reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy ruchy maleństwa?

P

Pauletta

Gość
witajcie!

zastanawia mnie czy już czujecie ruchy maleństwa?czy to może jeszcze za wcześnie?

ja przy poprzedniej ciąży pierwsze, niepewne ruchy poczułam pod koniec 10 tygodnia, az sama bylam zdziwiona. dlatego ciekawa jestem jak to jest u Was?

buziaczki
 
reklama
Moja mama powiedziała że drobna wrażliwa kobietka wyczuwa dużo wcześniej ruchy dzidzi niż to jest w podręcznikach napisane :) Musi coś o tym wiedzieć skoro trójkę dzieci urodziła :p
Podobno mnie wyczuwała już w pod koniec 3 miesiąca, ale ja podobno bardzo ruchliwa w ogóle w brzuchu byłam :p
 
ja tez slyszalam, ze szczuple kobitki wczesniej czuja ruchy, ja na razie powiem szczerze nic nie czuje, a gin powiedziala, ze tak jeszcze z miesiac albo i dwa trzeba poczekac
 
ja narazie tez czekam:0al przy pierwszej ciazy ruchy czulam naprawde szybciutko, ale pewnie macie racje dlatego ze jestem drobna, zobaczymy jak bedzie teraz. szczerze mowiac juz nie moge sie doczekac:)

buziaki
 
A ja się z wami nie zgodzę, że drobniejsze czują szybciej bo moja szwagierka jest średniej budowy jak ja i też bardzo szybciutko czuła ruchy, myślę, że to zależy od tego na ile kobieta zna swój organizm. ;)
 
no tak, tez bardzo mozliwe:)ale to takie fajne uczucie, hehe, jakbytaki motylek siedzial w brzuszku i machal skrzydelkami:))
 
A ja ciągle się zastanawiam, po której stronie jest to moje maleństwo. Bo z USG wychodzi, że po prawej a jak byłam na wizycie u gina to uciskał po środku i mówił, że po środku maluch się umiejscowił. sama boję się uciskać brzunia i nie mam pojęcia na jakiej wysokości już jest moja dzidzia jest ;D ;D
 
reklama
ja jestem ciekawa jak to jest ze w podręcznikach piszą że pierworódki czują dużo później (jakieś 2 tyg) niż wieloródki, z czym to niby jest związane?
Ja myślę że masz rację Rybko najważniejsze jest chyba to jak wrażliwa jest kobietka na sygnały swego organizmu :)

Mama mi powiedziała że najlepiej się położyc wieczorkiem, rozluźnic się, zamknąć oczy i położyć dłoń na brzuchu tuż nad kością łonową i po prostu "słuchać" ręką :)
 
Do góry