reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy moje dziecko usiądzie?

unreallove

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Luty 2018
Postów
31
Witam wszystkich :).
Powoli zaczynam się martwić, moja córka ma już skończone 7 miesięcy, za parę dni kończy 8 i jeszcze nie siada. Próbuje się podnosić, jednak gdy ją sadzam to leci do przodu i nie potrafi utrzymać równowagi, powinnam się martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja teściowa chciała roczną na nocnik sadzac bo jej dzieciaki to już siedziały. A co do siadania to moja miała 5 i już siedziała ale sama usiadła później.jak miala 7 msc to byłam na bilansie i pediatra wzięła ją za rączki A ona ustala.lekarka się śmiała że szybciej pójdzie na nogi niż usiądzie.A teraz spotkałam się że znajomą dziecko 11msc siedzi ale nie siada wyszła z usg i chirurg powiedział wszystko ok.widocznie ten typ tak ma.Takze głowa do góry i tak jak piszą dziewczyny każde dziecko jest inne
Wiecie co? Chodziki, koła, skoczki, chusty, nosidełka.... Każda z tych rzeczy ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Uważam, że jeśli dziecko siada samo, to koło nie jest dramatem, jak straci równowagę, to nie walnie się gdzieś w kant, a nie znam takiej mamy, która non stop patrzy w dziecko i pilnuje co ono robi, zaś każda mama wie, że dziecko jest nieobliczalne i sekunda wystarczy żeby coś się stało. Sama używałam chodzika, Kuba dzisiaj to zdrowy facet ze zdrowym kręgosłupem itd. a w chodzik go wsadzałam, jak musiałam gotować, nie zmieścił się w tym ustrojstwie w drzwi (miał wtedy ok 9mcy albo więcej) :)

Asteraki, jak świat szeroki tak każda mama będzie porównywać dziecko ze swoim, czy to w piaskownicy, czy na forum, po cichu lub głośno, tego nie zmienisz. Jeśli pojawia się temat, jak ten, to trzeba się liczyć z porównywaniem,. Wiadomo, że takie porównywanie nie jest hm miarodajne. Ale jak już ktoś nam zaczyna wmawiać chorobę, no to see you nara! Moja szwagierka mi tak zrobiła, stwierdziła, że trzymiesięczny Jasio jest opóźniony w rozwoju, bo nie reaguje na swoje imię, jak go wołała. Mama, która wierzy we wszystko co usłyszy/przeczyta od postronnych ludzi, nie lekarzy, byłaby na moim miejscu przerażona. Szwagierka kilka chorób Jankowi wmawiała, ale to inna bajka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Skoczki chodziki to nie jest mądre tak jak sadzenie z poduszkami czy na siłę stawianie dzieci do pionu ale nie stety mamy uwielbiają się przechwalac że ich dziecko zrobiło coś szybciej lepiej niż dziecko koleżanki

Moja teściowa za to uważa, ze trzeba dziecku pomóż z tym siadaniem i obkładac poduszkami i sadzac dziecko pod kątem prostym, chociaż jej tłumaczę że tak nie wolno bo to dziecku szkodzi, no ale nie przetłumaczysz kobiecie starej daty bo ona dwójkę dzieci wychowała ...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przy pierwszym dziecku mieszkałam z mamą i to było okropne ona wychowywala nas inaczej i tak samo próbowała mojego syna na 5 miesięcy zakupiła mu chodzi
Moja teściowa za to uważa, ze trzeba dziecku pomóż z tym siadaniem i obkładac poduszkami i sadzac dziecko pod kątem prostym, chociaż jej tłumaczę że tak nie wolno bo to dziecku szkodzi, no ale nie przetłumaczysz kobiecie starej daty bo ona dwójkę dzieci wychowała ...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie było podobnie z pierwszym dzieckiem mieszkalam z mama i ona zawsze wiedziała lepiej pamiętam że ktoś kupił synkowi na chrzest chodzik schowalismy go bo nie jestem ich zwolenniczką no to mija mamusia pod moją nieobecność hop synka do chodzika i jaka zadowolona ze wnuk tak pięknie pcha to ustrojstwo a że wróciłam szybciej to dostała opierdziel taki ze uuiuuuuuu z siadaniem było podobnie poduszki i ma siedzieć nie ważne że nie był gotowy booosze co to był za okropny czas dla nas dzieka Bogu drugie dziecko już wychowujemy sami na swoim i to jest najlepsze i mamusia już wie że nie ma się wtrącać :tak:
 
Tylko w takim przypadku należałoby najpierw pójść do neurologa. Fizjoterapeuta też nie jest lekarzem mimo skończonych studiów medycznych - najlepiej znaleźć lekarza rehabilitanta ze specjalizacją pediatria. Teraz powstaje wiele gabinetów fizjoterapeutów głównie nastawionych na zysk a

Jak stwierdziłam że coś jest nie tak chciałam skierowane do neurologa ale pediatra powiedziała że ona nic nie widzi więc poszliśmy prywatnie a parę dni wcześniej spotkaliśmy się z fizjoterapeuta który przyjmował w szpitalu niemowlaki z problemami i to co on stwierdził powiedział też neurolog na początku nas to wszystko przerazalo ale później jak widzieliśmy że ćwiczenia w domku dają efekty to były łzy szczęścia że wszystko jest ok ale zaczęliśmy bardzo szybko od 2 miesiąca życia córki później jeszcze był neurologopeda a na NFZ neurologa mieliśmy dopiero na 8 miesiąc życia córki więc to jakieś nieporozumienie.W naszym kraju nic nie jest łatwe i proste i trzeba walczyć o swoje bo pediatrzy często bagatelizuja zgłaszane problemy przez mamy doświadczyłam tego i płakać się chciało jak każdy mnie olewal a ja po prostu widząc zaciśniete piastki córki i prostowanie nóżek tak jakby miala roczek oraz ze glowki nie ciagnie do gory choc na 1 sek. patrzyłam i głupiałam ale wzięłam się sama za to co powinni widzieć lekarze i cieszę się że nie słuchałam nikogo tylko siebie
 
Moja teściowa chciała roczną na nocnik sadzac bo jej dzieciaki to już siedziały. A co do siadania to moja miała 5 i już siedziała ale sama usiadła później.jak miala 7 msc to byłam na bilansie i pediatra wzięła ją za rączki A ona ustala.lekarka się śmiała że szybciej pójdzie na nogi niż usiądzie.A teraz spotkałam się że znajomą dziecko 11msc siedzi ale nie siada wyszła z usg i chirurg powiedział wszystko ok.widocznie ten typ tak ma.Takze głowa do góry i tak jak piszą dziewczyny każde dziecko jest inne
 
Rozwiązanie
Do góry