronika ma od roku zdiagnozowaną astmę. Przyczyną jest uczulenie sezonowe na pyłki. Pierwsze objawy przerażały mnie! Szybko zaprowadziłam ją do lekarza, który po badaniu przepisał monkaste i cezere. Musiałyśmy się też nauczyć poprawnego używania inhalatora. Obecnie jest ok., ataki są rzadkie. Weronika bez problemów chodzi do szkoły, kupiłam też inhalator wychowawczyni w szkole żeby miała w razie ataku astmy mojej córeczki. Za dwa dni wyjeżdżamy do senatorium na 2 tygodnie. Mam nadzieję, że ten pobyt, tak jak Pan piszący wyżej stwierdził, pomoże złagodzić objawy na parę miesięcy. Pozdrawiam
 
reklama
Nam lekarz przepisał benodil do nebulizowania, bo synek ma te ataki kaszlu częste i bardzo intensywne. Po benodilu następuje szybko poprawa. Zresztą przy infekcjach też się świetnie sprawdza, bo jest alternatywą dla antybiotyków
 
reklama
Do góry