reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katar u dziecka

reklama
Dla mnie Sterimar Baby był wybawieniem jak mała miała zatkany nos. Magister w aptece powiedziała, że zapobiega schorzeniom laryngologicznym (przeziębienie, zapalenie zatok, infekcje uszu) poprzez wzmacnianie mechanizmów obronnych błony śluzowej nosa. Stosujemy jak tylko pojawi się katar.
 
Problem rozwiazany. Okazało się że to przerosniety migdal w 90 proc i wysiek w uszach. Jesteśmy po operacji w Kajetakach i katar jak ręką odjal. Inhalacje i sole morskie by niestety nie pomogly. Dziękuję dziewczyny za rady.
 
Cześć dziewczyny. Potrzebuje porady. Moje dziecko ma 1.5 roku obecnie. Od października zmagamy się z katarem. Codziennie mimo odsysania i płukania solą morska jest problem. Czasem katar jest żółty i kończy się goraczka. Chodzę ciągle do laryngologa ten już rozkłada rece. Sugerował alergie ale jest za mały na zrobieniu testow. Czy któreś z waszych dzieci miało alergie i objawiła się ona przewlekłych katarem. ?Dodam że pediatra sugeruje alergie na psy lub puch. Ale teraz teleporada i nie dostałam sensownej odpowiedzi co robic .
Witaj, ciężko stwierdzić na forum co dolega dziecku. Ja mogę podzielić się swoją historią otóż mój starszy synek również miał podobny problem, najczęściej narzekał na zatkany nos i męczyły go stany zapalne zatok, pediatra wysyłał nas na testy alergologiczne, okazało się jednak że to krzywa przegroda.

Może inhalacje złagodzą objawy u maluszka?
 
1) Gałganek Aliny. Może to być też po prostu czosnek rozgnieciony na talerzyku, jeśli nie masz z czego zrobić gałganka;)
2) Inhalacje z soli fizjologicznej!
3) Spray z wody morskiej, ja lubię Baby Cap, dostępny m.in. w Rossmannie.
4) Immupret przy przeziębieniu jak również profilaktycznie.
Jeśli maluch regularnie choruje na katar oraz inne choroby układu oddechowego, warto byłoby zastanowić się nad konsultacją u pulmunologa: pediatrakielce.com Daję tutaj namiar na pulmunologa dziecięcego z Kielc
 
Ostatnia edycja:
Do góry