reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsze usg?

Ja byłam na 1 usg w 7+2 i to był moim zdaniem idealny czas. Było serduszko i nikt niczego tam nie wypatrywał i nie zastanawiał się czy coś widać czy nie.
No ja przy pierwszej ciąży byłam w 4 tyg później w 7 tyg i dopiero wtedy mi założyli książeczkę i było już widać coś. Ale dla pewności wolałam dopytać tu mam. Bo jednak minęło u mnie już 6 lat od poprzedniej ciąży. A nie chciałabym też popełniać tych samych błędów jak w poprzedniej
 
reklama
A w ciąży nie powinni wyznaczać wizyty w ciągu tygodnia? Mi lekarz powiedział, że minimum 7 tydzień to czas na pierwsze usg.
A czemu nie powinno? Ja chodziłam do lepszych specjalistów w ciąży i słyszałam opinie, ze słuchanie serduszka uszkadza, ze usg tez przeszkadza dziecku itp... Jest wiele mitów z którymi rozprawiać się teraz nie będę ;-) pierwsze usg ze znalezieniem pęcherzyka jest istotne bo wyklucza ciąże pozamaciczną. Gdyby dziewczyny biegały tak wcześnie na usg to wiele z nich nie straciłoby jajowodu. Jedyne co się zgadzam to kolejne usg można zrobić dopiero Za dwa tygodnie gdzie jest serduszko już. Chociaż u mnie bijące serduszko było już 5t5d wiec nie wiem po co czekać z pierszym usg? Często zlecane są już badania i zaczyna się opieka nad ciężarną. Pamietam, ze w pierwszej ciąży na NFZ to na pierwsze usg zapraszali mnie dopiero w 12tc ;-) Teraz prowadzę ciąże na NFZ bo nie mam wyboru i w ciąży przysługują Ci trzy usg. Nie dlatego, ze to szkodliwe tylko, ze za to NFZ musi zapłacic.
 
A czemu nie powinno? Ja chodziłam do lepszych specjalistów w ciąży i słyszałam opinie, ze słuchanie serduszka uszkadza, ze usg tez przeszkadza dziecku itp... Jest wiele mitów z którymi rozprawiać się teraz nie będę ;-) pierwsze usg ze znalezieniem pęcherzyka jest istotne bo wyklucza ciąże pozamaciczną. Gdyby dziewczyny biegały tak wcześnie na usg to wiele z nich nie straciłoby jajowodu. Jedyne co się zgadzam to kolejne usg można zrobić dopiero Za dwa tygodnie gdzie jest serduszko już. Chociaż u mnie bijące serduszko było już 5t5d wiec nie wiem po co czekać z pierszym usg? Często zlecane są już badania i zaczyna się opieka nad ciężarną. Pamietam, ze w pierwszej ciąży na NFZ to na pierwsze usg zapraszali mnie dopiero w 12tc ;-) Teraz prowadzę ciąże na NFZ bo nie mam wyboru i w ciąży przysługują Ci trzy usg. Nie dlatego, ze to szkodliwe tylko, ze za to NFZ musi zapłacic.
Nie jestem pewna czy zrozumiałaś co napisałam. Wizyta do specjalisty dla kobiety w ciąży powinna się odbyć w ciągu tygodnia, bynajmniej tutaj nie mam pewności czy dotyczy to również wizyty u ginekologa.
 
Nie jestem pewna czy zrozumiałaś co napisałam. Wizyta do specjalisty dla kobiety w ciąży powinna się odbyć w ciągu tygodnia, bynajmniej tutaj nie mam pewności czy dotyczy to również wizyty u ginekologa.
A no faktycznie doczytałam dokładnie teraz, złe zrozumiałam przepraszam :-)
 
A czemu nie powinno? Ja chodziłam do lepszych specjalistów w ciąży i słyszałam opinie, ze słuchanie serduszka uszkadza, ze usg tez przeszkadza dziecku itp... Jest wiele mitów z którymi rozprawiać się teraz nie będę ;-) pierwsze usg ze znalezieniem pęcherzyka jest istotne bo wyklucza ciąże pozamaciczną. Gdyby dziewczyny biegały tak wcześnie na usg to wiele z nich nie straciłoby jajowodu. Jedyne co się zgadzam to kolejne usg można zrobić dopiero Za dwa tygodnie gdzie jest serduszko już. Chociaż u mnie bijące serduszko było już 5t5d wiec nie wiem po co czekać z pierszym usg? Często zlecane są już badania i zaczyna się opieka nad ciężarną. Pamietam, ze w pierwszej ciąży na NFZ to na pierwsze usg zapraszali mnie dopiero w 12tc ;-) Teraz prowadzę ciąże na NFZ bo nie mam wyboru i w ciąży przysługują Ci trzy usg. Nie dlatego, ze to szkodliwe tylko, ze za to NFZ musi zapłacic.
Wydaje mi się, że jeżeli beta przyrasta prawidłowo to nie ma co zakładać ciąży pozamacicznej. Nikt nie napisał, że USG szkodzi dziecku. Po prostu dla niektórych mam brak akcji serca jest stresujący. A stres dziecku szkodzi. Po co przez tydzień czasu martwić się, czy serduszko się pojawi czy nie. To, że u ciebie było w 5+5 nie znaczy, że jest to regułą. Ja byłam w 7 tyg nie pamiętam, który dokładnie dzień. I okazało się, że serduszka nie ma, bo najprawdopodobniej ciąża młodsza. Wizyta kolejna po tygodniu. I siedzisz i się zastanawiasz czy będzie dobrze.
 
Spoko spoko, ja sama poszłam w 6tc właśnie dlatego, że bałam się cp.
Siedzę z synem dzisiaj i widać wielozadaniowość nie działa ;-) ja biegałam tez wcześnie bo w teorii ciąża zagrożona bo z pomocą medyczną. Teraz z bliźniakami przez 4 tygodnie nie byłam na usg bo zaraziłam się Covid i nie było możliwości chodzić. To ma tez swoje plusy wierzysz, ze jest dobrze dopóki ktoś lub coś nie udowodni Ci inaczej ;-P
 
reklama
Do góry