reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy zrobić test ciążowy?

saguaro

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2012
Postów
291
Miasto
Warszawa
Pytanie banalne, wiem :) W pierwszym dniu spodziewanej miesiączki. Ale chcę wiedzieć już! Kupiłam test ciążowy PINK TEST, który wykrywa już 6 dniową ciążę. Pierwszy stosunek w cyklu miałam 19.03 potem 20.03. i kolejny 22.03. ( przy czym owulacja wg kalendarzyka miała mieć miejsce 22.03) Za każdym razem nasienie lądowało w pochwie. Dziś zrobiłam test i niestety negatywny. Czy za wcześnie, czy rzeczywiście mogło nie dojść do zapłodnienia? Powiem, że byłam przekonana, że zajdę w ciążę :(
 
reklama
Mogło być za wcześnie. Poczekaj do terminu @. Mi dopiero po tygodniu od spodziewanej @ wyszła blada kreska :)
Trzymam kciuki!
 
O rany! To niby jeszcze 10 dni! Równo w Wielkanoc powinnam dostać okres. Zobaczymy! Trochę niepotrzebnie się nastawiam, wiem, ale co zrobić... :( O pierwszej ciąży dowiedziałam się tydzień po spodziewanej @ i to było mega zaskoczeniem, a teraz chciałabym już! :)
 
Tak się zdarza. Ale przez to nie byłaś świadoma, że jesteś w ciąży i nie robiłaś testów?
Ja to póki co całkiem dużo siusiam, tzn. częściej niż wcześniej mi się zdarzało, ale może już sama sobie wmawiam :(
 
Nie nakręcaj się i nie doszukuj objawów ;-)
Moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na test, możesz zrobić betę, bo ona wykrywa ciążę wcześniej niż test :tak:
 
Ja cykle mam 28 dni, przy pierwszej ciąży test robiłam w 32 dniu, przy drugiej w dniu spodziewanej miesiączki i były kreski dwie :-D
 
A tak swoją drogą testy wykazują ciąże 6 dni ale od zagnieżdżenia zarodka a nie od zapłodnienia. Dlatego to i tak wychodzi około 2 tygodnie od owulacji. Bo najpierw zarodek wędruje przez jajowody i sie dzieli pare dni a po zagnieżdżeniu kiedy jest odpowiedni poziom hormonów test jest w stanie to wykryć ;) nie ważne co napiszą na opakowaniu dla zachęty :) rób zawsze w terminie lub po. &&&
 
reklama
na test zdecydowanie za wcześnie, nawet beta z krwi jeszcze nie wyjdzie. A na objawy jak częste siusianie to tym bardziej za wcześnie. Ja robiłam test 10dni po spodziewanej owulacji i wyszedl ladnir widoczny bladzioch, ale polecam wytrzymac do teminu @ ja się pospieszylam bo musiałam brac luteine jakby sie udało ;)
powodzenia ;)
 
Do góry