reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedziała się, że ma nowotwór. Stało się to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spotęgowała informacja, że nowotwór jest złośliwy i niestety są przerzuty. Rozpoczęła się walka. Jeśli możesz wesprzeć Iwonę, bo wiesz jak ważne, żeby maluszki miały mamę - nie czekaj. Jeśli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szukać. Przeczytaj i zadziałaj

reklama

kiedy zaczyna sie np 3 ms???

zazu51

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2013
Postów
20
witam! to możę głupie pytanie ale cały cza ssie zastanawiam jak to w końcu jest np jak dziecko ma przykładowo 3 miesiace to powinno robic to o to, pic tyle itp. tzn ze te 3 ms to jest jak ma 2 ms i 20 dni czy 3ms skonczone i 20 dni.
albo np rozszerzamy diete w 5 tym miesiacu tzn jak trwa 5 ty ms czyli 4ms i 15 dni czy jak skonczy sie 5ty miesiac czyli 5 ms i 15 dni
prosze o odpowiedz pozdrawiam:)
 
reklama
Jeżeli chodzi o rozwój dzieci to aż tak bym sie tymi wytycznymi nie sugerowała. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Jeżeli natomiast chodzi o rozszerzanie diety to mowa tu o skończonych miesiącach czyli przykładowo jeżeli dziecko jest urodzone 10 maja to 5 miesiąc kończy 10 października i wtedy niby dopiero można to dawać. No ale znowu bym się aż tak tego nie trzymała moja córka wszystko dostawała o miesiąc szybciej nigdy nic jej nie było, a znam dzieci które dostawały wszystko nawet 1,5 miesiąca później bo po pierwszej próbie podania posiłku bolał je brzuszek. Poprostu trzeba próbować po troszeczku i obserwować dziecko.
 
Tylko "rozszerzania diety", czyli podawania nowości , gdzie faktycznie można troszkę indywidualnie podejść, nie mylmy z ekspozycja na gluten, bo tu akurat ważny jest i dokładny termin , i dokładne dawki, inaczej dla dzieci karmionych piersią, inaczej dla tych na MM.
Druga sprawa - " od piątego miesiąca", "w piątym miesiącu", znaczy dokładnie to, że dziecko SKOŃCZYŁO 4 miesiące i jest W TRAKCIE piątego.
"Po piątym miesiącu" znaczy, że dziecko skończyło 5 miesięcy.
Tak więc "piąty miesiąc" , to ZACZĘTY piąty, skończony czwarty.
 
Do góry