reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy doszło do zapłodnienia?

Kasia3257

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2023
Postów
42
Jestem w pierwszej ciąży. Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 08.05.2023, krwawienie trwało 6 dni.

Miesiączkowałam dość różnie. Cykl potrafił trwać 39 dni, 26 dni..

Na wizycie 21.07.2023 doktor zrobił mi USG i stwierdził 8w5d. CRL = 2.30cm i podał datę porodu na 25.02.2024r.
A z miesiączki data porodu wychodzi na 11.02.2024r. . Także jest to dwa tygodnie różnicy miedzy USG a OM.
Moje pytanie jest takie: kiedy mogło w takim razie dojść do zapłodnienia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem w pierwszej ciąży. Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 08.05.2023, krwawienie trwało 6 dni.

Miesiączkowałam dość różnie. Cykl potrafił trwać 39 dni, 26 dni..

Na wizycie 21.07.2023 doktor zrobił mi USG i stwierdził 8w5d. CRL = 2.30cm i podał datę porodu na 25.02.2024r.
A z miesiączki data porodu wychodzi na 11.02.2024r. . Także jest to dwa tygodnie różnicy miedzy USG a OM.
Moje pytanie jest takie: kiedy mogło w takim razie dojść do zapłodnienia? Czy mogło dojść do zapłodnienia po 21 maja? Czy owulacja mogła zajść później?
Skoro miałaś tak różne cykle i nie monitorowałaś owulacji to tak naprawdę nie wiesz kiedy ona była. Skoro ginekolog wyznaczył termin z USG na 26.02 to bym się sugerowała tą datą. Przy nieregularnych miesiączkach trzymamy się daty z USG. Na 1 prenatalnych będziesz miała konkretny termin.
A do zapłodnienia doszło wtedy kiedy współżyłaś. 🙉 można zajść w ciążę przed owulacja i w dzień owulacji. Więc konkretnego dnia nie ma. Chyba że współżyłaś w jeden konkretny dzień.
 
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
 
Skoro miałaś tak różne cykle i nie monitorowałaś owulacji to tak naprawdę nie wiesz kiedy ona była. Skoro ginekolog wyznaczył termin z USG na 26.02 to bym się sugerowała tą datą. Przy nieregularnych miesiączkach trzymamy się daty z USG. Na 1 prenatalnych będziesz miała konkretny termin.
A do zapłodnienia doszło wtedy kiedy współżyłaś. 🙉 można zajść w ciążę przed owulacja i w dzień owulacji. Więc konkretnego dnia nie ma. Chyba że współżyłaś w jeden konkretny dzień.
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
 
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
A czy to takie ważne? Skoro masz nieregularne miesiączki to jak najbardziej owulacja mogła się przesunąć. Poza tym ufałabym lekarzowi jeżeli chodzi o wyznaczenie terminu porodu a nie swoim rozchwianym cyklom.
 
takiego życia seksualnego się nie dorobiłam pisząc, ze mogę mieć dwoch mężczyzn 😄 pytam poniewaz czytałam, ze to może być powód do zmartwień taka roznica miedzy usg a om. I moze to nieść za sobą wady płodu.
 
Jeżeli to było dwóch różnych mężczyzn to może być kluczowe 🤡😂
takiego życia seksualnego się nie dorobiłam pisząc, ze mogę mieć dwoch mężczyzn 😄 pytam poniewaz czytałam, ze to może być powód do zmartwień taka roznica miedzy usg a om. I moze to nieść za sobą wady płodu.
 
Nie martw się, ja zaszłam w okolicy spodziewanej miesiączki, też mam różnice około dwóch tygodni 😀. Póki dziecko się dobrze rozwija to lepiej się nie zastanawiać nad datą poczęcia, zwłaszcza jeśli nie miesiaczkujesz regularnie. Ja za to regularnie miesiaczkowalam od kilku lat także to wgl 🙈
 
reklama
Współżyłam 13 maja lecz wtedy przypadl ostatni dzień krwawienia. Kolejne współżycie miało miejsce po 20 maja. Dlatego pytam czy większe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest w takiej sytuacji po 20 maja
Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Ale jeśli współżyłaś po 20 mają to termin będzie przypadał w 1 połowie lutego. Jeśli byś współżyła na początku czerwca to 2 połowa lutego.
Tak było u mnie.
W ciążę zaszłam w pierwszej połowie sierpnia. Termin miałam na 26 kwietnia.
 
Do góry