reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka na noc? Można?

reklama
daje jej już kaszkę o 11, to czy mogę dać jej też o 21? Czy to nie będzie za dużo? I czy kaszka nie jest za ciężka na noc dla takiego malucha?

ja mojemu synkowi kiedy skończył 4 miesiące zaczęłam dawać tylko kaszki robione na mleku i kleik, zrezygnowaliśmy prawie całkowicie z podawania samego mleka (dostawał tylko jedną porcję), bo po prostu się nie najadał, a przy większych porcjach mu się ulewało, kiedy skończył 6 miesięcy z podawania samego mleka całkowicie zrezygnowaliśmy

odnośnie twojej obawy, że kaszka może być za ciężka na noc - ja rozplanowałam sobie tak, że na śniadanko kaszka owocowa, później kaszka z glutenem, obiadek, deserek i na dobranoc coś lekkiego czyli kleik ryżowy :) a teraz zamiast kaszki z glutenem na drugie śniadanko jemy sobie kanapeczkę

co do tycia dzieci i tego, że schematy mówią o tym, że kaszka raz dziennie - mnie się kiedyś parę razy oberwało na forum za to, że niby zatuczam dziecko dając mu kaszki i kleiki, owszem mały od kiedy przeszedł po skończeniu 2 miesięcy całkiem na mleko modyfikowane zaczął szybko przybierać na wadze (jak był na cycu, to bardzo mało przybierał), później przyszedł kleik i kaszki, więc niby przez to przybierał tak szybko na wadze, ale szybki przyrost masy trwał do końca 5 miesiąca (kiedy osiągnął wagę 8.900, a urodził się z wagą 3.650, jak skończył 8 miesięcy szłam na szczepienie i myślałam, że waży grubo po nad 10kg, ale się myliłam i nie dobił z wagą nawet do 10 kilo) później waga przystopowała i teraz niewiele przybiera, a ostatnio po zapaleniu płuc sporo schudł (teraz to już mu tym bardziej daleko do dobicia do 10kg), więc nie wyróżnia się wagowo wśród rówieśników

ja dopiero zaczynam rozszerzać dietę mojej małej. Na razie zaczęłam wprowadzać kleik ryżowy. Czy mogę go podać wieczorem? Nie obciąży za bardzo brzuszka?
mój synek kleik ryżowy je od 3 miesiąca życia i nic mu nie było, dostawał jedną porcję dziennie, właśnie jako ostatni posiłek przed snem
 
Ostatnia edycja:
No właśnie nie wiem,bo ostatnio mamy problem z brzuszkiem. Budzi mi się co godzinę w nocy,ma straszne gazy,płacze tak aaa ale jakby kaszlała. wprowadziłam jej marchew i jabłko. Skoro po tym ma problem z brzuszkiem to nie wiem już co jej mogę podać
 
kleik ryżowy jest łagodniejszym pokarmem niż marchew i jabłko, z resztą skoro ryż podaje się przy problemach żołądkowych u dzieci i dorosłych, to musi być łagodny dla brzuszka ;)

może na początek spróbuj podać mleko z kleikiem rano i zobaczyć jaka będzie reakcja ze strony brzuszka, bo jeśli coś będzie nie tak, to po co się Maja ma męczyć po nocy, a jak wszystko będzie ok, to później spróbuj podać wieczorem
 
Dziewczyny mam pytanie bo jestem zagubiona... Moj synek skonczyl tydz temu 4ms jadl juz jabluszko i banana chce mu wprowadzic na noc kaszke ryzowa... Zaczynam od kleiku na mleku a potem kaszka bananowa na wodzie... ale nie wiem czy moge... slysze rozne opinie jedne ze oczywiscie mozna drugie ze absolutnie dopiero po 6ms . Karmie i piersia i sztucznie. czyli jak rozmawialam z lekarzem obowiazuje mnie schemat zywienia MM.
 
u nas kleik ryzowy pojawil sie w 5/6 miesiacu. zaczelam dodawac do mleka w proporcji na 180 ml pol miarki (tej z mm), pozniej cala, poltorej i na tym skonczylam. teraz maly je na noc 240 ml z 2 miarkami kleiku. raz dodalam troszke wiecej i Bartek nie spal pol nocy. od kilku dni testujemy tez kleik kukurydziany ale stosuje go ostroznie bo maly szaleje za chrupkami kukur. wiec nie chce go zapchac kukurydza.
 
reklama
Dzisiaj rozmawiałam z Pania Kasią od spraw zywienia z firmy Nestle w sprawie kaszek gdyz lekarze zalecaja po 6ms dac Kaszke ale wszedzie inaczej mowia... i ja za tydz wprowadze kleik ryzowy a po kolejnym tyg kaszke ryzowo-bananowa nestle.. i zobaczymy jak bedzie... mowila ze to najwyzszy czas w 5ms dac mu ta kaszke.. natomiast co do glutenowej to po 6ms.. a pediatra mowil ze gluten teraz a nie pozniej.. no kazdy inaczej.. trzeba na wlasny instynkt isc..:D
 
Do góry