reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsze usg?

Mama23?????

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2021
Postów
2 765
Zakładam nowy wątek. Tak jak już nie ktore Panie wiedzą jestem w 4 tyg +3 dni w ciąży.. Beta hcg potwierdziło z krwi i okresu nie było i nie ma. Chciałam zapytać kiedy mogę pójść na pierwsze USG żeby potwierdzić tak już na 100 %?
 
reklama
Zakładam nowy wątek. Tak jak już nie ktore Panie wiedzą jestem w 4 tyg +3 dni w ciąży.. Beta hcg potwierdziło z krwi i okresu nie było i nie ma. Chciałam zapytać kiedy mogę pójść na pierwsze USG żeby potwierdzić tak już na 100 %?
Kiedy beta hcg jest ponad 1000 można isc i szukać pęcherzyka ciążowego w macicy. Tydzień później powinien być widoczny zarodek a w następnym tygodniu bijące serduszko. Czyli najwcześniej 4t5d przy bardzo dynamicznych przyrostach, najlepiej 5t1d pójść. Obecnie samo pozytywne hcg pozwala isc na zwolnienie ciążowe bo jest Covid. Część kobiet idzie dopiero w 8tc, żeby się nie denerwować czy wszystko jest w początku. Ja w pierwszej ciąży chodziłam co tydzień. W drugiej co dwa tygodnie jakoś 4t5d było widać pęcherzyk, tylko ciąża mnoga i drugiego jeszcze widać nie było na usg;-) pojawił się razem z zarodkiem 5t4d.
 
Kiedy beta hcg jest ponad 1000 można isc i szukać pęcherzyka ciążowego w macicy. Tydzień później powinien być widoczny zarodek a w następnym tygodniu bijące serduszko. Czyli najwcześniej 4t5d przy bardzo dynamicznych przyrostach, najlepiej 5t1d pójść. Obecnie samo pozytywne hcg pozwala isc na zwolnienie ciążowe bo jest Covid. Część kobiet idzie dopiero w 8tc, żeby się nie denerwować czy wszystko jest w początku. Ja w pierwszej ciąży chodziłam co tydzień. W drugiej co dwa tygodnie jakoś 4t5d było widać pęcherzyk, tylko ciąża mnoga i drugiego jeszcze widać nie było na usg;-) pojawił się razem z zarodkiem 5t4d.
Chciałam właśnie iść 5 tyg +2 dni. To byłaś tak często jak ja w pierwszej ciąży.,ale poprzednia miałam praktycznie cały czas zagrożona więc stąd tyle wizyt. Czyli jak pójdę w 5 tyg +2 dni to już będzie widać pęcherzyk? Czy lepiej jeszcze poczekać do 6 tyg?
 
Nie wiem, zrobisz jak uważasz. Ja byłam zawsze w 7 tyg. Wg mnie wcześniej jeżeli nic się nie dzieje (Plamienia, skurcze, mocny ból brzucha) to jest zbędna wizyta. Pójdziesz, nie będzie serduszka i masz niepotrzebny stres do następnej wizyty. A prawda taka, że wiek liczysz z ostatniej@, nie wiesz kiedy była owulacja. A kilka dni na tak wczesnym etapie ma znaczenie. Jeżeli brak serduszka cię nie stresuje i chcesz płacić za wizyty co tydzień, to możesz iść nawet i jutro. A potem za tydzień.
 
reklama
Nie wiem, zrobisz jak uważasz. Ja byłam zawsze w 7 tyg. Wg mnie wcześniej jeżeli nic się nie dzieje (Plamienia, skurcze, mocny ból brzucha) to jest zbędna wizyta. Pójdziesz, nie będzie serduszka i masz niepotrzebny stres do następnej wizyty. A prawda taka, że wiek liczysz z ostatniej@, nie wiesz kiedy była owulacja. A kilka dni na tak wczesnym etapie ma znaczenie. Jeżeli brak serduszka cię nie stresuje i chcesz płacić za wizyty co tydzień, to możesz iść nawet i jutro. A potem za tydzień.
Właśnie chce sobie tego oszczędzić. Dlatego piszę tu na forum 🙂 To pójdę 9 marca tak jak mi dali tetmin. Wtedy to wychodzi 8 tydz według obliczeń od ostatniej miesiaczki to myślę że już wszystko będzie widać i słychać 🥰🥰🥰🥰 miałam bóle w pierwszym i drugim dniu planowanej miesiączki bóle brzucha . Ale z każdym dniem są lżejsze więc wydaje mi się że wszystko tam się ułożyło. Jedyne co mnie męczy to mdłości i czasem wymioty ale przy pierwszej ciąży też miałam tak wcześnie więc wydaje mi się że to normalny objaw i wszystko jest ok. Więc poczekam tak jak mówisz. Dzięki za radę. Nie chcę robić paniki i szału jak przy pierwszej ciąży bo to też szkodzi.
 
Do góry