reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsze usg?

Wydaje mi się, że jeżeli beta przyrasta prawidłowo to nie ma co zakładać ciąży pozamacicznej. Nikt nie napisał, że USG szkodzi dziecku. Po prostu dla niektórych mam brak akcji serca jest stresujący. A stres dziecku szkodzi. Po co przez tydzień czasu martwić się, czy serduszko się pojawi czy nie. To, że u ciebie było w 5+5 nie znaczy, że jest to regułą. Ja byłam w 7 tyg nie pamiętam, który dokładnie dzień. I okazało się, że serduszka nie ma, bo najprawdopodobniej ciąża młodsza. Wizyta kolejna po tygodniu. I siedzisz i się zastanawiasz czy będzie dobrze.
Masz racje to nie reguła ;-) ja po prostu zachęcam, żeby Wcześniej pójść niż później. A co do bety przerastającej prawidłowo i cp to można mieć pecha i poprawny przyrost. Czasem przyrosty są słabe a ciąża rozwija się prawidłowo. No, ale to temat na osobny wątek bo ile ludzi tyle historii.
 
reklama
Masz racje to nie reguła ;-) ja po prostu zachęcam, żeby Wcześniej pójść niż później. A co do bety przerastającej prawidłowo i cp to można mieć pecha i poprawny przyrost. Czasem przyrosty są słabe a ciąża rozwija się prawidłowo. No, ale to temat na osobny wątek bo ile ludzi tyle historii.
No to prawda. Z tym, że cp daje też chyba inne objawy? Chociażby bóle brzucha.

Nie wiem, ja byłam za każdym razem w 7 tyg. Tak doradzał lekarz. Jeżeli nie ma bólu mocnego, skurczy czy plamień. Z perspektywy czasu, uważam to za dobry czas na pierwsze USG. Oczywiście każdy musi sam podjąć decyzję, bo każda historia inna.
 
Ale przy ciąży pozamacicznej powinny chyba być plamienia i silne bóle brzucha, nie?
Ciąża pozamaciczna zdarza się bardzo rzadko może 3% przypadków. Chodzi o to ze jest bardzo niebezpieczna. Tak samo jak konflikt serologiczny to choroba historyczna, ale badamy przeciwciała bo można mieć pecha i odrazu podawane są immunoglobuliny. Robimy duzo rzeczy na wszelki wypadek bo lepiej wcześniej coś zdiagnozować, niż później.
 
A robiłaś w odstępie 48h? Żeby sprawdzić czy dobrze wzrasta?
Nie robiłam. Przy pierwszej ciąży też miałam tylko jedna betę z krwi ale od razu miałam wizytę u gina która już widziała początki ciąży więc nie miałam takie potrzeby a kolejna wizytę miałam dokładnie za 3 tyg i wtedy już miałam założona książeczkę.
 
Nie robiłam. Przy pierwszej ciąży też miałam tylko jedna betę z krwi ale od razu miałam wizytę u gina która już widziała początki ciąży więc nie miałam takie potrzeby a kolejna wizytę miałam dokładnie za 3 tyg i wtedy już miałam założona książeczkę.
Jeżeli zdecydujesz się na wizytę na NFZ, ja bym zrobiła będę w odstępach 48 h. Np w poniedziałek i w środę. Żeby wiedzieć czy rośnie ok. Jeżeli jednak zdecydujesz się iść wcześniej to myślę, że nie ma potrzeby powtarzać.
 
Jeżeli zdecydujesz się na wizytę na NFZ, ja bym zrobiła będę w odstępach 48 h. Np w poniedziałek i w środę. Żeby wiedzieć czy rośnie ok. Jeżeli jednak zdecydujesz się iść wcześniej to myślę, że nie ma potrzeby powtarzać.
Teraz beta 52 zł. Dwie bety 104 zł. Więc zastanawiam się że jak już czy nie lepiej dołożyć 46 zł i pójść do giną zobaczyć czy się zagnieździło. W sumie na fundusz mam 2 ginow. Jeden ma być 24 lutego to najwyżej do niego pójdę a później 9 marca pójdę do drugiego i będzie ok. Wtedy będę mieć usg z 7 i 8 tyg ciąży 🙂 I nie będę się miała czym martwić 🙂
 
A wam też tak ciaglo macicę na początku? I u mnie takie dziwne delikatne bóle brzucha i wtedy od razu mnie muli.... I za nie długo wiem że będzie pewnie rzyganko...
 
reklama
A wam też tak ciaglo macicę na początku? I u mnie takie dziwne delikatne bóle brzucha i wtedy od razu mnie muli.... I za nie długo wiem że będzie pewnie rzyganko...
Też miałam takie bóle, w sumie takie przypominające jak te na okres. Macica się rozciąga. Jak nie ma plamień, mocnych bóli to uważam że nie ma co lecieć za szybko. Ja w ciąży z córką byłam w 7+4 i już serducho biło i wszystko było ok [emoji854] w pierwszej ciazy też byłam jakoś w 8tc, w drugiej byłam szybciej bo jakoś w 6+3 i już było serduszko niestety na początku 8tc się zatrzymało.
 
Do góry