reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy rozpocząć stosowanie kosmetyków przeciw rozstępom?

karusia87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Październik 2011
Postów
43
Miasto
Wrocław
Witajcie Drogie Forumowiczki :-) Niedawno dołączyłam do grona Szczęśliwych Przyszłych Mam :-) W związku z tym nasunęło mi się takie oto pytanko: Kiedy powinnam rozpocząć używanie kremów przeciwko rozstępom? Czy już teraz i używać przez całą ciążę czy dopiero później? Z niecierpliwością czekam na wszystkie odpowiedzi i rady :-) Serdecznie pozdrawiam
 
reklama
karusia - ja polecam okłady na brzuch z kawowych fusów, mogą być takie z ekspresu, pod prysznicem razem z płynem do kąpieli, na początku można sobie masować brzuszek ale mniej wiecej po 5 miesiaceu to już lepiej tylko okładać bo wiadomo co mówią o masowaniu brzucha ;) a z kosmetyków to ja stosowałam dopiero po porodzie
 
Witam-ja powiem tak-najlepiej od samego początku-to ładnie nawilży skórę i przygotuje ją do późniejszej akcji rozciągania- wiele znajomych od samego początku używało zwykłej nawet oliwki dla dzieci-ja od 4 mies. ciąży krem z ziaji-taki specjalny dla ciężarnych- niedrogi nawet;)

życzę spokojnej ciąży i szczęśliwego rozwiązania
 
Właśnie! Oliwka dobra rzecz, widziałam w aptece z firmy Penaten oliwkę w żelu, może być łatwiejsza w użyciu :tak: Czyli generalnie chodzi oto aby skórę natłuszczać aby łatwiej się rozciągała. MałaAnka- sposób z kawą jest super, robiłam sobie kiedyś takie okłady na uda, z kawy i cynamonu. Jak myślisz można by było go dodać? czyli kawa+ cynamon+ oliwka albo żel pod prysznic? Byłoby to połączone od razu z aromaterapia :-) Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi iiii... czekam na więcej:-) Buziaki, pozdrawiam serdecznie:-)
 
Zakupiłam w aptece krem firmy Gerber przeciw rozstępom. Używam parę dni i jest ok. Szybko się wchłania, nie jest tłusty. Dalsze wrażenia będę opisywała w miarę używania :-D
 
ja używam maści na rozstępy, ale poza tym nosze pas pociążowy Belly Bandit, jestesm baaardzo zadowolona z efektów! :)
 
Tez o tym słyszałam... Moja koleżanka zaraz po urodzeniu w takim chodziła i naprawdę szybko wróciła do świetnej formy. Taki pas brzuszny nie jest zbyt uciążliwy? Ja termin mam na czerwiec, nie wiem czy dobrze by się to nosiło w lecie?
 
ja też słyszałam, że najlepiej od poczatku, nie ma na co czekać bo zmiany w ciele następują cały czas, więc lepiej wzmocnić skórę i przygotować ją na dosyć spore na ciągnięcie, nie ma się co oszukiwać to spore obciążenie dla skóry , także trzeba jej przyjsc z pomocom
 
Od początku ! Zgadzam się z dziewczynami że nie ma na co czekać, a i tak nie ma gwarancji że rozstępy się nie pojawią. Mojej siostrze się straszne porobiły, potem smarowała się jakimiś maściami itd ale efekty były raczej marne, teraz chodzi na zabiegi laserem fraxLX w spa CeCe, jak tam poszłyśmy to jej to doradzili no i jak narazie rokowania są dobre, po pierwszym zabiegu już różnica zdecydowanie jest. Więc też nie do końca zawsze da się zapobiec, to jest też uwarunkowane genetycznie itd.
 
reklama
Do góry