reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katar

reklama
Mam nadzieje ze uda mnie sie ozywic ten watek. Mam syna trzylatka, co jakis czas ma alergiczny katar i nie pozwala sobie wydmuchac nosa. Ostatnio probuje go naklonicz, zeby nabral powietrza i wydmuchal nos zatykajac jedna dziukre. Moze wystarczy pokazac synowi jak sie wydmu****e nos a potem niech to powtorzy, mysle, ze 5-latkowi mozna juz cos wytlumaczyc.
 
Można ułatwić dziecku zrozumienie, jak ma dmuchać przez nos, zakrywając mu usta i prosząc, żeby dmuchnął. Wtedy siłą rzeczy dmucha przez nos. Mój synuś w ten sposób bardzo szybko załapał, jak to się robi i nie mamy ze smarkaniem żadnego problemu.
pozdrawiam
nikita
 
Do góry